Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 80 m2-es családi ház gázfogyas...

80 m2-es családi ház gázfogyasztása? Többi lent.

Figyelt kérdés

Idén költöztünk a saját házunkba, ahol gázkazánról üzemeltetett központi fűtés van. A melegvizet is a gázkazán adja. Szigetelés nincs, belmagasság 2,30 m, nyílászárók fele műanyag, fele még a régi fa, de jól zárnak.

Nem szeretnék télen havi fizetéseket a gázszolgáltatónak adni, ezért szeretnék átalánydíjas fizetést, viszont ahhoz kellene egy körülbelüli fogyasztás. Tapasztalatom azonban nincs, mert eddig konvektorunk volt, és másik volt a hely is.

Ilyen paraméterek mellett szerintetek mennyi lehet a fogyasztás? Úgyis jó, ha átlagot írtok, vagy akár a téli hónapokra vonatkozót.

Köszönöm szépen a segítségeteket!


2014. okt. 8. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló méretnél nálunk 270m³ a havi átlagfogyasztás, éves szinten, 20-21°C csúcshőmérséklettel.(Illetve ennek megfelelő MJ, de m³-ben szoktunk megállapodni a szolgáltatóval.) A gázkazán 24 kW-os, nem kondenzációs, nem lángmodulációs.

A falunkban, hasonló méretű épületekben, nagyon hasonló mennyiségekről beszélnek mások is, különböző kazánokkal.


Arra tippelek, hogy igen változatos értékeket fognak itt írni, bizonyára mind valós lesz, válogathatsz, tetszésedre.

Leginkább nálatok kell tapasztalatot szerezni.


Ami inkább fontos, hogy pontosan megtudd, hogy a szolgáltatód milyen változtatásokat enged.

A miénknél, a fogyasztó, elszámolási időszakon belül (évnyi időtartam), korlátlan számban kérhet átalány emelést, de csökkentést csak egyszer; ezzel a lehetőséggel sakkozhatunk.


Én évek óta, naponta leírom a mérőállást, adatbázisban kezelem, így, ha eltalálja a meteorológiai előrejelzés a hőmérsékleteket, szelet, akkor pontosan tudom, hogy mennyi lesz a napi fogyasztás.

Azt is kikisérleteztem, hogy napközbeni távollét idejére nem érdemes jelentősen csökkenteni a hőmérsékletet, mert azon kívül, hogy hazaérkezve, jelentős idő kell a kellemes hőérzet eléréséhez, még a fogyasztás is több.

2014. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kombi cirkó van,tehát a meleg víz is onnan jön.Az ablakok műanyagok és egy vékonyabb szigetelés van a vázon(3cm Dryvit).120-130 m3 fizetek átalányba minden hónapban.Ebben a főzés is benne van.Az igaz,hogy nálunk télen 21-22fok van ha itthon vagyunk,ha nem vagyunk itthon és éjszaka 20 fokra van a termosztát állítva.
2014. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem,hogy tetőteres a házunk,a lakóterület 85 nm.
2014. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

90 négyzetméteres, tipikus sátortetős házban - "kádárkocka

" - élünk. Turbós kombi kazánunk van, tehát a meleg vízhez is gáz kell. Ezen kívül a főzőlap gáz, a sütő már elektromos. Másfél éve van 10 cm-es hőszigetelés a falakon és a padláson, most 111 m3-ről szól a gáz átalány. A hőszigetelés előtt 150-160 m3 volt ez, pedig a nyílászárók és a fűtésrendszer akkor is már újak voltak. Na meg persze az akkori 21°C-ről, 22°C-re emeltük a hőmérsékletet.

2014. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!