Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit költötök havonta...

Mennyit költötök havonta élelmiszerre, beleértve mindent: innivaló, étel, nasi is akár, de csak amit esztek-isztok (tisztítószer, wc-papír pl. nem)? Hány fős a háztartás?

Figyelt kérdés

2014. aug. 30. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9: bocsánat, rosszul fogalmaztam. A szüleim Magyarországon 60e Forintot, mi pedig 4ezer dán koronát :)

1 dán korona körülbelül 40 forint.

2014. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Miért kell lepontozni, aki kevesebbet költ???
2014. aug. 30. 22:58
 13/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Én nem pontoztam le senkit az biztos, de szerintem azért kaptak néhány piros kezet, mert a 4 főre havi 30 eFt már szinte hihetetlen kategória. Nagyon szomorú, ha valakinek valóban ennyi jut élelmiszerre és minden elismerésem, hogy mégis megoldják, de sok hasonló kérdésnél néha provokációnak érzem, amikor ilyet leírnak.

Mi sokat költünk, valamennyit lehetne spórolni, de nem tudom mit kellene ahhoz enni, hogy 4 fő esetén 30 ezer elég legyen. A havi 100-150 eFt-ból sem dőzsölünk. Jó minőségű alapanyagokat veszünk, van mindig hús, hal, gyümölcs, sajt, vagy bármi, amit szeretnénk, de én is nézem az akciókat, kihasználom a kuponokat, nem járunk étterembe, nem rendelünk ételt, hanem otthon sütök, főzök és mégis ilyen sokba kerül. Egy kicsit megdobja a költséget, hogy nekem részben speciális élelmiszerekre is szükségem van, illetve a kislányunk tejitala önmagában havi 10 ezer.

2014. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szűkösen, de meg lehet oldani 4 főre a 30 ezret. Ha pl. van otthon kert, ahol tud a család zöldséget és gyümölcsöt termeszteni, azzal nagyon le lehet faragni a kajaköltséget. Meg van olyan munkahely, pl. étterem, szálloda stb. ahol ingyen adnak ebédet, esetleg még haza is lehet vinni belőle, de persze nem mindenki dolgozik ilyen helyen, már aki egyáltalán tud dolgozni. A többi meg csak azon múlik, mennyire van ideje az embernek megtervezni a vásárlásait. Mindig nézni kell a szórólapokat, nem egy helyre kell vásárolni járni, hanem mindent ott venni, ahol a legolcsóbb, és kizárólag azt megvenni, amire tényleg szükség van. Kilós árakat nézni mindenből, és tartós dolgokból nagy tételben vásárolni, ha az jobban megéri. Esetleg az is segíthet valamennyit, ha a gyerek a menzakaját nem ott helyben eszi meg az iskolában, hanem ételhordóba kéri és hazaviszi. Otthon nem kell kidobnia, amit nem bír megenni, hanem elteheti későbbre. Rengeteg hasonló spórolási taktika van, azért tudom, mert nekem is sok ilyet kellett alkalmaznom, amíg munkanélküli voltam.
2014. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm,így már világos:D Mi kb.5-6 ezer svéd koronát. Egy koronakb.32-33 forint.
2014. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én agglegény vagyok, egyedül élek, és tudok a munkahelyen 1-2 szelet kenyeret enni ingyen, így költök eg meglepő kb 12 000 ft-ot havonta összesen ételre.
2014. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!