Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanytűzhely vagy Gáztűzhely...

Villanytűzhely vagy Gáztűzhely a jobb, gazdaságosabb?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Legjobb a gáz főzőlapos és villanysütős tűzhely.
2023. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Osztom az első véleményét!
2023. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Revolúcióbiológus ***** válasza:
36%
Manapság már senki nem épít ki gáztűzhelyt - közlöd a gázszerelővel, hogy gázt szeretnél a konyhába úgy fog rád nézni, mint egy marslakóra. Persze csupán a gazdaságosságra koncentrálva egy ipari konyhán vagy étteremben lehet, hogy ki lehet hozni, hogy gáztűzhellyel olcsóbb dolgozni, de otthoni főzőcskézéshez édes mindegy, hogy indukciós főzőlapod vagy gáztűzhelyed van.
2023. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Gáz egyértelműen.
2023. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Gáz, gázos sütővel, vagy villanysutővel.
2023. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Főzni gázon jobb, sütni meg elektromos sütővel, az a legjobban szabályozható.

A gáz bekötése egy újépítésű ingatlanba akkor történik meg ha gázzal fognak fűteni vagy vizet melegíteni. Ha ez nincsen mert más típusú a fűtési rendszer, akkor a főzéshez önmagában már nem éri meg a gázt bekötni, akkor ha főzni gázzal akar valaki, marad a gázpalackos rendszer. Az is működőképes, anyósoméknál is ez volt 5 évvel ezelőttig, más rokonoméknál a mai napig ilyen a konyhai főzés.

Ha ott van a lakásban a gáz bevezetve akkor teljesen értelmetlen nem kihasználni és gáz főzőlap helyett elektromosat használni.

Egy áramszünet esetén se a mikró se a főzőlap nem működik ha elektromos, de ha a főzőlap gázos akkor azzal lehet főzni is meg valamennyire fűteni is. Áramszünetben ugyanis a fűtési rendszerek sem működnek.

Amikor építkeztünk minket is le akart a kivitelező beszélni a gázos főzésről, pedig alig pár méterre van a konyha a kazánháztól és gázzal fűtünk. ragaszkodtunk hozzá mert vannak olyan ételek amiket elektromos tűzhelyen nem lehet normálisan elkészíteni. Nem bántuk meg.

2023. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom miért kell ennyire túlbonyolitani a válaszokat. Sehol nem írta, hogy nincs bent a gáz a házba!!


Feltett egy tök egyszerű kérdést. Melyik gazdaságosabb. Nyilván jelenleg a gáz.

2023. ápr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

#7 Nem tudom mit kell problémázni mások válaszán. A kérdező majd eldönti minek veszi hasznát.

Azt sem írta le, hogy már bent van a gáz és azt sem hogy már kész van egyáltalán a lakás. Azt kérdezte melyik a gazdaságosabb.

2023. ápr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
gáz főzőlap, villanysütő a legjobb kombó
2023. ápr. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 nemaRendőrség ***** válasza:
89%

Ami hatalmas előnye a villanytűzhelynek az a takaríthatóság, illetve hogy nem kell bevezetni a gázt ha egyébként nincs.


Én személy szerint gáz párti vagyok, feleségem indukciós párti, úgyhogy a következő indukciós lesz. Úgysem én használom

2023. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!