Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Öröklés esetén kinek a nevére...

Öröklés esetén kinek a nevére célszerű iratni a közüzemi számlákat és a mérőórákat?

Figyelt kérdés

Édesapám halála miatt 1/1 tulajdonjogot szereztem az ingatlanra, anyukám viszont haszonélvező. Nekem már van saját ingatlanom, amin van CSOK és babaváró is, tehát benne lakási kötelezettségem is.


Megtehetem emiatt, hogy minden mérőórát, közüzemi dolgok anyukám nevére irassak?


márc. 20. 07:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából a CSOK miatt érdekelt, hogy lehet e így más közmű is a nevemen. Mikor vettük az ingatlant, akkor még közel sem tudtuk, hogy hirtelen haláleset miatti öröklésről lesz szó az elkövetkező pár éven belül... :(

márc. 21. 10:51
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy a tulajdonos nevére írják a mérőórákat.

Az esetlegesen ki nem fizetett számlákat ráterhelik az ingatlanra,ami rákerül a tulajdoni lapra is .Ilyennel a haszonélvező,bérlő nem rendelkezik.

Hogy a tulaj milyen szerződést köt az ingatlan használójával,azt már a szolgáltatókat nem érdekli.

márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!