Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 4 éve eladtam a hàzamat. A...

4 éve eladtam a hàzamat. A vizet nem iratta át az új tulaj.. mit tudnék tenni hogy végre àtirassa? Nem tudok róla semmit.nem tudom hol van .a vizmű küldözget csekkeket nekem mèg mindig. Két éve benn voltam azt mondták szóljak a tulajnak.

Figyelt kérdés
2023. jún. 13. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
semmit , ilyen az amikor kettő leszarom ember találkozik . a második csekknél kellett volna határozottan eljárni a vizes köcsögöknél , ha te minden papírt leadtál és mégis küldözgetik akkor az már zaklatás és lehet ügyvéddel fenyegetőzni
2023. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Újabb kör a vízműnél: felhasználóváltozást szándékozol bejelenteni régi szerződőként. Vidd az adásvételi szerződést, ami adatát a vevőnek le tudsz olvasni róla, azt beírhatod az új szerződőhöz a nyomtatványon. (Ezt a bejelentést megpróbálhatod online is megtenni az e-bejelentő oldalán)


Egy másik kérdésnél is írta valaki, hogy a közművek átírását a régi szerződő is kezdeményezheti. Logikus is, mert ha csak az új tulajdonos tehetné meg, rengetegen visszaélnének azzal, hogy elmulasztják a bejelentést, és "ingyen" használnák a közműveket.


Ne hagyd magad lerázni. Ha meg átírni nem hajlandóak, esetleg köttesd ki a vizet a p...ba, ha már négy éve nem volt képes magától eljutni idáig a vízmű.

2023. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mire vàrtál 4 évig?
2023. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, a szolgáltatónak az kell hogy legyen aki kifizeti a számlát. Te most azt fizeted be havonta amit a korábbi tulaj nevére küldenek ki? Vagy nem fizetsz semmit csak használod?

Olyan nincsen, hogy neked külön csekket küldenek ugyanazon ingatlan vízórája alapján, mikor az még nem is került a nevedre.

2023. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Te is elindíthatod az átírást. Én sem igazán értem mire vártál eddig.
2023. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!