Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olyan magasak a költségeim,...

Olyan magasak a költségeim, hogy nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnálom, de tényleg a kétségbeesés határán vagyok, senkinek nem tudom elmondani, illetve ezen tényleg senki nem tud segíteni. Egyedül nevelem a kislányom, aki óvodás, én eddig 4 órában dolgoztam, ezentúl azt hiszem több órát kell vállalnom, de nehéz nekem ígyis, mert az óvoda sem tart nyitva estig és sajnálom is, hogy a gyerek az egész napját ott kell töltse. Segítségem nincs, egyedül vagyok. Jelenleg az albérlet + kaja + óvoda + munkahelyre bejárás lassan olyan sokba kerül, hogy csak adósságom van, semmi más... Nem bírom ezt tovább, olyan stresszes vagyok, hogy 4 hónapja beteg vagyok, megfázás egyik a másik után, soha nincs vége, még a hormonjaim is teljesen felborultak, és konkrétan arra gondolok, hogy én ezt nem tudom megoldani, nem tudom ezt csinálni tovább. Több számlával is el vagyok maradva, mivel olyan sokba kerülnek, hogy nem keresek annyit, úgy érzem nincs értelme az egésznek, hiszen az összes fizetésem számlára megy el, még gyógyszert sem veszek már magamnak, mert sajnálom rá a pénzt, makarónin és krumplin élünk kb mert sok mindenre nem futja...

Mit tehetnék?

Segélyekre nem vagyok jogosult, ennek már utána néztem, de akkor így hogy lehet élni? Levágják a gázt, villanyt, mert már nem vagyok képes kifizetni kb december óta. Múlt héten sikerült a decemberi gázt is kifizetnem.

Kérlek adjatok valami tanácsot és bocsánat a panaszáradatért :(


márc. 9. 21:42
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Dehogynem gondoltam erre, csak az inflációra nem. Több mint 2 éve egyedül vagyok vele, eddig nem voltak ilyen gondjaink, de ez már élhetetlenné vált így.
márc. 10. 08:40
 22/34 anonim ***** válasza:
12%
Fogadj férfi vendégeket hogy legyen pénzed.
márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

130-ból nyilván nem fogsz megélni, nem is tudom hogy képzelted.

Egyébként Mo-n sincs kolbászból a kerítés. 4 órás munkáért itt se fizetnek többet, sőt!

Minimálbér 4 órára nettó 88 ezer!

Éppen ezért nem akar senki ennyiből megélni.

8 órás minimálbér 177 ezer, ez is csak meghalni jó.

Úgyhogy egészen jó dolgod van, ha ennyiből 2 évig eltengődtetek, ne vágyj ide!

A gázszámlád is horribilis, de amögött a mennyiség is horrobilis lehet.

250 Ft-os áron se lenne több 10 ezernél a gázszámlám.

Csökkentsd a fogyasztásod, keress kisebb lakást (egy gyerekkel elég egy garzon is, ha ilyen rosszul keresel), vallalj minimum 8 órát!

márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mi nem fogunk tudni neked segíteni, mert nem ismerjük a te lakóhelyed szerinti jogszabályokat.

Muszáj lesz magadat összekapni; elköltözni máshová, ahol jobbak a munkalehetőségek és segítséget kérni. Pl. szomszéd néni, aki vigyáz a lányodra, amíg dolgozol és ken neki egy vajas kenyeret. Cserébe meg mondjuk kitakarítasz nála. Vagy segítesz neki a kertben.

A gyereket nem kell sajnálni. Másik gyerekek között van, az óvónők vigyáznak rá, az oviban meleg van és kap enni is.

márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Az 56 ezres gázszámla a 250 Ft / köbméter áron is sok fogyasztás két főre. Ez 224 köbméter gázra jön ki. Gondolom egyszobás lakást bérelsz kettőtöknek. Nekem egy 50 négyzetméteres, szigeteletlen ház téli fogyasztása 170 köbméter úgy, hogy itthonról dolgozom, tehát folyamatosan fűtök, gázkonvektorral. Szóval ez a 224 köbméter valahogy nagyon sok fogyasztás. Szoktad látni a számlákat is, nem lehet hogy a bérbeadó becsap esetleg? Ha tényleg ennyi, akkor viszont vissza kell venni a gázfogyasztást, ott azért sokat meg lehetne fogni.


Már megyünk ki a télből, úgyhogy a gázszámla lassan csökkenni fog legalább. Közben ahogy a többiek írták, teljes munkaidős munkát kellene keresni, vagy a négyórás mellett bevállalni takarítást, bármi ami belefér. Nézelődtél Kelet-Magyarországon munkahelyeket? Nyilván ott se fényes a helyzet, de talán több normál 8 órás munkahely van és nem 12 órás, mint amit írtál. Furcsa amúgy, hogy mostanában kerestünk idősek otthonában elhelyezést rokonnak, és itt az idősök otthonában sincs elég munkavállaló, a szakképzettség nélküli pozíciókra sem, némelyiknek emiatt kétséges a megmaradása. Szóval valami állás csak sikerülne, de persze jól meg kell tervezni.

márc. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"Szörnyen drága itt az adó, az áram, a gáz, a víz, stb."


Annyira csak nem, mert Mo.-n 130-ból már rég felkopott volna az állatok.

Nem csak a rezsit nem tudnád fizetni, de már a bérleti díj is bukó lenne.

Lassan egy szoba nincs ennyiért.

Egyszobás lakás 100 felett van vidéki városban is.

Oviban csak a kaja 20 egy hónapra és nem csak az a költség.

márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Csak nekem nem kerek valami a történetben?
márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

18: A szüleid neveltek? Örökséged van?

Állami intézményben nevelkedtél? Életkezdési juttatásod van?

Gyerektartás az apukától? Apuka családjától egyéb segítség, támogatás?

márc. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

25: De itt már szubtrópusi éghajlat van, ott lehet hidegebb.

Persze lakásban elég sok valóban...

márc. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27: Nekem csak az, hogy mért Magyarországon élőket kérdez romániai dolgokról...
márc. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!