Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyikkel kifizetődőbb kifűten...

Melyikkel kifizetődőbb kifűteni egy 200 m2-es házat: gázzal, vagy vegyes tüzelésű rendszerrel?

Figyelt kérdés
A ház tégla, szigetelés nélküli, és semmilyen rendszer nincs benne. A gázcsonk az udvaron belül van.

2014. okt. 18. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Gázzal, Hahahaha, jó vicc volt! Fa, max szèn.
2014. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálam mindkettő van, felváltva működnek, nem veszek észre különbséget az árban.
2014. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
A készre hasogatott fa nem hiszem hogy olcsóbb a gáznál. Ha viszont hajlandó vagy erdészettől méterbe venni és magad feldolgozni jelentösen olcsóbb.
2014. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
41%
Szerintem: gázzal. F.
2014. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Gázzal sokkal kényelmesebb. A rezsicsökkentés óta, már nem kerül kétszer annyiba, mint a fával tüzelés.

Kb. 3 éve számoltam ki konkrétan száraz akácra, meg a gáz 34 MJ/m3 értékét figyelembe véve, hogy egy teljes tél nekem mennyibe kerül nekem. Akkor durván duplája volt a gáz a fának. Szerintem még most is van kb. másfeles szorzó.

Aki azt mondja, hogy azonos árban van fával fűteni meg gázzal, az nedves fával fűtött világéletében.

Nyilván gázzal sokkal kényelmesebb, nem kell hasogatni, nem kell a begyújtással pepecselni, nem kell salakolni, nincs szálló por, stb.

Ha majd oda jutsz anyagilag, mindenképpen hőszigetelj. Néhány év alatt megtérül, és nem hűl olyan ilyesztő tempóban a ház, hogy télen 3-4 fokot is esik a hőfok, ha csak egy alkalommal fűtesz, fával egy nap.

Sokkal jobb a komfortérzeted egy leszigetelt házban...

2014. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Második vagyok.

Alapvetően egy éve vágott és tavasz óta fedett helyen, hasogatva szárított fával tüzelek, némi saját vágást nem számítva, mert annál tárolási problémák miatt nem mindig van meg az egy év, viszont ezek általában vékony fák.


Tavaly ugye nevetséges összeg volt a fűtés, de más teleken olyan 150-160-ba kerül a teljes téli szezon (fa + gáz) 110 m2 házban plusz 50 m2 szuterénben. Ez szerintem nem olyan rettenetes.

Ez amúgy 21 fokot jelent, plusz a napi főzés is benne van, de ez a hő ugye fűtésként is jelentkezik.

2014. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Írod ezt a hasogatást.

Hát ha rönkben veszed a fát, akkor nyilván olcsóbb a fa, de én hasogatva veszem, mert hasogatni bár szeretek, de sem időm, se derekam nincs hozzá sajnos.


Szerintem valamit elszámolhattál, mert egy dolog a megadott fűtőértékkel szorozgatni, meg egy másik dolog a valós fűtés. Fával fűtve a hőfok (puffer nélkül) hajlamos nagyon felugrani, ami felesleges dolog, pólóban izzad az ember a házban, a gáz meg szorgalmasan tartja a szükséges 21 fokot. Így egyből megmásfélszereződik a fafűtés ára.


Egy idősebb házat energiatakarékossági okokból szigetelni (ha más oka nincs) ostobaság.

6 cm hungarocellel megtakarítanék évente talán 25 %-ot, azaz 40 E-t, de ennyit nem biztos. Azaz a szigetelés (és a vele járó dolgok) 1 M-s bekerülési költsége (kamatos kamattal számítva) talán 50 év után megtérülne, akkor meg lehetne az egészet leverni és felújítani.

2014. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Száraz fát vettünk minden éven (ágfa, így nem kell hasogatni) 100 000 Ft volt a 110 négyzetméteres ház kifűtése (illetve elég sok maradt belőle). Ez nem csak a tavalyi télre igaz, ami gyenge volt, hanem az előző évre is ami elég kemény volt (nálunk nem csak a március 15.-i héten volt térdig érő hó--> Sopron környéke). Hozzáteszem, nálunk vízbetétes cserépkályha fűti a rendszert, így eleve a nappalit és a hálószobát felfűti maga a kályha. A fürdőt, dolgozószobát, folyosót, gyerekszobát és a konyhát radiátorok. Nekünk is téglából van a ház. A falak nincsenek szigetleve, csak a födém, illetve új nyílászárók vannak.
2014. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül is a gáz nem lett bekötve. Környezetbarát CO2 semleges megújuló és újrahasznosított anyaggal fűtöttünk egész télen (fabrikett).

120ezerben megállt a fűtés plusz másfél m3 száraz fa.

Éjjel-nappal padlófűtéssel, esti kandallós rásegítéssel az igazán hideg napokon (26°C, rövidnadrágban).

A szigetelés, napkollektor, szellőztető még nincs kész.

Talán azokkal még csökkeni fog, szerintem nem olyan rossz.

Vagy valaki gazdaságosabbat tud ajánlani?

2015. máj. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!