Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Radiátoron van egy hőmérő...

Radiátoron van egy hőmérő szerűség amiben van kék folyadék. Milyen fűtés ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Albérletbe költözünk ami nem tudom h pontosan távhő vagy központi fűtéses e. Mert a tulaj 1x ezt 1x azt mondta :D szóval sztem ő sincs tisztában vele.

Az lenne a kérdésem h hogyan számolják itt a fűtést? (szabályozhatós a radiátor)

Ha teljesen letekerem akkor is ki jön valamennyi összeg ugye? Hiszen így is párolog azért a folyadék mert alattam felettem fűtenek és meleg a cső.

És ezt hogyan kell le olvasni?



2015. nov. 9. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

üdv.

99% hogy távfűtés. Bár ház függő. Lehet,hogy olyan társasházban laksz,ahol van egy közös kazán. Végülis a kérdés szempontjából tök mindegy a dolog.

Leegyszerűsítve úgy fogják elszámolni a fűtést,hogy valamikor szezon végén leveszik az összes ilyen mérőt, leolvassák róla az értéket aztán átteszik a másik vágatba (általában két vágatba lehet ezeket tenni,így látod a z előző évit).

Aztán valamilyen belső számítás alapján elosztják az állások alapján a lakók között. Azért nem írom azt,hogy arányosan mert normálisabb helyen illik máshogy számolni pl. a szélső lakóknál vagy ha van pince, akkor a felette lakóknál. Egyébként ha 10-15 évnél régebbi az épület akkor valószínűleg távfűtéses,ha újabb akkor házközponti. Ha teljesen letekered is fog párologni a lötyi. De ezt megint csak bele szokták kalkulálni a dolgokba úgy,hogy alapban kicsivel több lötyi van benne mint ahol a mérési tartomány vonalkázása kezdődne. Van ilyenből elektronikus is, ott még meg lehet adni benne,hogy milyen a helyiség jellege,mekkora a radiátor,stb. De nem jellemző itthon az ilyen. Ha teljesen letekered akkor is fog valamennyit változni. Viszont ha letekered a radiátort akkor nem fog a radiátor testbe menni a meleg. Egyébként pl. ha erősen rásüt a nap, azt is "méri" a költség osztó.

2015. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

úgy hívják, hogy költségmegosztó.

méri a szoba és radiátor közti hőfokkülönbséget, ez alapján adja a fogyasztást. távleolvasással is mennek már ezek, be sem mennek a lakásba.

ha kinyitod az ablakot és lehűl a lakás akkor sokat számol, előtte tekerd le, így hűl a radiátor és kisebb lesz a hőleadása(hőfokkülönbség) (alig lesz).

2015. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Okos... Megnézném hogy távleolvasod a párologtatós költségmegosztót:)

A folyadékos akkor is mér valamit, ha nem te fűtesz. Differenciális mérést csak az elektronikis tud. Azok között van távleolvasós is, de csak az újabbak.

2015. nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Költségmegosztónak hívják és gebedjen meg, aki kitalálta!

Az egyik legrosszabb megoldás, amit a társasházunkban sok-sok éve ránktukmáltak.

Itt lehetetlen megtakarítást elérni, mert télen-nyáron bent van a csövecske és leolvasáskor

is csalnak. A fűtési idény végén "olvassák le" és rögtön beteszik a következő idényre szóló,

mindig más színű folyadékot tartalmazó csövet.

Arra hivatkoznak, hogy éppen a nyári időszak miatt 5 plusz egységgel több folyadék van benne. Igaz. Csakhogy a fűtési idény első napján már 3-4 egység hiányzik a 0 állás alatti részből is!

A 7.emeleten lakom. Nem vagyok fázós, olyannyira nem, hogy nagyon keveset fűtök a radiátorral, mert ami csövek átmennek a lakáson, annyi hőt adnak le, ami számomra bőven elég. (18-19-20 C')


Viszont ezen a nyáron még a 36-37C' se volt ritka a lakásban és akkor is párolog az a folyadék. Szorzószámot kapunk még hozzá, ami szintén aránytalanul oszlik meg. Csak a lakás légköbméterét veszik figyelembe, azt nem, hogy kié védtelen saroklakás, ki kapja telibe a nyugati hideg szelet, ki a déli 50 fokot, kinek lakása van védett helyen (pld a két erkélysor között, ahol

még szellő sem mozdul és jobbról, balról, alulról-felülről lakás veszi körül), ki lakik fent vagy lent ( az a víz, ami fent még szinte tűzforró, mire "leér", csak langyos és nem tudnak

a lakásban 17-18C'-nál többet csiholni, ha modern radiátoruk van és tökig tekerik a fűtést, akkor se) Majd megfagynak, kabátban-melegítőben telelnek és szinte ugyanannyit fizetnek, mint a felsőbb emeleteken lakók. Soknak nincs pénze a fűtőtestek lecserélésére, ami pedig megvan, az a 37 éves gazdaságtalan , házgyári szemét. A szelepek letörve vagy beállíthatatlanok, de ezer ok még, amiért lehetetlen a ház szigetelése, a központi fűtés modernizálása, a nyílászárók cseréje nélkül megtakarítást elérni.

Nálunk a Viterra Kft. olvassa le.

Digitálisra kéne cseréltetni (ahogy én tudom, kb. 6000 egy mérő cserével együtt).

Nem lehetne a tulajt rábeszélni a cserére? Vagy ti is tömeglépcsőházban laktok,

ahol további 62 lakásnál is meg kéne győzni azokat , akik a fűtésszámlát is alig

tudják fizetni, és nem vállalnának be további 3-4 digitális órára szóló kiadást?

