Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi brikett válthatna ki...

Mennyi brikett válthatna ki 10 m3 fát? Nálatok bevált a fabrikett?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszer kipróbáltuk egy 6000 Ft/mázsás brikettet. Jónak jó, de nem annyival, mint amennyivel drágább. Ha van megbízható hely ahonnan tudtok fát venni akkor nem éri meg. Ha nem akkor megérheti, mert ezzel biztos hogy nem vernek át.
2013. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jó minőségű fa brikett bizony hogy megéri .Ugyan kell hozzá 1/3 fa is,mert a brikettnek nincs parazsa.

Kimondottan gazdaságos cserépkályhában.Ezzel tömni a kályhát nem szabad,mert ott olvad el .Én a Szlovák gyártmányut veszem már évek óta . Calóriája közel akkora ,mint a fekete széné .Nagy cserépkályhában napi 6-8 kg tüzelek el,de ekkor megfoghatatlan a kályha .

Az olcsó brikett olyan is .

2013. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkét választ!


Utolsó válaszoló: ez azt jelenti, hogy mindössze 1500 kg fabrikett elég az egész fűtési szezonra? Ez olyan hihetetlen. :)

Bár nekem nem cserépkályhám van, hanem vas, ezért többel számolok...


Én arra gondoltam, hogy nem fát használnék a parazsa miatt a begyújtáshoz, hanem direkt briketthez való gyújtóst, ahogy néztem, nem jelent nagy összeget.

2013. szept. 20. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!