Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » El lehet tartani egy 100m2-es...

El lehet tartani egy 100m2-es egyszintű családi házat havi 200e ft-ból?

Figyelt kérdés

Hitelre építenénk új házat

havonta ennyit keresünk összesen.


hitelt adnak nekünk, nem ez a kérdés, hanem az hogy a törlesztőrészlet +rezsi + megélhetés felemészti-e a havi 200ezer ft-unkat.


pontosabban 200-250ezer ft környékén van összesen a fizetésünk. (de a 200 mindig megvan)


sajnos még telek sincs megvásárolva



2014. júl. 26. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Mi 180-ból tartjuk fent a 100m2-es kétszintes házunkat. Nem tudom mi a különbség egy egyszintes és egy többszintes között, de szerintem nektek is sikerülne.
2014. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
HA nincs más kiadás,akkor talán. Mondjuk nem mindegy,hogy 30 ezer a törlesztő vagy 80, hogy miylen fűtés lesz a házban. Mert nem mindegy,hogy télen a fűtés 20 ezer vagy 40 ezer lesz-e....stb.
2014. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad a törlesztés összegét, így nem lehet megmondani.
2014. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

csak előre gondolkozom, hogy a jelenlegi munkánkkal sikerülne-e.

törlesztőrészleteket nem tudok, nem tudom milyen kedvezményes hitelt kaphatnánk .


lehet hülyeséget mondok, de olyan 40-50ezer forint törlesztő környékén még szerintem meg tudnánk oldani a megélhetést.


szerintetek?

2014. júl. 26. 16:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok minden függvénye. Nem mindegy mennyi önerővel rendelkeztek, mennyi lesz a havi törlesztő, mennyi a rezsi, mennyire biztos a munkahelyetek, hajlandóak vagytok-e bevállalni esetleg az éveken keresztül zsíroskenyéren élést, satöbbi. Így látatlanban azt mondanám, ha nem rendelkeztek jelentős önerővel (legalább 10 millával, de inkább többel), akkor eszetlenség belefogni, mert ahhoz tartósan szerencséteknek kellene lennie, hogy egy 100 m2-es házat fel tudjatok építeni, tudjátok finanszírozni az utána következő költségeket, ha még telketek és önerőtök sincs hozzá...


Számolj úgy, hogy nagyon durván kábé 20 millába fog megállni a vége telek nélkül (telekkel együtt 25 milla), és akkor még nem is a legkorszerűbb, legminőségibb építési anyagokat használtátok fel hozzá. 25 millát nem hiszem, hogy ekkora fizetésre adna bármelyik bank is, mert ha 25 évre veszitek fel, akkor az évente egy millát jelent, amire jön a bank haszna és egyéb költségei, amire durván +40-50%-ot lehet számolni. Vagyis évente másfél millát kéne törlesztenetek, ami havi 120-130 ezer ft-os törlesztőt jelentene. Átlagban havi 25 rezsi ha nagyon meghúzzátok magatokat, máris 150-nél tartunk, és akkor még nincs autód, nem ettél, nem öltöztél, nem jártál munkába vagy ügyeket intézni, és még gyereket sem vállaltatok. Ezt így a maradék 50-ből csak nagyon szűkösen tudnátok kihozni, és ha csak neadjisten egyikőtöknek a munkahelye szűnne meg, szinte biztos, hogy elviszi a bank a kecót. De még a munkahelynek sem kell megszűnnie, csak bekövetkezik egy baleset, és fél évre keresőképtelenné válik valamelyikőtök. Vagy betörnek és elvisznek egy-két dolgot. Vagy leég a tető, vagy megmozdul a föld (ez is előfordulhat), vagy akármi. Egy millát honnan fogtok előteremteni a fizetéseteken felül, ha szükség lenne rá gyorsan? Bármikor előfordulhat ilyen helyzet egy házzal kapcsolatban. Kölcsönt már biztosan nem fogtok tudni felvenni, ilyen törlesztőrészlet mellett nincs az a bank, amelyik adna, ha hirtelen kellene.


Ezek csak nagyon durva számítások, és még vékonyan lett számolva, erre írtam, hogy tartósan, hosszú időn keresztül mázlitoknak kellene lennie ahhoz, hogy ez működjön. Az pedig manapság nem igazán jellemző hazánk lakóira sajnos.


Ráadásul hiába akarnál kisebb házat építeni, annak nem arányosan kisebb az építési költsége. Egy 80 m2-es ház felépítése 20 helyett mondjuk 18-19M ŰFt lenne, alig valamivel kevesebb. Viszont a fűtés már érezhetően kevésbé apasztaná a pénztárcát, mint egy 20 m2-rel nagyobb alapterületű, de ilyen számok mellett az sem jelentős spórolás.


