Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Öröklés esetén kinek a nevére...

Öröklés esetén kinek a nevére célszerű iratni a közüzemi számlákat és a mérőórákat?

Figyelt kérdés

Édesapám halála miatt 1/1 tulajdonjogot szereztem az ingatlanra, anyukám viszont haszonélvező. Nekem már van saját ingatlanom, amin van CSOK és babaváró is, tehát benne lakási kötelezettségem is.


Megtehetem emiatt, hogy minden mérőórát, közüzemi dolgok anyukám nevére irassak?


márc. 20. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Igen, simán meg tudod tenni.

Én a bérlőkre irattam, ők intésnek mindent.

márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Anyukád fizeti, intèzi a dolgokat, akkor az ő nevèn legyen, máskèpp nem álnak vele szóba ha bemegy valami miatt.
márc. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mérőórákat tulajdonos nevére írnak.Anyukád csak haszonélvező.
márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
3-as nem jól tudod. A mérőórákat a bérlő vagy a haszonélvező nevére is lehet iratni. Sőt, még új közműveket is köttethet be, ampert bővíthet stb, a tulajdonos engedélyét követően. Ezt tapasztalatból mondom, nálunk is így van.
márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
54%
Nincs jelentősége felesleges átíratni. Bérlő nevére is felesleges attól még ha nem fizetnek ugyanúgy rajtad tulajon hajtják be mert végülis a tiéd. Tudom mert jártam így sajnos. Hiába írattam a bérlö nevére nem fizettek rajtam követelték és már majdnem ki is kötöttek mindent. Végül èn fizettem ki mindent. Úgyhogy értelme nincs az egésznek.
márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy máshol laksz / kell laknod, még lehetne a te neveden. Ahogy mondjuk lehetne egy nyaralóé is. De egyszerűbb, ha anyukád nevén van és ő fizeti, amit fogyaszt.
márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 es,közmű órákat irattam át .Minden esetben adásvételit kértek,hogy tulajdonos vagyok e. Új villanybekötést kértem,ehhez még tulajdoni lap is kellett. Ha 1 bérlő lelép,a szolgáltató nem nyomoz utána hova lett,hogy befizesse a fogyasztást.Fogyasztási dijat csak tulajdonostól lehet behajtani.A szolgáltató a tulajdonossal áll jogviszonyban.
márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

7-es Nota bene "a tulajdonos engedélyét követően".

Tapasztalatod nem releváns, mert csak a saját nevedre írattad át, ahogy írod.

márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd a szolgáltatónál elmondják mit hogyan lehet.
márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, a jog szerint a haszonélvezőnek kell fizetni a rezsit. De - ahogyan fentebb is írták-, ha nem fizeti be, a tulajdonoson verik el a port.

Szóval mindegy, hogy kinek a nevén van/lesz. Annak a nevén legyen, aki - ha bármi gond van -, könnyebben, hatékonyabban tud ügyet intézni.

Ha már idős, kevésbé mobilis a haszonélvező, maradjon inkább a tulaj nevén. Ha nagyon idős, és hajlamos a dolgokról megfeledkezni, úgy pláne.

Vagy legyen a haszonélvező nevén, de írjatok egy meghatalmazást a tulaj nevére.

márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!