Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha a lakásban amit veszünk...

Ha a lakásban amit veszünk már 1 éve ki van kapcsolva a víz, villany, gáz mennyibe kerül újra bekapcsoltatni? Be is kell újra kötni és így nagyon drága vagy az alap visszakapcsolási díjjal számolhatunk?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a szolgáltatónál, és ezt kalkuláld bele a vételárba. Mármint, hogy ennyivel kevesebbet fizettek, és ezt írjátok bele a szerződésbe is!


Mi, amikor vettük a házat, elmentünk minden szolgáltatóhoz az előző tulajjal, és átírattuk a közműveket a mi nevünkre. Ahol esetleg tartozás volt, ott a helyszínen kifizette az eladó. Így volt tiszta.

2014. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha fizikailag nincs lekötve akkor csak kapcsolják, ha le van kötve akkor az kb 200 ezer
2014. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Józsi21 ***** válasza:
0%

Nem! A szerződésben legyen lefektetve hogy csak úgy veszed meg ha a közműveket visszakötteti az eladó.

Akkor fizetsz ha minden rendben üzemel.

Azért mert lehet hogy nem csak a visszakötés árát fogja a szolgáltató kérni,hanem az elmaradt számlák értékét is.

2014. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert lehet hogy nem csak a visszakötés árát fogja a szolgáltató kérni,hanem az elmaradt számlák értékét is."


Az új tulajdonoson nem fogják követelni az előző tartozását!

2014. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Józsi21 ***** válasza:

Minden tiszteletem a tied Harkonnen,de erre most ne fogadj!

Lehet hogy nem követeli,csak amíg az elmaradás nincs kifizetve,nem biztosítja a szolgáltatást,

Itt az oldalon is olvastam már,hogy jelzálogot raktak az uj lakástulajdonos ingatlanára a volt tulaj elmaradt közös költség tartozása miatt.

2014. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Velem kifizettették az előző lakó tartozását, mert emiatt kikapcsolták a gázt a lakásban. Addig nem kapcsolták vissza míg ki nem fizettem mindent!
2014. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
OK elképzelhető, tényleg hallottam olyanról, hogy a UPC nem kötötte be a kábel TV-t, mert az adott címen tartozás volt. De egy normális szolgáltatónál el lehet intézni. Az önkormányzat és a biztosító se terheli át a gk. tartozásokat üzembentartó váltáskor az új üzembentartóra. Kénytelenek a régi tulajt perelni.
2014. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi családi házat vettünk így. A tartozást a régi szerződőn hajtják be, viszont a gázszolgáltató egy év elmaradás után csak akkor köt vissza, ha nyomáspróbát csinált a rendszeren egy gázszerelő. A villanyórát a kerítésre kellett volna kihelyezni, az új törvényeknek megfelelően, de ezt megúsztuk egy kérelem írásával viszont a biztosítékokat fel kellett újítani.

A legegyszerűbb, ha a szerződés megkötése előtt bemész a szolgáltatókhoz és megérdeklődöd. Én is ezt tettem, mindennek utána jártam mielőtt aláírtam a szerződést.

2014. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tartozás miatt nem aggódom, az tiszta, csak az nem mindegy hogy sima visszakapcsolási díj van vagy újra kell nézetni mindent és 3x annyit kifizetni vagy esetleg százezres tételeket új mérőhely kialakítás címszóval.
2014. ápr. 17. 17:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Most akkor ha megveszem és visszakapcsolásnál derül ki hogy tartozás volt akkor mondhatja azt a Tigáz, a Dmrv és az Elmű hogy amíg nincs rendezve valaki által nem kötik vissza?
2014. ápr. 18. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!