Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi lenne a villanyszámla...

Mennyi lenne a villanyszámla ha nem használnék villanyáramot?

Figyelt kérdés
de be lenne kötve,és ha akarnám bármikor felkapcsolhatnám. valamennyi alapdíjat csak elkérnének. És zserintetek égők helyett mivel lehetne világítást csinálni,nekem az az öteletem h kültérre napelemes lámpákat raknék,a lakásban pedig led elemes lámpákat. Kíváncsi vagyok ötletekre,véleményekre.

2013. dec. 15. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötleted megvalósítható, de nem gazdaságos.

Ha van egy villanyórád, arra éves szinten 1536 Ft+ÁFA alapdíjat kell fizetni, az éjszakaira 504 Ft+ÁFA évente.

Ha a világítást szeretnéd megoldani alternatív módon, akkor ahhoz elég egy napelem, egy akksi, meg 12V-os ledes lámpák.

Amit kifelejtettél, hogy vannak egy lakásban egyéb fogyasztók is mint pl. a hűtő, TV, sz.gép, mosógép, hajszárító stb. Ha ezeket is napelemről szeretnéd üzemeltetni, akkor elég nagy beruházásra lenne szükség.

Az elemek pedig drágábbak mintha a villanyórán keresztül veszed az energiát. Cseréld ki az izzóidat LED-ed lámpákra, így tényleg olcsóbb. Szerencsére a LED-ed fényforrások ára is megfizethető kategóriába csokkent, így nem jelenthet akkora gondot.

2013. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fő kérdésedre már megírták a választ.

A többi meg attól függne ,mivel helyettesíted .A mai korszerűek azok drágábbak is .A biciklire szerelt dinamó a legolcsóbb,hisz meghajtása önerős .

2013. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha nagyon energia takarékos akarsz lenni, akkor kis teljesítményű tableteket használj TV és gép helyett. A napelemes LED megoldás meg baromi jó, én is tervezem, mert a párom rühelli a sötétet, én meg a villanyszámlát.

Valami okos azt mondja meg, hogy a hűtővel mi lesz?

Van egy ilyen kompozíció, a hőerőgép vagy mi, aminek az egyik fele minél melegebb lesz, annál több hőt von el a másik oldalról - ha minden igaz. Einstein találmánya lehetett talán, de nem tudom, az jó lenne-e...

2014. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell nagyokosnak lenni, csak körbe kell nézni... Nem olyan nagy találmány, régóta létezik. Abszorpciós hűtőnek nevezik, lehet kapni.

Itt olvashatsz róla: [link]


Háztartásokban nem annyira elterjedt, viszont ipari használatban gyakran előfordul (10-100kW).

Találkoztam vele egy elég gazdaságos alkalmazásban is: Egy szállodában a gázmotor termelte az elektromos energiát, a hulladékhővel télen fűtöttek, nyáron abszorpciós hűtőrendszerrel klimatizáltak.

Létezik egy hasonló elven működő gép, ezt lehet táplálni melegvízzel is (pl.:napkollektor által termelt hővel). [link]

2014. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszolo! A villanyszámlát és is utálom.az ember ki van szolgáltatva a cégenek,mert ők adnak a fenekünk alá mindent. Fiu vagy vagy lány?Én mindig kapcsolgatom a párom után le a villanyt,ő kint van bent meg 2 helyen is ég a villany.Nem győzők szaladgálni. :P einstein nagyon okos volt,kár h ez a találmánya nem fejlődhetett ki annyira.elkéne szakadni ettől a tulfejlett országtól,csak lehuznak pénzzel,meg szennyezik a környezetet.
2014. jan. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!