Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet megélni itthon?

Hogyan lehet megélni itthon?

Figyelt kérdés
Én esetemben, 21 éves vagyok a szüleimmel és az öcsémmel élek családi házban, ami a szüleimé. Így költünk mindennel együtt havonta 600 ezer forintot(vidéken). És nem élnük nagylábon, a családban hárman dolgozunk(öcsém még csak 12 éves). Szóval itt jön a kérdés, hogyha el akarnék költözni és egyedül megélni, az mennyire lenne nehéz? Mert ahogy számolgattam, kb kenyéren vizen lehetséges. Ti hogy oldottátok meg?

2023. márc. 23. 16:54
1 2 3
 1/25 Lilluci27 ***** válasza:
61%
lehetséges, csak meg kell tanulni beosztani a pénzt.
2023. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
88%
Tobbet kell keresni a kiadasaidnal.
2023. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
mi a szakmád?
2023. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg van egy csomó felesleges kiadásotok vagy sok hitel, drága albi, több autó.
2023. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

"Mert ahogy számolgattam, kb kenyéren vizen lehetséges."

Érdekelne, mit számolgattál, mert ugye nem tudjuk, annak az ingatlannak mennyi a rezsije, ahova elköltözöl, mennyit eszel, annak mekkora része terem meg a kertben. De a rezsi és nem a legolcsóbb élelem és vitaminok, táplálékkiegészítők, tisztálkodószerek 1 főre 100 000 Ft alatt ki kell jöjjenek.

Ha másokkal költözöl össze, akkor még kevesebből.

2023. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%
Nem nagyon értem, hogy egy saját házban lakva, mire tudtok havi 600ezerből 4-en éppenhogy megélni??
2023. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát, a legolcsóbb albérlet is 100k,100k kaja rezsi, és akkor még se autó se szórakozás, csak nem haltam éhen, egyébként nem írtam, hogy épphogy megélünk, azt írtam nem élünk nagylábon. Nyilván ez is relatív.
2023. márc. 23. 22:18
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
#6: úgy, hogy nem éheznek, nem fáznak, van autójuk. Szóval nem nelkülöznek, de nem élnek nagy lábon. Az bizony ennyibe kerül. De ezzel csak azzal van tisztában, aki követi a kiadásait, meg a bevételeit is.
2023. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%
#6 400 EUR egy főre jutó csak stagnálni elég. Ami nem jó. Érdekes adalék: az emberek 70-80%-a kevesebb egy főre jutóból kénytelen gazdálkodni ma Magyarországon. Nagyon nagy részük jóval kevesebből. Csak hogy tudd, hol élsz. Apró dolgokban segíthetsz, és te is biztathatsz embereket, hogy segítsenek apró dolgokban. A jelenlegi kormány nem fogja ezt megoldani, ahogy a mélyszegénységet sem, soha. A te kezedben a hatalom.
2023. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%

Látom, itt csak unatkozó milliomosok irkálnak, akiknek a havi 600.000 Ft az csak alamizsna.

Eközben az ország nagy része ennek az összegnek a töredékéből él.

Vagy inkább élne!

Igen sok embernek a havi jövedelme még a 100ezer Ft-ot sem éri el !!

2023. márc. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!