Mert itt lehetetlen az 50% + egy főt összehozni.

Legutóbbi lakógyűlésre (4X 64 lakásból) 27 ember ment le...

2015. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ez igen :/

Hát mi a 4iken lakunk. Olvastam már itt h valakinek végig 3-ra volt tekerve és így fizetett 7000 Ft körül. Hát nálunk csak az 1ik szobába van állítva 3-ra meg este a fürdőben. többi mind 0-n van.

50 m2 lakás. Kíváncsi leszek a számlára :/

2015. nov. 16. 07:47
 6/22 A kérdező kommentje:
És havonta h határozzák meg h mennyi fogyott? Ha csak idény végén cserélik meg nézik meg?
2015. nov. 16. 07:58
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk évente egyszer, mivel további kiadást jelentene a társasháznak, ha a fűtési

idény elején és végén is jönnének. Május körül kapjuk meg az elszámolást, addig

pedig az előző évi fogyasztás alapján meghatározott átalánydíjat fizetjük.

(Épp, mint az elektromos számlák esetén. Ez sokaknak "bejött", mert míg nyáron

a 7-10 ezres "alapdíjat" fizettük "csak", néhány szomszédnak télen nem volt ritka

a 20-25-30.000 Ft-os számla sem. Így legalább valamennyire kiszámítható, mire számítsunk.)

Az efféle költségosztásban az az egyik "félreinfó , parasztvakítás" , hogy "szabályozni tudjuk a fogyasztásunkat, MEGTAKARÍTÁST érhetünk el" , hiszen a költségosztó "a radiátor által leadott hőt méri". Mint írtam, fázós sem vagyok, maximálisan védett helyen is

van a 35 négyzerméteres lakásom. (halvány emlékeim szerint 92 légköbméter)

De amikor a mellettem/alattam lévő lakásokban idős nénikék, kicsi gyermekkel lakók fűtenek akár 26-27-28 fokig, a költségosztó a be sem kapcsolt, hideg radiátoromon méri a

lakásban lévő Celsiusokat. Én meg télen is éjjel nyitott ablaknál alszom és nem csak azért, mert--- tüdőbetegségemtől függetlenül is---az oxigén, a friss levegő, a szellőztetett lakás az igényeim közé sorolandó, hanem mert számomra túl meleg a lakásom. Akkor az én esetemben hol is van az a "megtakarítás"? A ház szellőző rendszere úgy szr, ahogy van, légkondit nem tudok venni: helyből esélytelen vagyok a számomra optimális helyzetben használni a lakásomat, ami után egyébként minden számlát pontosan fizetek.

Helyedben bemennék a közös képviselethez, értelmesebb lakóhoz, gondnokhoz, olyanhoz,

aki hitelt érdemlően fel tud világosítani, mi hogyan van nálatok, mit vesznek figyelembe

a fűtés árának kiszámításakor. Ha első blikkre nem látod át a "rendszert",

99,9% az esélye annak, hogy nem te vagy a h.lye, úgyhogy ne keseredj el!

A mi legvidámabb barakkjainknál balkánibb állapotok az ország területén nem nagyon fordulnak elő a központi fűtéses lakásokban, úgyhogy ne add fel , inkább kérj tájékoztatást, mielőtt hagyod magad tőlem vagy másoktól megijeszteni! :)


Inkább vígasztaljon, hogy a Nagy Bandó András által bemutatott állapotokon már a

my little gettónk is túljutott, tehát ott is csak jobb lehet! Kitartás! :)


https://www.youtube.com/watch?v=zP9g1C8uBLA


https://www.youtube.com/watch?v=dMtIe4sjQRw

2015. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
2015. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
#7 az neked ingyen van, hogy a falon át a szomszéd fűti a lakásodat, mert a költségosztó azt nem méri. A nyári melegben mindenkinél párolog a folyadék. Hol itt a gond?
2015. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Ott, hogy ha nekem elég lenne pld. a 10 C', akkor sem tudom szabályozni , hogy annyi legyen , tehát csak azt és csak annyit annyit fizessek, amire és amennyire szükségem van.

Ezzel nem azt mondtam, hogy nem a 26 fokot fizetem , ami a szomszédtól érkezik, hanem azt, hogy az "egyedi" , az én igényemre szabott fűtésről--hol ilyen, hol olyan okoknál fogva---önhibámon kívül nincsen lehetőségem.


A házunk előtt egy Fitneszklub : lehet, hogy nekem egyébként tetszenének azok a dalok, amik onnan 365 napon keresztül dübörögnek és ingyé kapom >>> <<< , de amikor este 9-kor sincs nyugtom, és fel kell erősítenem a hangot a 7. emeleten, ha hallani akarom a TV-t, akkor lehet, nem esik olyan jól az a zene, amit--tetszik, vagy sem---hallgatnom MUSZÁJ!


Tehát olyasmiért is fizetnem kell, amit, --ha nem kényszerülnék elviselni--mellőzném . És nem azért , mert kupori szrevő vagyok, hanem, mert NINCS RÁ SZÜKSÉGEM!

Ha neked be kell menni a közértbe 1kg kenyérért, örülnél annak, ha másképpen nem engednének ki a boltból ,csak ha plusz 2-3 olyan terméket is megvetetnének veled, amire egyébként a világon semmi szükséged?

Értsd: Amit nem a "cég ajándékaként" kapnál, hanem meg is fizettetik veled. Ha semmi szükséged azokra, akkor is. Ez szerinted ésszerű és takarékos dolog?

2015. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!