Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meg tudnátok mondani hogy...

Meg tudnátok mondani hogy melyik éri meg jobban rezsi szempontból? Gáz átfolyós, Gáz tartájos bojler vagy Villany tartájos bojler?

Figyelt kérdés
Most veszek egy új lakást ami régiépítésű viszont gáz átfolyós bojlere van. Nem tudom hogy ezt nem éri e meg inkább tartályosra lecserélni csak abból is melyikre?

2015. febr. 2. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gáz átfolyős. Szerintem. Mert csak akkor melegít vagy használ gázt ha kell, ha megnyitod s csapot. Míg a tartályos akkor is fel melegíti és annyit amennyit . Ha kell ha nem.
2015. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a gáz átfolyós a legjobb. Az előző lakásunkban az volt, és nagyon-nagyon kevés gázt fogyaszt, mert éppen csak addig melegít, amíg pl. zuhanyzol, vagy megengeded a kádat.

Most villanytartályos bojlerünk van, hát borzasztó sok áramot zabál, nem beszélve arról, hogy több órát kell várni, hogy az egész vizet felmelegítse, és annak is véges a felhasználása.

2015. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gáz tartályos bojler a jobb.


Mert a vizet sokkal hatékonyabban melegíti, mint az árfolyós, és a felmelegített víz nem hűl le olyan gyorsan, mert nagyon jó a szigetelése. persze ha rendszeresen használva van, naponta, csak akkor.


Az átfolyósnak brutális fogyasztása van amíg üzemel. A tartályosnak kevesebb a fogyasztása, az üzemelés alatt, igaz, hogy a vételezés után is megy még egy kicsit, de nem annyival többet, hogy megelőzze az átfolyós fogyasztását. Emellett sokkal jobban is állítható a vízvételezés.

2015. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átfolyós nem praktikus, másik csapot megnyitak, vagy lehúzzák a wct, garantáltan leforrázza vagy lefagyasztja azt aki a zuhany alatt van, gázos tárolósat vegyél.
2015. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fűtés hogy van megoldva? Nem gondolkodtál radiátoros fűtésben-kombikazánnal,ami a meleg vizet is adja?

A család létszámától függően melegvíztárolós is van.

2015. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre egyértelmű választ és főleg ilyen formában, ahogy feltetted a kérdésed, nem lehet adni. Melyik finomabb? az alma vagy a körte?

Az ilyen kérdésekre, azok a legjobb válaszok, amiben felsorolják mindkét típus előnyeit és hátrányait is. A végső döntés viszont a tiéd. Hányan laktok abban a lakásban, milyen gyakran használjátok a meleg vizet, a kényelem vagy a takarékosság főbb szempont? Ezek alapján dönts. A tartályos bojlerek hátránya az, hogy ha elhasználódott a meleg víz (2-3 embernél nem több egyszerre lefürdeni), utána várni kell. Ha ez pont egy sietős napon történik, bizony kellemetlen. Ilyen szempontok alapján dönts.

2015. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az átfolyós rendszerben azt útáltam, amikor borotválkozáshoz elég lett volna, hogy csordogáljon a melegvíz, akkor is teljesen ki kellett nyitni a csapot, hogy begyulladjon-bemelegedjen. Ha meg ketten használták volna egyszerre, akkor csak langyos jött...

Most tartályos van, nekem bevált, szeretem. Ha három helyen nyitjuk meg a melegvizet egyszerre - akkor is mindenütt melegvíz folyik, és nem langyos. És borotválkozásnál csak éppen hogy csurog...

2015. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
gáz kazán.
2015. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, valóban kihagytam pár infót. Pl a lakásban egyedül fogok lakni, 45 négyzetméteres és elég felújítandó / modernizálandó, egy idős néni lakott benne előtte szal kicsit "szocreál". Azt is hallottam ha kicseréltetem ezt a régi átfolyós gázbojlert akkor engedély kell és lehet a kéményt is fel kell újítani. Igaz ez? Mert ez a régi bojler folyamatos őrlánggal működik, nem úgy mint az újak amik csak akkor kapcsolnak be ha megindul a víz. Szóval nem tudom, akkor ezek szerint ez egy jófajta vízmelegítő ami a kommentek alapján a tartályos gázbojlerrel vetekszik. Hasznos válaszok, köszönöm!
2015. febr. 26. 11:08
 10/11 A kérdező kommentje:
Jah igen és amúgy a fűtés távfűtéssel van megoldva.
2015. febr. 26. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!