Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy nyaraló tulajdonosa én, a...

Hernádi Tamásné kérdése:

Egy nyaraló tulajdonosa én, a haszonélvezője a nevelőanyám. Ő nem tartózkodik ott, engem nem enged a nyaralóba. A közterheket, víz, szemét, villany és adó, én fizetem. Ezt valóban nekem kell fizetnem?

Figyelt kérdés

#Kötelezettségeim #kötelezettségei
2014. jún. 3. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket a haszonélvezőnek kell fizetnie! Ha nem teszi, akkor meg lehet támadni, hogy méltatlan a haszonélvezetre, még el is vehetik tőle ezt a jogot.
2014. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A közterheket a haszonélvezőnek kell fizetnie! Ha nem akarja fizetni, és nem lehet vele megegyezni, bíróságon beperelheted.
2014. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

a nyaralót a nevelő szüleim vették, én vagyok a tulajdonos, a nevelőanyám a haszonélvező/nevelőapám 14 éve meghalt/ A nyaralót 1997-ben vették. Azóta csak pár hetet töltöttem ott nyaranta a gyerekekkel. Nyírtam a füvet,a sövényt stb.

A vásárlástól kezdve én fizetek mindent. Most már több éve nem jártam ott, a kulcsot is visszakérte, tehát nem mehetek be. Ő csak alkalmanként jár le, talán évente 3-4 alkalommal. Akkor most hogy is van ez, mit tehetek?

2014. jún. 3. 21:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első leírta, mit tehetsz.
2014. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog. Miért romlott meg a viszony annyira, hogy le sem mehetsz?

De a haszonélvezőnek kell a rezsit állni, ezért nyugodtan küldd el neki a számlákat.

2014. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Nos szerintem azt a nyaralót a szüleid maguknak vették, csak épp valamilyen technikai ok miatt került a nevedre (nekem is volt a nevemen telek 14 éves koromban, a szüleim szerint adózási okból, bár ez még a '80-as években volt) vagy csak apukád téged akart bebiztosítani!


Mindenesetre én azt furcsállom, hogy neked mennek a számlák, főképp az adó, hiszen azt a BEJEGYZETT haszonélvező részére automatikusan küldik.


Én első lépésben elsétálnék a földhivatalba, és betekintést kérnék a tulajdoni lapba, hogy egyáltalán be van-e jegyezve a haszonélvező! Az is jó lenne, ha a hagyatéki végzést tüzetesen átolvasnád, hogy ott szerepel-e az ingatlan mint örökség, és van-e utalás a haszonélvezetre. Ha apád és a nevelőanyád nem voltak házasok, akkor a sok évvel ezelőtti rendelkezések szerint nem örökölhettek automatikusan egymástól semmit.

Ha kiderül, hogy csak szájhagyomány szerinti haszonélvező, akkor máris lehet birtokvédelmet kérni, és akár 14 évre visszamenőleg követelheted a költségek megtérítését és akár bérleti díjat is!


A nulladik lépés pedig szerintem az, hogy besétálsz a megfelelő szolgáltatókhoz és kikapcsoltatsz minden a neveden lévő szolgáltatást. Ez is ösztönzőleg szokott hatni a viták rendezésében! :)

Mindenesetre ÉN egy fillért se fizetnék más után. Ha pedig a számlák nem is a te nevedre érkeznek, csak megkapod fizetésre, akkor a továbbiakban ne fizess be egyet se, majd kikapcsolnak mindent automatikusan.


Én ezeket tenném.

2014. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapon be van jegyezve a haszonélvezeti jog, de minden számla az én NEVEMre jön. Én 2 éve elváltam, jelenleg még albérletben lakom, holott szerettem volna a nyaralóba költözni, egy kis felújítást végezni. Ezt a nevelőanyám határozottan elutasította. Hogy miért, mert ő "ilyen" és nem tudok vele dűlőre jutni.
2014. jún. 4. 15:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, a nevelőapám és a nevelőanyám házasok voltak!
2014. jún. 4. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint apád bebiztosította, hogy a nevelőanyád ne tudjon kisemmizni,mivel a haszonélvezet csak a haláláig tart és nem örökölhető.

Akkor is fura, hogy a te neveden vannak a közművek. Szerintem mondd le az összeset, nehogy már fizesd a más fogyasztását, aztán 10-20-30 év és ha meghal a nevelőanyád, akkor teljesen a tiéd lesz az ingatlan. Majd jó lesz a gyerekeidnek...

De addig nehogy már te fizess a semmiért.

2014. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én volt. hogy elküldtem neki a számlát. Ő visszaküldte azzal a címszóval, hogy én vagyok köteles fizetni azokat. Az "állítólagos" ügyvédje, mondta neki. Merre, hol tudok ez ügyben lépni valamerre, melyik hatóság foglalkozik az ilyen esetekkel. Ma például kaptam egy felszólítást, hogy nincs rendbe téve az udvar, fű- és sövénynyírás elmaradt. Én nem jutok be még az udvarba sem, mert nincs kulcsom. A ház állaga romlik, kit terhelnek ezek és az állagmegóvási munkálatok? Valaki tud, akkor írjon! Köszi
2014. jún. 13. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!