Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy tudnék faragni a havi...

Hogy tudnék faragni a havi kiadásainkból?

Figyelt kérdés
2en élünk a vőlegényemmel, és havonta kb. 230 ezer forint megy el. Ez rengeteg pénz, pedig nem veszünk valami extra dolgokat, még kaját sem valami drágát. Nem is értem. Hogy tudnék ebből lefaragni kicsit?

2014. szept. 1. 16:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mik a havi kiadások tételesen?
2014. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Írd le részleteiben, hogy mire költötök, mert így nehéz segíteni, hogy hol lehet a bibi. Nekünk is elmegy ennyi, de abban benne van a 41 ezer forint lakáshitel és a havi 40-50 ezer forintos tankolás is.
2014. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

50ezer - rezsi, telefonok, net

60ezer - élelmiszer

20ezer - kantin (ha épp nincs időm főzni)

10-20ezer- higiénia

20ezer- szórakozás

Maradék meg minden másra. Ruhák, nasi, akármi, ami mondjuk alkalmi kiadás, ajándékok, ilyesmi. Nem iszunk és nem dohányzunk.

2014. szept. 1. 16:42
 4/29 anonim ***** válasza:
Írd tételesen hogy mire költötök, hátha akkor te is látod hol a hiba
2014. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól nézem 60 ezer kb minden hónapban elmegy "valamire". Ezt kellene megfogni. Akár azzal, hogy írjátok mire költitek akár átgondolva minden vásárlásnál, hogy biztos kell? 80 ezer kettőtökre kajára meg szerintem elég sok. (persze ha csupa egészséges dolog, állandóan csirkemell bio cuccokkal, akkor nem) Nálunk 75-90 a lakbér+rezsi (nyár-tél), 15 a bérlet, 16 a diákhitel+telefon+net, 10 a háztartás (pipere plusz tisztítószer vegyesen), 50-60 ezer a kaja, de általában főzök, ritkán rendelünk pizzát. Ez eddig olyan 190, a maradék 30 ezrünk meg szórakozás és egyéb kiadásokra megy. (pl próbálok havi pár ezret spórolni, eddig a legalább 5 mindig sikerült)
2014. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

a 60+20 elelmiszer az nagyon sok. Irjatok listat hogy mit akartok venni, melyik nap mi lesz az ebed, es aszerint es CSAK aszerint vasaroljatok. Lehetoleg egy vagy ket nagybevasarlast hetente, es azonkivul mar ne.


Ezt le lehetne kb a felere szoritani.

2014. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 yoshimitcu válasza:
35%
ne telefonálj, ne egyél, ne kocsikázz annyit. Nem veszel extra dolgokat mikor 80 at költesz kajára? próbáld ki milyen 20 ezerből.
2014. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy látom, hogy a kaja az rengeteg. De annyira durva, mert tényleg odafigyelek, hogy mit veszünk. Mondjuk, amiről tudom, hogy eszméletlen drága, az a gyümölcs, amiből mindig van otthon, mert lisztérzékenyként én abból sokat eszem. Mondjuk lehet, talán azért is ennyi, mert ugye azért nekem relatíve speckó kajákat kell enni, és picit drágább. Pedig igazán nem eszem sokat. De akkor a kajára még jobban oda fogok figyelni. ;)
2014. szept. 1. 17:00
 9/29 A kérdező kommentje:
Nincs autónk amúgy. :)
2014. szept. 1. 17:02
 10/29 anonim ***** válasza:
Hát ezekből így első ránézésre az "egyéb" dolgon lehetne nagyon spórolni illetve a kaján. Én a helyedben mindenképp elkezdenék tételes listát írni naponta hogy mire mennyit költök/költünk. Nekem ez segített az elején megfogni az egyéb tételeket.
2014. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!