Ha "csak" ennyi a havi bevételetek, akkor azt javaslom, hogy inkább tegyetek le az építkezésről, és nézzetek kész házat valahol, és arra vegyetek fel hitelt, ha már mindenképpen kertes házat szeretnétek. Régi építésű (70-80-as évek) 80-100 m2 alapterület közötti házakat már meg lehet venni 12-15 milla között Pest agglomerációjában, vagy még olcsóbban is azon kívül. Társasházat már 8-10 körül is akár. Erre még a bankok is könnyebben adnak kölcsönt. Szerintem még mindig jobb egy biztosabb, de nem általatok épített ház, mint egy bizonytalan kimenetelű építkezés, aminek sajnos ma elég nagy az esélye, hogy befullad.

2014. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem kevés ez az összeg hozzá, a családi háznak magasabb a rezsije jóval, mint a lakáse. Ha nem lenne a törlesztő, akkor is sovány lenne a 200 ezer. Mi kb. 150 nm-en 4 felnott emberre, fizetünk havi 30-40 közötti áramot, havi 30 gázt, ez csak fűtés átalány, kb. 10 körül vizet, internet, tel., tv-t számold hozzá, kötelező lakás biztosítás, a hitel miatt. Hát nem kis összeg ha összeadod, lakásnál a felét nem fizeted ki ennek. Ráadásul a családi háznál bármi gond van, fizethezed a javítást és egy idő után minden elromlik benne, az is rengeteg pénzt felemeszt.
2014. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem lenne a törlesztő, akkor is sovány lenne a 200 ezer"


Lehet, de sokaknak feleennyiből kell megélniük

(és valahogy sikerül is nekik/nekünk)...

2014. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A hitel meg a rezsi legalább egy százas, ezenkívül kell utazás, étel, tisztálkodás, szórakozás. Szerintem én nem vágnék bele.
2014. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

#7: Igen, úgy, hogy egyre nagyobb és nagyobb adósságállományt halmoznak fel úgy, hogy vagy innen onnan ismerősöktől kölcsönkéregetnek, vagy újabb hitelt vesznek fel a meglévő kiváltására. Nemhiába áll most a bál a devizások miatt, és nem véletlenül van eladósodva az ország lakosságának egy jó része olyan szinten, hogy egyik napról a másikra él, semmi kilátással.


Az átkosban hozzászoktunk, hogy az állam beosztja a pénzünket, levon minden fizetnivalót, és a lakosság már csak a ténylegesen nettó bért kapja meg. Amit kézbe kapott, azt csak kajára, ruhára meg sörre kellett elkölteni. Ne haragudj kérdező hogy ezt írom, de ha ennyi fizetéssel, nulla önerővel, telek nélkül akarsz belevágni egy ekkora projektbe, akkor én kábé 80%-ot adok arra, hogy 10 év múlva se pénzed se házad nem lesz, mert a bank elviszi a fejed fölül. Kívánom hogy ne így legyen, de nagy az esélye.


Számoljunk kicsit: felvettél mondjuk 20 milliót, amire kábé 30-at kell összesen visszafizetned. A mai áron, mert a bank időközben szépen növelgeti majd a kamatokat, hogy inflációkövető legyen a dolog. 10 év múlva még mindig van hátra a kölcsönödből kábé 18 millió, mert egy jó darabig csak a kamatokat törleszted, amelyek ugye emelkednek az inflációkövetés miatt. Történik akármi, nem tudod fizetni a törlesztőt. A bank vár két hónapot, aztán küld néhány felszólítást, majd fél év után minden szívfájdalom nélkül kitűzi az eladó táblát a házadra, és megállapít egy 12 milliós összeget, amennyiért nagy valószínűséggel hamar elkel majd a kecó. Vagy te megpróbálod elpasszolni kicsivel többért, kérdés hogy sikerül-e. Ha nem, akkor marad a 12 millió, a 18M tartozásból fennmaradó 6 milliót pedig még fizeted 10 éven keresztül, havi 30-40-50 ezer forintot, miközben a felépített házadat már rég eladta a bank.


Egy ismerősöm pont így tudott hozzájutni pont 11,5 millóért egy piaci értékén 19 milliós házhoz.


Én is nagyon szívesen építkeztem volna, mert egyrészt jó buli, másrészt amit én építek fel, az tényleg olyan amilyet én akarok. De ha egyszer nem futja rá, akkor nem futja rá, és nem fogom kockáztatni, hogy 10 év múlva albérletben nyomorogva kelljen még 10 éven át fizetni a törlesztőt a már rég nem létező házamra. De ha ezt akarod, akkor hajrá, én nem beszéllek le róla, ez a te döntésed.

2014. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Igen, úgy, hogy egyre nagyobb és nagyobb"


Akkor mi valamit nagyon rosszul csinálunk, mert még az életben nem vettünk fel hitelt.

2014. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!