Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi a havi áramszámlátok?...

Mennyi a havi áramszámlátok? Mi megy rajta? Hogyan spóroltok rajta, ha tudtok?

Figyelt kérdés

nekünk Elműs az áramszámla, és ami megy róla, az a mosógép, mosogatógép, elektromos tűzhely, tévé, villanyok, nagy bojler (80literes), és néha időnként bekapcsoljuk a kis bojlert(10literes) a konyhában.

lakásunk 70nm kb. mi most átalányban fizetünk, de kiszámoltam a havi kb. átlagot, ami nekünk olyan 17e Ft.


nektek ez hogyan alakul?


éjszakai áramkör még létezik? mit lehet róla tudni?



2012. máj. 8. 13:20
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

60nm, a számlánk havi 11-12e Ft. Mi minden hónapban bejelentjük az állást, az alapján számláznak.

Amit használunk?:mosógép, mosogatógép, tűzhely, tévé, számítógép, villanyok.

Spórolni én már ebből nem tudok. Mosni kénytelen vagyok, napi 2x is, a mosogatógépet fullra pakolom, amit lehet még a konnektorból is kihúzok.

2012. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

Démászosak vagyunk 62 nm-en lakunk. Megy a mosogatógép, mosó-szárítógép, hűtő-fagyasztó, mikro, tv (csak esténként) számítógép, elektromos sütő, villanyok, ha rá kell fűteni a távfűtésre akkor az olajradiátor. 12-14000.- szokott lenni.


Az éjszakai áramkör témában nem tudok segíteni, nálunk nincs.

2012. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Szia. Nekünk átlagolva van havonta:12ezer forint. Mikro, hűtő,fagyasztó, villanyok, tévé, számítógép(elég sokat megy), tűzhely, vízmelegítő a konyhában,mert ott nincs meleg víz.E-on-nál vagyunk.
2012. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
3-as vagyok. Lemaradt a mosogatógép, és hogy 90nm-es házban lakunk.
2012. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
émásznál vagyunk, kertes házban, havomta bejelentjük az óraállást kb.5000-6000 Ft. 1 tv, 1 mikró, mosógép, és a lámpák mennek.
2012. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

igen,nálunk is van laptop, hűtő, mikro...

nem értem, hogyan fogyasztunk mi ilyen sokat.

és nem mosok minden nap

viszont a laptop az megy minden nap.... végig a konnektorban

2012. máj. 8. 13:44
 7/22 A kérdező kommentje:
vagy számít, hogy elmű és nem elmű
2012. máj. 8. 13:46
 8/22 anonim ***** válasza:
ELMÜ-n és EON-nál vagyunk (67 nm lakás + 30 nm nyaraló). A kettőre összesen 7-8.000 Ft körül fizetünk, 2 személyes háztartás. a lakásban villanytűzhely, hűtő, tv, számítógép, világítás, mosógép, mikró, esetleg barkácsgépek. A nyaralóban 50 literes villanyboyler, szükség esetén olajradiátor, 2 lapos rezsó, mikró. Ebből tovább spórolni, lehetetlenség. A villanytűzhelyet lehetőség szerint úgy használom, hogy csak egy lapot kapcsolok be, mindent előre előkészítek és akkor csak egy lapon van felfűtés miatti fogyasztás. A tűzhelyet a főzés befejezése előtt 5 perccel kikapcsolom, akkor még az ún. hulladékhőn készre fő az étel. A villanyboyler hőfokszabályozóját létszámtól függően állítom be, mert ha pl. az unokák is velünk vannak, több meleg víz kell, ha csak ketten vagyunk, kevesebb.
2012. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, kimaradt a hűtő, ami viszont a lakásban akkor is megy, ha a nyaralóban vagyunk.
2012. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

mondjuk egyikőtök sem írta, hogy lenne villanybojlere,

szerintem ez a ludas

2012. máj. 8. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!