Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az őrláng...

Mi a véleményetek az őrláng nélküli átfolyós (gázos) vízmelegítőről?

Figyelt kérdés

Jelenleg őrlángos van, nagyon öreg, és cserére szorul. Hallottam, hogy van őrláng nélküli amit a csap megnyitásakor gyújt be. Erről mik a tapasztalatok? Mennyire megbízható? Mennyi szervizelést igényel? Milyen sűrűn kell elemet cserélni? Mennyit spórol így az ember?

Válaszokat előre is köszönöm!


2014. febr. 11. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szerettük :D Azt nem igazán tudom,hogy mennyit spóroltunk vele mert átalányt fizettünk.Fél évet használtuk,semmi bajunk nem volt...utána költöztünk és anyóséknak adtuk,4 éves már,de még semmi gond nem volt vele. Az elem cserét nem tudom,de még mi használtuk simán bírta az elem.

Ilyen volt:

[link]

2014. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Józsi21 ***** válasza:

Ma már nagyon korszerű megbízható gázkészülékeket lehet kapni.Extrém esetben akár 40%-ot is spórolhatsz.

Ha évente átnézeted sok bajod nem lehet.

Arra vigyázz,ha új készüléket rakatsz fel,azt lehet hogy engedélyeztetni,terveztetni...kell.

Mindenképpen konzultálj egy gázszerelővel!

Árajánlatot pedig több helyről kérj.

2014. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kazán olyan, hogy a melegvizet is elkészíti. Nincs elem, a konnektorba van bedugva, és a lángot automatikusan begyújtja. 3 éve megvan már, de az évi rendszeres átvizsgáláskor még soha nem kellett javítani, vagy cserélni valamit.
2014. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi használtunk olyat. Nem túl nagy igénybevétel mellett (volt hogy 2, volt hogy 3 ember lakott abban a lakásban) kb. 4 évet bírt az elem. Amúgy nem volt vele gond. Hogy mennyit spóroltunk vele, azt nem tudom.
2014. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én anno azt számoltam, hogy kb 2 év és visszahozza az árát, utána meg csak "termeli a pénzt :)". De ha még megvan a vízmelegítő megnézed, hogy pl 8 óra alatt (ha pl. este nem használsz meleg vizet) mennyit fogyaszt az őrláng, aztán azt megszorzod hárommal így megkapod, hogy 1 nap alatt a sima őrláng mennyit fogyaszt (nálunk 30 napra eléggé megdöbbentő eredmény volt). Sajnos a pontos adatokra nem emlékszem.
2016. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!