Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fok van nalatok a lakásba...

Hány fok van nalatok a lakásban/házban? Elégnek tartjátok, vagy spórolás miatt van ennyi?

Figyelt kérdés
Én fázós vagyok, panelban a 23 nekem kényelmes, nem is szeretnék alább menni.

2023. jan. 26. 09:49
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Igen... ez nekem nem albérlet, sajátom, de felújítás közepén vagyok. Szigetelés 0-val egyenlő, jövő télre már be lesz szigetelve hálistennek.


Ha tudom, hogy ez a rezsimizéria jön, nem a menő konyhával kezdem a felújítást, hanem a szigeteléssel. Na nembaj. Nem panaszkodom. De szerintem sokan matekoznak, és olvasnak órát akár napi szinten.


Plusz van kandallóm is, de sehogy sem jutottam úgy fához, hogy megérje (1 köbmétert 90-100ezer között tudtam volna venni), annál még a villany is olcsóbb.


Majd nyáron megpróbálok venni, amikor kicsi a kereslet.

2023. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

A villannyal való szpatást két részről is kapjuk, mert egyrészt az ország simán lefedi a saját villanyfogyasztását, akkor f.szé kell emelni duplájára a háború miatt?

Másik, hogy azt mondták, hogy természetesen aki villannyal fűt, arra ki lesz dolgozva valami kedvezmény, mert náluk nyilván irreális az a kvóta, ami a többiek átlag lámpahasználatából meg laptophasználatából áll.. na ezt elegánsan telibeszarták, sehogy se lett megoldva. Nálunk még bevezetve sem volt a gáz, így nem is tudtunk semmit csökkenteni rajta, hogy legalább a limitig használjuk mindkettőt...

Rohadék egy dolog ez amúgy.

2023. jan. 31. 10:31
 43/52 anonim ***** válasza:
84%

"az ország simán lefedi a saját villanyfogyasztását, akkor f.szé kell emelni duplájára a háború miatt"


Nem a háború miatt kell, hanem a nagyobb ÁFA-bevétel és a "rendszerhasználati-díj" emelése miatt. Mivel az EU tolvajokat pénzelni nem szeretne, a tolvajok máshonnan próbálnak bevételhez jutni.

2023. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Jaja, egyetértek.
2023. jan. 31. 10:41
 45/52 anonim ***** válasza:
80%

Siralmas. Nekem bent van a gáz, de így se vagyok bentebb, gondoltam átrakom a bojlert gázosra (annak ellenére hogy tavaly vettem vadij ilyen-olyan okos wifis villanybojlert), meg beköttetek 1-2 konvektort, és rásegítek az áramosra, de ennek is 2 millás költsége van.


Szóval arcon lettünk rúgva rendesen, miközben pont mi nem pazaroljuk azt a nagyrabecsült földgázt. Azzal hogy átálltam 95% villany háztartásra, sokkal több gázt spórolok meg a kedves állambácsinak, mégis én tejelek mint egy fejőskoca, meg az áramos társaim.


Hát ez van, az életben nem húztam be rájuk x-et, mégis bedaráltak.


Van valami irónia is abban, hogy a rezsim magasabb mint a lakáshitelem törlesztője..

2023. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Hát csak azért, mert nem most vettél fel hitelt 😁 különben az is ugyanolyan szpó lenne.


Szánalom.

2023. jan. 31. 11:08
 47/52 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, még sikerült 3% kamaton elcsípni, hálát adok a jóistennek, egyébként nem menne, egy életre albérletben ragadtam volna. Igazi most-vagy-soha volt 2021 elején..


Nem tudom mit kezd magával az a sok ember aki épp be akart lépni a piacra..

2023. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

3% kamat 🥹🥹


Olyan ez, mint olvasni a tavalyi kérdéseket itt, hogy havi 60at költök kajára, hogy lehetne csökkenteni :)


Bárcsak...

2023. jan. 31. 12:36
 49/52 anonim ***** válasza:
Igen.. :(
2023. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Stabil 18 fok, nem is emeljük feljebb, inkább melegebben öltözünk otthon.
2023. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!