Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kapcsolatok vagy megélhetés?

Kapcsolatok vagy megélhetés?

Figyelt kérdés

Idén év elején elkezdtem diákként dolgozni egy helyen ahol szimpatikusak vtak az emberek, igazi családias hely, de végül nem oda mentem el dolgozni, mert keveset fizet, hanem elmentem máshová, ahol dupla akkora bérem van, viszont itt csak a termelés számít, kapcsolatokat nem tudsz kiépíteni. Itt a dilemma... te melyiket választanád a pénzt vagy a társas kapcsolatokat?


Megjegyzés: nekem nincsenek már szüleim, egyedül élek, csak a fizum van, nincs semmi ,,külső" segítség.


24/F


2018. dec. 15. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Az élet nem fekete vagy fehér. Van köztes átmenet is.
2018. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pénzt. A munkahely elsősorban pénzkeresésre van, nem barátkozásra, azt máshol is lehet.
2018. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: ne keverjük össze a poharat a vízzel. A vizet isszuk meg, nem a poharat. A pohár csak segít, hogy a vizet megihassuk.


A munka egy eszköz, egy célszerszám a pénz előteremtésére, nem pedig társalkodóhely.

Fontos hogy ne legyen mérgező közeg, sőt plusz bónusz, ha jófej, akár privát barátságot is akaró kollégáid vannak, de ez nem lehet a fő szempont.


A közértet sem aszerint választom ki, hogy milyen színű a burkolókő a padlón, hanem hogy kedvező ár/érték arányban kapjam meg az árukat, jó minőségben és nem nagy távolságban.


Tehát én a jó keresetre szavazok és szabadidőmben élnék magánéletet, társas kapcsolatokat privát barátokkal. Nem a kollégákkal. Velük igyekeznék jóban lenni, de nem keverném őket bele a privát szférámba.

2018. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a pénz, barátokat máshol is tudok szerezni, emiatt nem adnék fel egy jólfizető munkát.
2018. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

A kettő aránya és tényleges szintje is mérvadó és a távlatok is. Egyedül élőként egy nagyon kicsi fizetés még adhat okot váltásra, de nagyon rossz közegbe váltani is megfontolandó. Kérdés a kettő tényleges aránya.


Jó eséllyel meg mindenhol akadhat egy egy jobb fej kolléga, akivel ki lehet alakítani jó kapcsolatot. Aztán meg idővel megint tovább is lehet állni ha akad egy jobb munkalehetőség, a mai világ úgyis ebbe az irányba halad. Ez nem egy ilyen vagy ez vagy az dolog, nagyon változó mindkét szempontból.


Barátkozni meg úgyse csak munkatársakkal lehet és ki tudod ezt máshol pótolni.


Összességében kell valami egyensúlyt megtalálni, kialakítani. Ez csak egy állás... most.

2018. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még jó is, ha nem a munkahelyen barátkozol. Nekem pl. baráti viszonyom volt egy kollégámmal, aki idén a főnököm lett kinevezés miatt. Neki sem tetszik a helyzet, nekem sem. A kapcsolatteremtést intézd a munkahelyen kívül! Ez nagyon nagy aranyszabály! Maradj a jól fizető helyen, és próbálj meg szabad idődben olyan hobbit keresni, hogy barátkozni tudj emberekkel. Esetleg keress egy párt, és az ő baráti körével tartsd a kapcsolatot.
2018. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!