Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehet e medencés hőszivattyúva...

Lehet e medencés hőszivattyúval normál melegvizes bojler vizét melegíteni?

Figyelt kérdés
Tönkrement a hőszivattyús bojlerem, és ki szeretném cserélni a hőszivattyús részegységét. Kerestem külön bojlerhez való kicsi hőszivattyút, de nem igazán találtam, csak komplett berendezéseket ami kb. 700-900 eFt. Mivel a bojlerem jó, csak a hőszivattyúja rossza kerestem elérhető áron mini hőszivattyút, amit találtam is, de ezek igazából medencéhez vannak. Nem tudnak 50 fokot, de 43-45 fokot igen, ami nekem már megfelelne. Az áruk pedig 180-250 eFt között mozognak. Az összeépítés nem nagy műszaki kihívás. Használhatom e ezt HMV fűtésére? Egyátalán mi a különbség a medencés és a normál fűtésre való hőszivattyú között (mert az előbbi mindig olcsóbb)?

dec. 12. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit írtál az a különbség.
dec. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Egy medence 25 fokosan hideg-vizű, 32 fokosan langyos és 37 fokosan meleg vizű medence. Ezt tudják a medencefűtő hőszivattyúk biztosítani. [Hiába írják, hogy 43-45 fok a kilépő víz hőmérséklete. Mire a zuhanyrózsához ér, vagy a kádat megtöltöd vele, nem lesz annyi!] Ha neked ez elég, akkor nosza...
dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig a 45 fokos csapvízhez 48-50 fokos tartály hőmérsékletet kellet elérnem. Most van két 300 literes tartályom egymás mellett, ha az egyiket felfűtöm “gazdaságosan” hőszivattyúval kb. 40 fokra, majd átáramoltatva a másik tartályba ahol elektromos fűtőbetét van, az elektromos fűtőszálnak csak 40-ről 50-re kell melegítenie, akkor ez egy járható (gazdaságos) út lehet ezek szerint?
dec. 12. 10:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul bármelyik egység meghibásodása esetén még lenne valamelyest meleg vizem (ha a hőszivattyú ál be, akkor gazdaságtalanul, de komfort változás nélkül, ha pedig a fűtőszál hibásodik meg akkor komfort csökkenéssel, de legalább lenne). Természetesen a két tartály átöltése igényel némi szivattyúzási energiát, viszont nem lenne annyi vendég a házban, hogy ki tudnák fürödni a melegvizet :-)
dec. 12. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
A medence hoszivattyu csak bizonyos kulsohomersekletig mukodi, ezt is figyelembe kell venni. Ez mellet meg kell oldanod a ligionella problemat, bizonyps idonkent minda kett tartajt folmelegiteni. Ha olyanok a korulmenyek lehet gazdasagos, de mindenkep erdemes utana szamolni.
dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez kipipálva, a korábbi ilyen teljesítményű hőszivattyúm is a jó nagy pincémben volt hőfok egész évben 10-18 fok között volt a hőszivattyú használatával együtt. A legionella ügy az jó ötlet, ez nem jutott eszembe, beépítem a projektbe!
dec. 13. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!