Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM Áramfizetés értelmezésében...

MVM Áramfizetés értelmezésében segítene valaki?

Figyelt kérdés

Panelban lakom és évek óta nyilván fizetem online a csekkeket.

2 havonta jön a villanyszámla.

9865 Ft-ról kaptam csekket(elszámolt időszak 22.dec.09-23.feb.08.)

Az érdekes, hogy a mellékletben az van írva, hogy az egyenlegem a számla KIBOCSÁTÁSAKOR -7126Ft, tehát túlfizetés van.


Beléptem az applikációba és azt írja, hogy ez a kiküldött számla ki van egyenlítve(én nem fizettem ki az biztos, hisz most nyitottam ki a borítékot és MVM appon keresztül soha nem fizetek). Ezen felül a nyitott tételeknél továbbra is szerepel az a -7126Ft. A kérdés, hogy hogy van kiegyenlítve ez a számla?!

Meg ha túlfizetésből lett jóváírva akkor miért kaptam csekket és miért van továbbra túlfizetés?


most konkrétan kifog rajtam egy számla...



2023. febr. 16. 18:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt hogy?! Ha jóvá is írják egy emailt, egy postai levelet, egy mellékletet, semmit nem küldenek, emellett csekket meg igen?!?!!

2023. febr. 16. 18:49
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Mi is ilyet kaptunk.A csekkre rá van írva "ÉRVÉNYTELEN"

Pár nap múlva a pénz is megérkezett.

2023. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de erre sehova nincs ráírva, hogy érvénytelen. Nagyon tüzetesen átnéztem... :(
2023. febr. 16. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt leolvasás? Átalányt fizetsz?

Leolvasásnál kiderült, hogy túlfizettél, ettől meghülyül az mvm számítógépe és csak küldi a számlát.

Az applikációt figyeld.

2023. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Miért itt kérdezed és nem az MVM-től?
2023. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

mert az mvm-et keptelenseg elerni.


atalanyt fizetek

2023. febr. 16. 23:08
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Olcso a szamlad igy js, a 7000-es szamlat is fizesd be. Az tartozast jelent ,mertminuszos!!!
2023. febr. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Megvolt az éves elszámolas amin van 7126Ft túlfizetésed lett. Ezt visszafizetik, vagy elszámolják neked a köv számláknál(levonják). A rendszer ettől függetlenül küld számlát, de ez rendszer szerint kiegyenlített, mert a fenti elszámolas lesz.

Ami kijött 9865 az a rendes számlád.

A 7126 számládhoz is van egy elszámolasi időszak fogyasztással, abból kiderül, hogy többet fizettél be, mint amit valójában az évben fogyasztottál. Azt nézd meg.

2023. febr. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi utolsó, igen, làtom már az tavaly volt.

akkor most ezt nem kell befizessem magyarul, mert kiegyenlítettet ír az app?

de miért nem írják meg, hogy jóváírták?

2023. febr. 17. 09:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Elvileg erről lehet nyilatkozni, hogy visszakéred vagy beszámolják a következőbe. Nem tudom az mvm app is tartalmaz e ilyent. Nem kell befizetni, a "-" előjel mindig túlfizetést jelent mindegyik szolgáltatónál.

Egyik app nálam pár hónapja reklamált ilyen miatt...

Megvan! Az MVM számla beállítás menüben van.-"túlfizetési nyilatkozat"

2023. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!