Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéki, kertes, családi...

Vidéki, kertes, családi házban melyikkel lehet jobban kijönni melegvízügyileg? Gázbojlerrel, vagy villannyal? (most villany van)

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:
4 tagú a család
2014. szept. 30. 15:07
 2/8 A kérdező kommentje:
a fűtés gázról megy, meg ha olyan kedvünk van, vegyes tüzelésű kazánról. A konyhai/fürdőszobai melegvíz viszont bojlerről megy.
2014. szept. 30. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár a gáz olcsóbb - körülbelül fele annyiba kerül, mint a villany - de a vizet átfolyós rendszerben gázzal melegíteni én sem tartottam korrektnek.

Fogmosáshoz, vagy borotválkozáshoz elég lenne, ha csak éppen csörgedezne a víz, de azt gázzal nem lehetett megoldani, mert nem gyullad be a láng egy adott átfolyási sebesség alatt. Jelenleg HMV tartályom van.

Ha csak a kérdésedben szereplő kettőből lehet válogatni, akkor villanybojler.

2014. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk villanybojler van, vezérelt árammal, 3 tagú család napi zuhanyzással, reggeli fogmosással(estit nem számolom, a fürdéshez vettem), a konyhában mosogatáshoz használjuk csak, de oda is csak a nagy edényekhez amik a mosogató gépbe nem férnek bele, elég a 80 liter, és nincs is nagyon magasra állítva a hőmérséklet.

Normális villanyhálózattal(külön kör a bojlernek, akár sima áramot kap, akár vezéreltet), normálisan beméretezve, FI-relével ellátva, áramütést nem kaphatsz.

Gáznál ott a CO mérgezés veszélye.

Megy évente le kell engedni róla a vizet, vízkövet kiszedni belőle, meg a fűtőszálat is megpucolni, és akkor nem maradtok meleg víz nélkül, csak a valami tönkremegy. De az, gondolom mondani se kell, bármivel megtörténhet.

2014. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én még nem számolgattam, de kollégám kidobta a villanybojlert, és hőtárolós gázbojlert tett be, mert az szerinte sokkal olcsóbb.

Az biztos, hogy átfolyósat nem szabad, nekem is ugyanazok a tapasztalataim, mint a 3. válaszolónak. Csak akkor gyújtott be, ha teljesen megnyitottam a melegvízcsapot.

2014. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

ha zuhanyoztok, akkor elég valamilyen hőtárolós (inkább gáz).

átfolyós gázzal is kilehet jönni jól, (jobban)mert borotválkozáshoz a mosdóba engedsz vizet és kész. viszont annyi meleg vized van amennyit akarsz, és nem vízkövesedik olyan gyorsan mint a tárolós, ami ugyanazt a vizet melegíti többször, és a meleg elfolyása után jövő hideg hűti a meglévő meleget és mindig hidegebb vizet kapsz; hacsak nem nagy teljesítményű gáz tárolósod van.

2014. okt. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk villanybojler van...de rásegítünk...úgy, hogy a kazán melegvizét felhasználjuk egy puffer fűtésére(is)..a puffer vize, -akár hideg(nyáron) akár meleg télen,- az folyik be a bojler hidegcsatlakozásába..eddig bejött..


a gázt palackról használjuk, csak tárolós kéménynélköli 120 literes jöhetne szóba, de így, hogy a kazán rásegít a villanybojlerre, okafogyottá vált.

2014. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy a kazán fatüzelésű, de erősen gondolkodunk PB-s átalakításra, illetve átkapcsolósra. jobb több lábon állni.
2014. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!