Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikapcsolták a gázt, milyen...

Kikapcsolták a gázt, milyen hatékony fűtés van árammal?

Figyelt kérdés
A hangsúly a hatékonyságon van, hőléfúvós kis készülék, olajradiátor nem elég hatékony, milyen más megoldás van még? Infra vagy bármi. Hosszútávon érdekelne.
2013. dec. 13. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tobb olajradiator. Egy nyilvan nem lesz eleg hatekony.


Amugy az arammal futes se lesz sokkal olcsobb.

2013. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rakotni egy aramfejlesztot egy szobabiciklire es tekerni. Nem is fazol annyira, es az aram se kerul penzbe :)
2013. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Az infra,nézz utána milyen jó,nem lesz vele gondod és talán még olcsóbb a gáznál!
2013. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A villany nagyon jó, korszerű de ha rossz az épület szigetelése piszkosul drága !! Nyaralóban van tapasztalatom "téli pecás " Az infra jó volt de csak a fürdőben, a szobában a levegő piszkosul a hőérzet alatt maradt :) . Meg a villany 3.6 X drágában állítja elő ugyan azt a hőt mint az áram . Nekem a becsempészett PB gáz palack jött be , meg a vezérelt éjszakai áram .
2013. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz jó hosszútávon !

Ha több villany radiátor egyszerre működik + megy egy mosógép,meg 1-2 tv és mondjuk elindítod rá a mikrót akkor le fogja verni a biztosítékot(-kat)


Nyilván a falazatban lévő vezetékek sem villany fűtésre(nagy teljesítmény) lettek méretezve,így a kinti biztosíték tovább növelése egy lakástűzhöz vezethet hisz a falakban lévő vezetékek vékonyak erre.

2013. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Nem nyilván, sokan használnak villanytűzhelyt, villanysütőt, de persze fontos szempont ez is, nem árt észben tartani.


Az olajradiátor és társai az elektromos eszközöknél szokásos 100%-os hatékonysággal működnek, fölötte a hőszivattyú van...

Az infrához nem értek, engem nem lelkesítene, hogy lekapcsolva hideg van, de én sokat vagyok itthon és vezérelt árammal fűtök. Ami még mindig drága, ha nem jól szigetelt a ház (az enyém egész jól áll e téren s nem vagyok nagyon fázós, nem panaszkodom).

2013. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg központi fűtés villanykazánnal.
2013. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jó a ház szigetelése,akkor annyira nem drága árammal fűteni,de ha szigeteletlen,akkor gázzal,fával,stb. is drága fűteni.
2013. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!