Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is járt így az elműnél...

Más is járt így az elműnél hogy nem küldtek csekket majd ők sem tudták mit akarnak?

Figyelt kérdés

Tavaly lecserélték a villanyóránkat.Onnantól kezdve nem kaptunk csekket, kerek egy évig egy darab csekket nem kaptunk.

Egy év után kiküldték az egész éves számlát, ezzel még nem is lett volna baj, csakhogy 3 nap múlva lesztornózták az egészet.Mi sem értettük hogy miért.Majd egy hét múlva 2 borítékot kaptunk az elműtől, az egyik ismételten az egy éves számla volt a másik szintén az egész sztornója. A két számlát egy napon keltezték. Végül kaptunk egy kikapcsolás értesítőt hogy ha nem rendezzük a számlát akkor kikapcsolják a villanyt.


A bajom csak az hogy 350ezer forintot kellene befizetnünk, és ennyi pénzünk nincs.Adnak rá vajon részletfizetést, anélkül hogy a felét bekeljen fizetnem, mert az még mindig 175ezer forint és annyit se tudok most előkapni a mellényzsebből. :(

Figyelembe veszik hogy nem azért nincs befizetve egy évnyi számla mert nem akartam, hanem mert elfelejtettek csekket küldeni?


2013. dec. 30. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly lecserélték a villanyóránkat.Onnantól kezdve nem kaptunk csekket, kerek egy évig.....

Ugye az nem jutott eszedbe,hogy nem azért nem küldenek csekket mert nektek ingyen van áram???????? Talán nem ártott volna 1-2-3 hónap után betelefonálni vagy bemenni,hogy most mi is van!!!!!!!!

Ha szerencséd van akkor 3-4 részletbe fizetheted

2013. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyen káosz volt tavaly, pedig óracsere sem volt, de a második hónaptól a nyakukra jártam, így is majdnem három hónap volt mire kitalálták mennyit is kell fizetnem.

Nem értem mire vártál eddig???

2013. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Apám nevén a ház, a szerződés, ő pedig egy éve külföldön van, nem is beszéltünk. Velem hiába h egyenesági rokon vagyok és ez a bejelentet lakcímem szóba se álltak.

Mindegy nem ez a lényeg.

Tegnap már voltam ismételten az elműben, meghatalmazás nélkül megint elzavartak. Majd miután igen csak ideges állapotban elviharoztam, egy emberséges elmű dolgozó utánam jött és mondta hogy ne foglalkozzak velük itthon töltsem ki a meghatalmazást, ma mások lesznek mennyek vissza, nem foglalkoznak igazán a papírral csak lássák hogy van... (nem értem ezt eddig miért nem mondta senki, mikor mindig elmondtam hogy apám több ezer kilométerre van és nem tartjuk a kapcsolatot, de nem szeretnék kisgyerek mellet több száz ezret kifizetni egyben végkép nem áram nélkül maradni.)


Na de a lényeg hogy ma vissza mentem, elismerték hogy az ő hibájuk hogy eddig nem jött csekk, meg diktálni se tudtam.Így megadták 12 havi kamatmentes részletre.


Hozzá kell tennem hogy épp ma amikor mentem be, össze találkoztam egy régi ismerőssel.Miután mondtam neki h miért és hova megyek, akkor mondta hogy nemrég ő is így járt hogy nem kapott csekket, hiába járt be hetente akkor sem, majd egybe kiküldtek neki 400ezer forintról csekket és neki hosszas könyörgés után is csak úgy adták meg a részletet hogy 40%-ot bekellet fizetnie. Tehát eléggé dolgozó függő hogy mi az elmű hibájának a kimenetele.

2013. dec. 31. 22:57
 4/4 anonim válasza:
a rezsicsökkentés miatt van nagy felbolydulás. Azért, mert nem küldtek csekket, attól még havonta el kell rakni a villanyszámlára valót, hiszen a számla úgyis kijön majd egyszer.....Bírom, hogyha bármelyik szolgáltató valami miatt 2-3 hónapig nem küld csekket, akkor mindenki problémázik, hogy hogy fizessen be egyben 40-50 ezer forintot. Basszus, ha elraktad volna félre havonta a rávalót, akkor, amikor kijön a csekk, be tudtad volna fizetni. Amúgy meg minden normális ember telefonál, vagy bemegy az ügyfélszolgálatra érdeklődni (ott tudnak adni csekket is).
2014. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!