Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez milyen villanyszámla?

Ez milyen villanyszámla?

Figyelt kérdés

Néhány hónapig nem diktáltam, átalányt fizettem. Most leolvastam és az ELMU online felületén lejelentettem hónap elején a mérőállást.

A hónap elején érkezett számlán felül ma kaptam még egyet, "villamos energia elszámoló számla", amin korábbi, majdnem egy éves időszakok is szerepelnek.

Illetve felszólítási díj is (nem nagy összeg, de nem kaptam soha felszólítást, ezért nem értem).


Ha szükséges, az összegszerű bontást be tudom másolni.


2014. ápr. 15. 08:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Olyan előfordulhatott, hogy figyelmetlenségből pár nap késéssel fizettem számlákat, de késedelmi díj nem szerepel a tételek között, csak a felszólítás díja.
2014. ápr. 15. 08:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a szokásos időben jelentetted a mérőállást, hanem más időpontban. És nagy valószínűséggel bepipáltad az elszámoló számlát kérek opciót, vagy fordítva, a pipát nem vetted ki belőle.

Ha szépen az ELMU tempójában ment volna minden, akkor nem kaptál volna ilyen számlát. De Te soron kívűl diktáltál és kértél elszámoló számlát. Mivel többletmunkát okoztál nekik, ezt külön kifizettetik veled, meg a mérőállás szerinti különbözetet a valós és becsült érték közt...

2014. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, egyik szándékom az volt, hogy a tényleges fogyasztás legyen fizetve - ezért nem baj, ha a különbséget fizettem.

2014. ápr. 15. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!