Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ezzel a fűtési stratégiával...

Ezzel a fűtési stratégiával tényleg sokat lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Több helyen is (gázfűtéses családi házban) úgy fűtenek, hogy nappal fűtik a házat. Este lekapcsolják a fűtést, reggelre a ház lehül 17-18 fokra, majd reggel visszafűtik.

Ezzel szerintem marha könnyű megbetegedni.

De valóban annyit spórolnak vele? Oké, hogy éjjel nem megy a kazán, de reggel 4-5 fokot vissza kell fűteni. Ez sokkal olcsóbb lenne, mint fix hőmérsékletet tartani?


jan. 3. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem spórolnak
jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fasság, de nyugodtan próbáld ki.

Írd fel az óra állását, aztán 1 napig fűts hagyományos módon, majd 1 napig ezzel.

Látni fogod, hogy semmi értelme.

jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azt mondják max 2 fokot érdemes visszavenni akkor spórolhatsz egy keveset. Ha ennél nagyobb lesz a különbség akkor a visszafűtés már többe lesz mint amit spöroltál volna. Persze ez se tuti én is csak a neten olvastam.
jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

állandó hőmérsékleten kell tartani a lakást...több okból is.

...ha van kisgyerek, az biztos, hogy fázni fog...

Vagy ha nincs,, akkor a gyerekgyártás sem jó hidegben...


Meg különben is....

jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valamennyit lehet spórolni, de nem olyan sokat. Éves szinten szerintem kizárt, hogy meghaladja a 10%-ot. És ezzel együtt jár a fázás, szóval hülyeség.

Az egyértelmű, hogy ha kevesebbet fűtenek, akkor az kevesebbe kerül. Nem melegszenek át annyira a falak, és a hidegebb falak kevesebb hőt fognak leadni a külvilágba.

jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!