Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehet nálunk 9323forint...

Hogy lehet nálunk 9323forint általány villanyszámla az Eonnál?

Figyelt kérdés
Anyám elköltözött,és nekem kell fizetni a számlákat.Tavaly még a tesóm is velünk lakott,hármasban.Miért volt jó ez így anyámnak?Most éppen nem vagyunk beszélő viszonyba,hogy megkérdezzem tőle....
2014. máj. 7. 18:17
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
62%
az álltalányt az átlag fogyasztás alapján szabják meg.
2014. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Felhívtam az Eon ügyfélszolgálatát,és mondtam,hogy anyám nem itt lakik már,mert elköltözött.Erre azt mondja az ügyfélszolgálatos csaj,hogy az baj,mert nem fizethetem anyám nevében/helyett a számlát,mert az szerződésszegés,és ezért kötbért kell fizetni.....És mindezt szerintem magnóra vették.Ez most öngól?
2014. máj. 7. 18:59
 3/13 A kérdező kommentje:
Visszakérdeztem,hogy nem az a lényeg,hogy valaki befizesse a számlát?Tehát nem én állok velük szerződésben,és ha ki jönnek az embereik ellenőrizni,akkor bajság lesz.....Ezt most,hogy tudom kivédeni?
2014. máj. 7. 19:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Állítólag a nevemre kellene iratni a számlát,akkor legális,és jogos....most akkor mi van?
2014. máj. 7. 19:03
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy anyám hivatalosan ide van bejelentkezve,mivel az ő nevén van a ház.Lakcímkártyája is ide szól természetesen.Átmenetileg elköltözött.....De hogy fogom ezt megmagyarázni az Eon embereinek?A számlákat fizetem rendesen.
2014. máj. 7. 19:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Valaki segítsen nekem,adjon tanácsot.
2014. máj. 7. 19:07
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Öt éve élek együtt a barátnőmmel az apám tulajdonában lévő lakásban, minden számla az ő nevére jön, eddig kutyának sem tűnt fel, hogy nem ő lakik itt. Mi is fizetjük rendesen a számlákat, senki sem érdeklődik, pedig apám nincs is ide bejelentkezve, csak mi.


Én azt tudom tanácsolni, hogy ha megérkezik a kötbérről szóló levél, akkor édesanyáddal menjetek be az ügyfélszolgálatra és tegyetek rendet. Ha anyukádé a lakás és oda is van bejelentve, akkor szerintem az áramszolgáltatónak az ég világon semmi köze hozzá, hogy ki a valódi fogyasztó. Addig is fizesd rendesen a számlákat, mintha mi sem történt volna.

2014. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az áramszolgáltatónak semmi köze ki lakik a lakásban.

Egy a lényeg,a fogyasztás midig időben ki legyen fizetve.

Egyenlőre a lakás nem lett elidegenítve sem .

Egy buta tyúk lehetett az infóban .

2014. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ezt mondta az infós csaj,hogy ez így szerződésszegés,és irassam a nevemre a számlát,mert nem velem kötöttek szerződést.....és,ha netalántán kijönnek az Eonos emberek,akkor kötbért kell fizetnem...és mindez magnóra ment,tehát rögzítették
2014. máj. 7. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyjad már hogy telebeszéljék a fejedet hülyeségekkel!

Gondolkozzál egy kicsit!

Szerinted pl. ha én adom fel a szomszéd csekkjeit a postán, akkor küldenek neki kötbérről számlát? Vagy aki albérletbe adja a lakását, de nem íratják át a mérőket?


De ha ki is mennének "ellenőrizni", akkor nyilván tudod magad igazolni, hogy milyen jogcímen vagy ott. Ámbár a szolgáltatónak semmi köze hozzá.


Csak annyi bukó van a dologban, hogy semmilyen ügyet nem tudsz intézni, mert valóban nem veled állnak szerződésben. Nem tudsz pl. módosítani a részszámlákon... kb. semmit. Ha legalább egy meghatalmazásod lenne anyukád részéről, melyben meghatalmaz téged, hogy a szolgáltatónál bármilyen ügyben eljárhass, akkor tudnál vmit is tenni.

2014. máj. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!