Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olyan magasak a költségeim,...

Olyan magasak a költségeim, hogy nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnálom, de tényleg a kétségbeesés határán vagyok, senkinek nem tudom elmondani, illetve ezen tényleg senki nem tud segíteni. Egyedül nevelem a kislányom, aki óvodás, én eddig 4 órában dolgoztam, ezentúl azt hiszem több órát kell vállalnom, de nehéz nekem ígyis, mert az óvoda sem tart nyitva estig és sajnálom is, hogy a gyerek az egész napját ott kell töltse. Segítségem nincs, egyedül vagyok. Jelenleg az albérlet + kaja + óvoda + munkahelyre bejárás lassan olyan sokba kerül, hogy csak adósságom van, semmi más... Nem bírom ezt tovább, olyan stresszes vagyok, hogy 4 hónapja beteg vagyok, megfázás egyik a másik után, soha nincs vége, még a hormonjaim is teljesen felborultak, és konkrétan arra gondolok, hogy én ezt nem tudom megoldani, nem tudom ezt csinálni tovább. Több számlával is el vagyok maradva, mivel olyan sokba kerülnek, hogy nem keresek annyit, úgy érzem nincs értelme az egésznek, hiszen az összes fizetésem számlára megy el, még gyógyszert sem veszek már magamnak, mert sajnálom rá a pénzt, makarónin és krumplin élünk kb mert sok mindenre nem futja...

Mit tehetnék?

Segélyekre nem vagyok jogosult, ennek már utána néztem, de akkor így hogy lehet élni? Levágják a gázt, villanyt, mert már nem vagyok képes kifizetni kb december óta. Múlt héten sikerült a decemberi gázt is kifizetnem.

Kérlek adjatok valami tanácsot és bocsánat a panaszáradatért :(


márc. 9. 21:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Hogy a francba 56.000 a gáz számla? Miben éltek ketten? Palotában?

Valami nagyon nem jó. 130.000 plusz családi, plusz tartasdij akkor olyan 170.000 Ft van?

Rengeteg ez a gázszamla. Hány nm? Ezzel futesz és fozol?

Hol éltek? Hátha valaki tudna munkát. Azonnal váltani kell, mert ez semmi pénz. Éhen halni sem elég kb.

márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
52%

Kérj önkormányzati lakást!

Melyik település?

Árva és egyke vagy, vagy hogy nincs segítséged?

Gyerektartás, családi pótlék, állami támogatások?..

márc. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

"+ munkahelyre bejárás"

Ezt a munkahely köteles fizetni.

4 óra, akkor remélem, ott nem veszel semmit, mert otthon százszor olcsóbb étkezni.

márc. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

8: Ilyen költségvetésből 4 hónapig lehet húzni, utána a fejedre dől a rendszer.

Akkor mondjuk szeptember előtt biztosan nem így éltetek, hanem máshogy.

márc. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is az ÉVES gázszámla ennyi, nem a havi.
márc. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb 8 órás munkahely. A gyereket nem kell sajnálni, 90% ott van reggel nyitástól délutánig, mégsem lelki rokkantak. Attól viszont az lesz, ha nélkülöznie kell, vagy ha elveszít téged is. Ha csak kicsit később tudsz a gyerekért menni, akkor össze lehet beszélni a szülőkkel, hogy valaki mindig vigye haza és majd felveszed. Nálunk ez teljesen jólműködő rendszer, mert hol én nem érek oda, hol más. Össze kell szervezni. Sajnos a legtöbbeknek úgyis luxus négy órában dolgozni, hogy férjnél vannak és onnan van egy teljes jövedelem. Egyedülállóként ezt nem tehetjük meg.
márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Erdélyben élek, itt teljesen más a rendszer és a gáz köbmétere 250 ft. Szörnyen drága itt az adó, az áram, a gáz, a víz, stb. Az állami támogatások pedig nem járnak, csak a munkanélkülieknek. Tavaly még ekkora infláció éppen nem volt, illetve nyáron nyilván nem futottem, így is 5000-8000 gáz azért volt. Az óvoda szintén 20000-25000 egy hónapban, tehát konkrétan csak túlélünk.

Kerestem munkahelyet, viszont egyik sem volt megfelelő, főleg a program terén, máshol pedig vissza sem hívtak. Itt nálunk a munkahelyek 90%-ában 2 és 3 váltásban kell dolgozni ugyanúgy éhbérért. Vagy 12 órát egy nap, aztán másnap szabad, de így szombat és vasárnap is benne van a pakliban. Egyszerűen nincs semmi lehetőségem, gondoltam már, hogy elmegyek innen minél messzebb, de nincs arra sem anyagi keretem, hogy elinduljak valamerre.

márc. 10. 08:05
 18/34 A kérdező kommentje:

#12 önkormányzati lakást nem kap senki

Igen, árva vagyok és egyke.

A gyerekpénz 20000 ft. Ennyi az össz. Állami támogatásom.

márc. 10. 08:13
 19/34 anonim ***** válasza:
19%
Pedofideszre ne szavazz tobbet
márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
63%

De én nem értem, gyerekvállalás előtt nem gondoltál arra, mi lesz, ha egyedül maradsz valamiért?


Most ennek az lesz a vége, hogy a gyerek be fog kerülni otthonba, mert nem tudod eltartani.


Nem értem egyszerűen. Mi meg 30 éves korunkig vártunk a gyerekvállalással, pont azért, hogy mindent mrgteremtsünk és ne kerülhessünk ilyen helyzetbe...


Amúgy adnék tanácsot, ha tudnék, de szerintem erre nincs. Jobb, ha készíted a gyereket arra, hogy ideiglenesen otthonba kell majd mennie hamarosan, lehet jobb, ha beadod magad, spórolsz, kimész külföldre dolgozni, és ha már van némi háttered, kiviszed.

márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!