Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olyan magasak a költségeim,...

Olyan magasak a költségeim, hogy nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnálom, de tényleg a kétségbeesés határán vagyok, senkinek nem tudom elmondani, illetve ezen tényleg senki nem tud segíteni. Egyedül nevelem a kislányom, aki óvodás, én eddig 4 órában dolgoztam, ezentúl azt hiszem több órát kell vállalnom, de nehéz nekem ígyis, mert az óvoda sem tart nyitva estig és sajnálom is, hogy a gyerek az egész napját ott kell töltse. Segítségem nincs, egyedül vagyok. Jelenleg az albérlet + kaja + óvoda + munkahelyre bejárás lassan olyan sokba kerül, hogy csak adósságom van, semmi más... Nem bírom ezt tovább, olyan stresszes vagyok, hogy 4 hónapja beteg vagyok, megfázás egyik a másik után, soha nincs vége, még a hormonjaim is teljesen felborultak, és konkrétan arra gondolok, hogy én ezt nem tudom megoldani, nem tudom ezt csinálni tovább. Több számlával is el vagyok maradva, mivel olyan sokba kerülnek, hogy nem keresek annyit, úgy érzem nincs értelme az egésznek, hiszen az összes fizetésem számlára megy el, még gyógyszert sem veszek már magamnak, mert sajnálom rá a pénzt, makarónin és krumplin élünk kb mert sok mindenre nem futja...

Mit tehetnék?

Segélyekre nem vagyok jogosult, ennek már utána néztem, de akkor így hogy lehet élni? Levágják a gázt, villanyt, mert már nem vagyok képes kifizetni kb december óta. Múlt héten sikerült a decemberi gázt is kifizetnem.

Kérlek adjatok valami tanácsot és bocsánat a panaszáradatért :(


márc. 9. 21:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
37%

Annyira nem lehet rossz a helyzet, ha netre még futja.

Egyébként mennyit ad a gyerek apja a projectbe?

márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, nem értelek. 4 órában dolgozni luxus. Ha 8 óra munka mellett nem tudnál megélni, értenem a problémát. Így "csak" be kell látnod, hogy 6 vagy 8 órában kell dolgoznod. Most komolyan: inkább az adósság meg a stressz meg a nélkülözés, mint a munka? Más egyedülálló szülők is megoldják.
márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Miért csak 4 órában dolgozol? Az ovik altalaban 7-7:30 tol este 17-18 van nyitva. Semmi baja nem lesz ha reggeltől estig ott van. Legalább szocializalodik.

Mennyi pénzből éltek? Ebből mennyi az albérlet? Kaja? Kiadások?

Így hogy segítsünk ha semmit nem írsz?

De mindenekelott mas munkakell, nem értem 4 órás munkából hogy eltetek meg??

márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen válts munkahelyet. 4 órás munka után járó bér semmire nem elég.

Az sem ördögtől való, ha beszélsz a kollégákkal, vigyázzanak a gyerekedre. Az övékre is vigyáz valaki, amíg dolgoznak.

Egyedül és pénz nélkül csoda lenne, ha jól mennének a dolgaid, viszont ezeken simán lehet változatni.

márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
100%
Csak megnyugtatásként írom,hogy én is reggeltől estig voltam oviban volt,hogy anyám 7 előtt bevitt(6kor nyitott az ovi és anyám megbeszélte az ott dolgozókkal,hogy mehessek) egyedül játszottam a csoportban míg meg nem jöttek a többiek aztán kb este 5 körül mentem haza. Semmi lelkitörésem nem lett nem gondoltam arra,hogy de jó lenne most otthon lenni hanem élveztem,hogy a barátaimmal játszok. Szóval emiatt ne aggódj menj nyugodtan 8 órába dolgozni a lányod eljátszik az oviban.
márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
#1 miaz hogy netre futja... Nem semmi beszólás
márc. 9. 22:50
 7/34 A kérdező kommentje:
#2 a munkahelyem nem engedte eddig, hogy 6 vagy 8 órában dolgozzak, remélem ez változik, mert beszéltem a főnökkel. Más munkahelyet pedig nem tudok keresni, még mielőtt valaki más is nekem ugrik, mert nincs 1 váltásban szinte semmi, és én nem tudok délután 3-4-nél tovább maradni
márc. 9. 22:51
 8/34 A kérdező kommentje:

Az óvoda 16:30-ig van nyitva máskülönben.

És 130 ezret keresek amiből 56 ezer csak a gáz számla...

márc. 9. 22:54
 9/34 A kérdező kommentje:
És nincsenek kollégáim, én vagyok az egyetlen alkalmazott ebben a munkakörben, és tényleg senkit nem tudok megkérni, hogy vigyázzon rá, mivel senki nem vállalná ingyen. Több mint fél éve keresek más munkahelyet, de csak olyan van, ahol délelőtt és délután is kell menni, illetve hétvégén is.
márc. 9. 22:56
 10/34 A kérdező kommentje:
És kíváncsi vagyok más egyedülálló szülők miként oldják meg, ha senkijük nincsen, dadust fizetnek?
márc. 9. 22:57
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!