Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak ion-, gázmágneses illetve gravitációs kazánról? Beszámolnátok saját tapasztalatról beszámolni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok Sci-Fi-t nézel...


Minden égésnél vannak ionok.

A gáz nem mágnesezhető, minden egyéb állítás marketing duma.

Gravitációs keringetés van, de ma már nem használatos.

2013. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg kavitációs kazán akart lenni. Hasonló fából vaskarika mint a többi. És most lehet megkövezni!
2013. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De vannak konkrét tapasztalataitok ion-kazánról? Van valakinek, aki be tud számolni erről? Előnyök, hátrányok?
2013. nov. 12. 09:58
 4/7 garamvölgyi gusztáv válasza:
Szia! Én most akartam ion-kazánt beépiteni,de letettem rola,mert nem kiforott. Nagy a ködösités.Gépész mérnök vagyok. De az interneten mindent megtalálsz,csak türelemmel keresgélj. Kb.4-5 féle létezik,ezek észak-kelet europaiak,ami nem azt jelenti,hogy rosszak. Én láttam müködés közben,amit irtak rola azt tudták.Galantot ,és az obrijt láttam üzem közben. Gyors volt. De a magas energia költségekröl nem szabad megfeledkezni.Amit én elönyt láttam az a gyors felmelegedést.Valóban kis helyen elfér.Mindenképpen kell egy gazdaságossági számitást (becslést csinálni).Nagy áramerősséget igényel.Internet,ott szinte mindent megtalálsz,és a Galantot,ill.Obrijt müködés közben is látni fogod.Gusztáv.
2013. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem arra vagyok kíváncsi amit leírnak, mert a papír mindent elbír. Hanem konkrétan olyat véleményt keresek, várok, akinek már volt/ van ilyenje és beszámol a tapasztalatairól.
2013. nov. 13. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Energetikus vagyok, van némi rálátásom a fizikának erre a részére. Bátran állíthatom, hogy átverés. Vagy nézd meg ezt:

[link]

2013. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Munkámból kifolyólag, Én az ion kazánról ( Galan) tudok pár dolgot mondani.

Ezeket saját, vásárlók,szerelők és szakirodalomból vett vélemények alapján szubjektívként adom tovább!!

Nem a működési elvét kezdem mesélni mert annak a google-n is utána tudsz nézni.

A Galan-t fogom alap példaként felhozni, nem reklám céljából, ezt ismerem eléggé ahhoz,hogy véleményt tudjak formálni.

Elég jó kis cucc! Kis helyen elfér, könnyű a szerelése, már meglévő fűtésrendszerekbe is jól integrálható.

Nincs kémény,gázbekötés,tervezési költség.

A havi üzemeltetési díjat nézve olcsóbb a 3,5,6kW-os kazánok fenntartása mint egy jól beállított kondenzációs gázkazáné, a 9kW-os kb. megegyezik, a nagyobbak már drágábbak.

A szerkezet nem olcsó... 150-200 eFt is lehet.

De ha a kémény bélelést, gázbekötés díjait nézem már nem is tűnik drágának. Persze felmerülhet,hogy az áram ellátásod gyenge a készüléknek vagy az összes fogyasztódat nézve és ezért "tuningolni" kell az ampert/fázist. Ehhez is ki kell nyitni a pénztárcád!

Az ionnál lehet mérsékelni még a havi költséget az úgynevezett "éjszakai áram" igénylésével vagy a napenergia hasznosításával.Az utóbbi hosszú távra nézve kifizetődő.

Hátránya,hogy még tényleg fiatal technika az épületgépészetben, így van még mit dolgozni rajta! Ezt nem csak a Galan-ra értem!

Ha az ion mellett döntesz nézz utána ,bármelyik márkát is választod,hogy rendelkezzen a megfelelő papírokkal.

Az áram és a forróvíz nem játék.

(Persze ez a gázüzemre is igaz! Én Kötelezővé tenném a Co-gáz érzékelők használatát.)

Szerelőddel mindenképp rágd át Neked mi lenne a legjobb megoldás!

Sok sikert a jó választásban!

2014. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!