Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb. mennyi pénzzel számoltok...

Kb. mennyi pénzzel számoltok egy havi költést, amiben benne van minden lakással kapcsolatos költség (esetleges hitel törlesztő nélkül) + a megélhetés ami mondjuk étkezés és egyéb szükséges dolgok beszerzése (takarító szerek stb)?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnék elköltözni otthonról, de nem igazán érzem hogy stabil lábakon állnék a jelenlegi pénzügyi helyzetemmel

Milyen költségekkel tervezhet egy egyedülálló ember? Persze a rezsi az lakás méretétől is függ, csak hozzávetőlegesen szeretnék kis rálátást kapni más emberektől is. Ismerősöm havi 800-900 ezreket költ a barátnőjével közös albérletben lakva. Nekem ez nem férne bele és nem akarom elhinni hogy olcsóbban nem lehet megélni


2023. okt. 18. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Törlesztő nélkül nagyjából 300-500 között/hó, minden egybevéve, de nagyon változó. Egyáltalán nem mindegy hányan, milyen élethelyzetben, milyen körülmények között, milyen életszínvonalon akarnak élni
2023. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bogica0616 ***** válasza:
32%
De lehet olcsóbban megélni. 150000 ért már Budapesten is találsz egy kis lakást. Rezsi egy főre egy kis lakásban max 50000 Ft lehet. Internet-tv- telefon átlag 20000 Ft, ha előfizetéses, de lehet olcsóbb illetve drágább is. Bérlet kellhet vagy bicajozás és séta, ez a te döntésed. Étel, ha te főzöl elég olcsó 60000 Ft ből kihozható. Tisztálkodás elenyésző 1 embernek. 300000 kihozható, de még olcsóbban is, ha alacsonyak az igények vagy az albérleti díj.
2023. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy új háztartás bútorokkal, gépekkel, függönnyel, szőnyeggel, lakásfelszereléssel, törölközővel, ágyneművel, szállítási és taxiköltséggel caklipakli 2,5-7 millió.

Havi költség rezsi 20-40 000 Ft,

élelmiszer és alap tisztálkodás 80-150 000 Ft, lakáskarbantartás évre lebontva 3-600 000 Ft.

Kb. ennyi.

2023. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* saját lakás esetén.
2023. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* évente festéssel
2023. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most hárman élünk (két felnőtt, egy gyerek) kb. 500 ezer forintból havonta és viszonylag kényelmesnek érzem (ennél több a bevételünk, de ennyi elég a megélhetésre). Ebben benne van két autó fenntartása, a gyerek oltási, tápszer, pelenka, stb. költségei, kaja, rezsi és 40 ezer ft lakáshitel is. Egyedül, saját ingatlanban szerintem hasonló körülmények között mondjuk a 300-350 ezer az én igényszintemmel teljesen reális lenne.
2023. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 800-900 ezret azért kicsit soknak értem. De persze nyilván nem mindegy, hogy milyen igényeid vannak.

Mi ha összeszámolom, kb. törlesztővel együtt fizetünk 500e körül.

- a lakáshitel törlesztője eleve 320e/hó

- a közös költség 32e/hó

- a víz-gáz-villany nagyjából olyan 20-25e/hó átlagban [50nm-es 2 szobás lakás].

- riasztó távfelügyelet 6.500 Ft/hó

- TV-internet 9.500 Ft/hó

- -----------------------------

lakás tehát összesen kb. 400e, de ennek tetemes részét teszi ki a törlesztő, ami lehet kevesebb, ha olcsóbb lakást veszel/bérelsz.


Egy heti beváráslás (élelmiszerrel és háztartási cuccokkal együtt) átlagban olyan 30-35 ezer forint, ebben már vannak minőségi sajtok, borok, hús stb., ráadásul két főre. Ezen is lehetne lefelé faragni ha rá lennénk szorulva. Négy ilyen bevásárlás tehát olyan 120e Ft/hó.

2023. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 60 ezerből/fő nem lehet minőségi sajtokat, borokat, háztartási cuccokat venni. Én mindenből a legolcsóbbat veszem, kuponozok stb, így is elmegy legalább 80 ezer és ebben nincs benne semmi háztartási termék. Pedig reggelizni sem szoktam.
2023. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rezsi közös költséggel együtt 25-E, én 5-össel többet nyújtok párom kisegítése miatt, TV + net részemről 3-E, telefonszámla 5-E körül, étkezés és egyéb háztartási költség 65-E körül, bérlet 10-E. Nem albérletben vagyunk és kevésbé kell fűtenünk. A 65-ezerből már kijön rengeteg sajt és sok zöldség.

Így összesen 113-E. Most új év miatt mondjunk 120-at. A fizum fele.


35/F

febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!