Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemeseknek mit érdemes...

Napelemeseknek mit érdemes csinálni januártól?

Figyelt kérdés
Januártól megszűnik az éves elszámolás a napelemeseknek, és havi elszámolás lesz. Ami teljes ráfizetés. Mindenki fel van háborodva, többen azt mondják, lekapcsolják a rendszert inkább, mintsem 5 forintért termeljenek. Hogyan tovább? Én teljesen le szeretnék majd válni a hálózatról, de ehhez az kell, hogy nagyobb mennyiségű áramot tudjak tárolni, sajnos ez még jelenleg nem megoldott.

2023. aug. 29. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

A havi össz. áramfogyasztásomnak télen jó esetben ~30%-át, nyáron ~50%-át fedezi a napelemmel termelt energiám. A többit feltöltöm a hálózatba, van kb 1700 KWh többlettermelésem eddig.

Összességében nézve 01.01-08.01 ig 1121 kwh-t használtam el, ebből hálózatból vételeztem 643 kwh-t.

476 KWh-t ki kellene fizetnem 37 ft-al = 17612 ft

1700 *5 = 8500 ft-ot kapok érte.

Az arány rosszabb lesz mert a tél fele hiányzik az adataimból.

Évi kb 15000 ft kell majd befizetnem, biztosan nem veszek akkut.

2023. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1+

Bruttó elszámolásra vonatkozik, az én esetemben:)))


Viszont havi szaldós leszek még 9 évig, így idén egyedül január volt az amkor -14,5 kwh-el elmaradtam termelésben a havi fogyasztáshoz képest. Februárba lett pár extra fogyasztó így kb -40 körül lesz jövőre, meg december is kb -40, a többi hónapban plszos. tehát ha max 100 kwh-val számolok, mert így is túl van számolva az csak 3700 ft/év.

A többlettermelésemért meg kapok majd kb 10000-et/év.

Nekem ez így megfelel.

2023. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez ugyanolyan beetetés volt, mint a kezdeti ingyenes villanyautó töltés.
2023. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

"Januártól megszűnik az éves elszámolás a napelemeseknek, és havi elszámolás lesz."

Az még nem tiszta, hoyg ez mindenkire vonatkozik-e majd vagy csak azokra akik mostantól kerülnek be a rendszerbe.

A korábbi tervek szerint csak ez utóbbiak, a régiek, akiknek már van napeleme, azok maradnak szaldós elszámolásban. Ez még nem egyértelmű.

2023. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Mit érdemes csinálni?

Feltett lábakkal kivárni... Harmatos lófütty, amit eddig tudunk és az is állandóan változik, mondom ezt úgy, hogy mi hőszivattyúval fűtünk és 6 éve kijövünk 0 szaldóval.

Nem vagyok felháborodva, mert belátom, hogy a rendszert így nem lehet fenntartani. Max azért vagyok felháborodva, mert a vezetőségünk hebehurgya f*szkalapokból áll, akik attól teszik függővé a döntéseiket, hogy milyen színű gatyát húztak éjszakára.

2023. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Majatom ***** válasza:

Az 5-öshöz csatlakozom, egyenlőre ki kell várni.

A megoldások a 0-ás, vagy ahhoz közeli villanyszámlához, ha valaki nem azzal fűt, és minden hónapban kb. egyforma a fogyasztása:


Éves szaldó = Nem kell tenni semmit.


Havi szaldó = Durván túlméretezett rendszer kell, hogy a téli hónapokban is megtermelje a fogyasztást.


Havi bruttó = Túlméretezett hálózat + Akkupakkot kell telepíteni, hogy éjszaka sem legyen fogyasztás a hálózatból.


A napelemmel megtermelt árammal való fűtés csak az éves szaldó esetében kivitelezhető, egyébként nem, vagy csak nagyon gazdaságtalanul.


Nekünk egyébként túlméretezett rendszerünk van, évi fogyasztásunk 2.500 Kwh, évi összes termelésünk 6.500 Kwh. Így januárban, ha sok a napsütés, éppen megtermeli a fogyasztást, ha kevesebb, akkor valamivel alatta marad, a többi hónapban többletet termel.

2023. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nálam az van, hogy nyáron termelek havi 1000-1100-at, és kb. 100-150-et használok el, a többi többlet. Viszont télen a fűtésre, hőszivattyúval elmegy kb. 1000-1100, így kb. az éves elszámolásnál vagy nullán voltam, vagy kaptam vissza pénzt. Most meg majd fizethetek télen, holott a rendszerem majdnem 10 millióba került, és pont azért csináltattam az egészet, hogy ne kelljen számlát fizetnem. Ami eddig így is volt. Előtte gázkazánnal ment a fűtés, a havi számla 130000 volt, ezt váltottam ki vele.
2023. aug. 30. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt azért már évek óta lehet tudni és be lehet látni, hogy nem fenntartható örökre az éves szaldó, így kár lenne ezért bárkit is hibáztatni. Csak idő kérdése volt... Azzal, hogy a rezsimizéria miatt tömegesen léptek a napelemek irányába, pedig egyenes az út nyilván.

DE! A fair az lenne, ha mondjuk havi szaldóban a többlet termelést értelmezhető összegért venné meg a szolgáltató (mondjuk az eladási ár 2/3-adáért), így a nyári hónapokban a többlet után visszaigényelt összeg fedezné a téli fogyasztást, avagy annak egy részét legalább elektromos fűtés esetén. Én ilyesmivel már kiegyeznék. Ez viszont a szolgáltatónak nyilván továbbra sem lesz érdeke, így kíváncsian várom (feltett lábakkal), hogy kin mikor milyen színű az a bizonyos gatya...

5 voltam

2023. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tőlem 5 ft-ért vennék meg, és ha nekem kell, akkor vehetek tőlük 36 ft-ért. Évek óta járok már utána az akkumulátornak, de sajnos még mindig nincs olyan, ami értelmezhető mennyiséget tudna tárolni. Nekem az lesz a megoldás hosszú távon, teljesen le akarok válni a hálózatról. Illetve ki szeretném még egészíteni majd a rendszert szélerőművel is, az a hidegebb évszakban termelne.
2023. aug. 30. 17:40
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Ámberek, ne pisztergáljátok a szolgáltatót azért, amihez semmi köze. Az, hogy külön van kereskedő és külön van vezetékes szolgáltató, az az EU követelménye volt, piacnyitás címen. Nem vált be, mert ott is hülyék ülnek. Hogy ezek mennyiért adnak-vesznek, az meg a magyar állam hivatalainak a hatásköre. Ami rendeletet ti olvastok, azt a szolgáltató legfeljebb negyed órával előbb olvassa, ugyanolyan tágranyílt szemekkel, és ízes magyar kifejezések kíséretében.
2023. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!