Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemesek! Benyeltétek...

Napelemesek! Benyeltétek volna, hogy átlettetek verve?

Figyelt kérdés

Kérem csak az válaszoljon, akinek TÉNYLEG van napeleme!

Olvasgatom itt mindig a témában a kérdéseket és nagyon sokan tompítanak, hogy "nem is lesz a havi szaldó olyan rossz", blabla...

Amikor 3-5-6-8 éve beruháztatok kilátásba sem volt helyezve az, hogy eltörlik az éves szaldót (persze azt értem, hogy érezhető volt, hogy nem lesz ez így mindig) és ezzel mondjuk brutál hátrányt szenvednek azok, akik elektromos fűtésre építettek, legyen az bármilyen típusú is. Tényleg nem érzitek úgy, hogy ez olyan, mintha lefölöznék a megtakarításaitokat pl.?



2023. szept. 11. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Én 2020-ban tetettem fel a napelemet, és nyilván benyeltem volna. Mi a f*szt csináltam volna, szereltessem le a napelemet?
2023. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
ugyanaz a véleményem, mint az előző ilyen kérdéseidnél
2023. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Nekem sem változott a véleményem.

Nem is tudtam róla, hogy létezik éves szaldós elszámolás amikor csináltattuk a napelemünket, nekem valahogy az volt a természetes, hogy havonta történik az elszámolás. Konkrétan kerestem is a havi számlákat és meg voltam ijedve, hogy valami nem jól lett csinálva és majd később kell sokat kifizetnünk egyszerre.

Aztán nyugtattak meg, hogy éves elszámolás van, ne is várjak havi számlákat.

2023. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem nyeltem volna be teljes mértékben.

Havi szaldó esetén megtermeltem volna (nyáron) hónap elején a hónapra szükséges mennyiséget valamekkora többlettel, ezt követően lekapcsoltam volna az invertert - egyfelől ~4.6 Ft/kWh alapon nem éri meg üzemeltetni a rendszert (melegedés, elhasználódás), másrészt azért nem hagyom termelni, hogy nekem kiszúrják a szemem ~4.6 Ft-tal, szomszádnak meg 3X/7X vagy akár ennél is nagyobb összegért továbbadják azt.


Más kérdés, hogy kicsit komolyabb megoldás volt a cél részemről, ahol hónap elején megtermelem a havi teljes (főként éjszakai) igényt, utána pedig csak az önfogyasztást.


Ha nekik "nem kell" a megtermelt energia, akkor nem fogom megtermelni. Különösen nem úgy, ha még nyerészkedni is akarnak rajtam.


Az, hogy negatív áramárról beszélnek, az egy valós probléma, és a jövőben tényleg kell vele kezdeni valamit - de jelen pillanatban még nem akkora a gond ebből, most készülnek egy csomó energiaigényes beruházásra (ez főleg télen lesz érdekes amúgy), és érdekes módon a saját "gyerekeiket" (kötelező átvételi árral termelő haveri napelem-parkosok profitját) nem akarják visszafogni, ahogy a gázerőműveket sem igazán akarták visszaszabályozni, vagyis nekik nem volt fontos, hogy szabályozásügyileg kezeljék a helyzetet, csak mutogattak a napelemesek egyik szeletére, akiknek a megtérülési idejüket sem akarták kivárni (az csak a haveri napelem parkosokat illeti meg, de azt nagyon, megtérülésen felül is).


Az nem működik, hogy egyiktől 50-60 Ft-ért veszed át azt az energiát, amiről azt mondod, hogy 4,6 Ft "jár" érte a magánügyfeleknek, de még az is sok, mert (ide jönnek az indokok).

...a harmadik meg kötbért fizet, ha nem termeli a tervezett mennyiséget, így megy a gázfogyasztás is a csövön.


Egyébként sajnos még mindig lehetünk átverve a választások után (önkormányzat / EU), valószínűleg emiatt hátráltak meg, de még mindig foroghatnak kettőt-hármat a tengelyük körül.

2023. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!