Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi tartozás után kapcsolja...

Mennyi tartozás után kapcsolja ki a fűtést a Távhő?

Figyelt kérdés
már egyszer megúsztam de most megint ezzel fenyegetnek a Távhős levélben..150 000 a tartozás,másnak meg 600 000 és semmit se tesznek vele..Az érdekelne,hogy pontosan megvan adva idő vagy valami összeg ami felett radiátoroznak vagy a melegvízet elveszik? Az ember máról holnapra él de őket persze ez nem érdekli!
2014. márc. 6. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért 150 e tartozás nem 1-2 hónapot ölel át. Akárhogy állsz, először mindig a számlákat kell kifizetni, és a maradékot beosztani bármi másra. Simán jöhetnek kikapcsolni fűtést vagy melegvizet.

Beszélj velük, hogy részletben rendeznéd.

2014. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kórházba kerültem hetekig bentfogtak,lerobbantam,azután hónapokig nem engedtek dolgozni,szerinted jódolgomban maradtam el?A részletet fizetem már minden hónapban és mégis fenyegetnek!!
2014. márc. 6. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Távfűtést,sem melegvizet nem nagyon tudnak leállítani,úgy "csak" a te lakásodban,mivel közösek a csövek a szomszédokhoz(strang),gondolom társasházban laksz.

Szóval nem 1 lekapcsolás történik ilyenkor ,hanem jelzálog teher bejegyzés kerül a végére,.. az ingatlanodra.

2014. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és mennyi az az összeg ami felett már ezt megtehetik?Ezekre mind van valami pontos határ csak nem tudom az mennyi.
2014. márc. 6. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:

A legkisebb összeget is ráterhelheti, de nem lenne érdemes az éljárási költségek miatt elaprózni.


Vigyázz az árverezéssel, kilakoltatással nem várják meg, hogy a lakás reális értékét megközelítse a tartozás, akár 50%-on már kezdeményezik a kényszerbehajtást.

2014. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat!
2014. márc. 6. 20:04
 7/7 MIKLÓS18 válasza:
Mi az hogy "radiátoroznak"?Ilyet nem hallottam! Panelban szinte lehetetlen kikapcsolni a fűtést, mivel akkor minden lakónak ki kellene kapcsolni, amit nem tehetnek meg!De simán kaphatsz FMH-t, amely nagyon veszélyes ügy, legtöbbször Végrehajtási eljárással végződik!
2022. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!