Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Radiátoron van egy hőmérő...

Radiátoron van egy hőmérő szerűség amiben van kék folyadék. Milyen fűtés ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Albérletbe költözünk ami nem tudom h pontosan távhő vagy központi fűtéses e. Mert a tulaj 1x ezt 1x azt mondta :D szóval sztem ő sincs tisztában vele.

Az lenne a kérdésem h hogyan számolják itt a fűtést? (szabályozhatós a radiátor)

Ha teljesen letekerem akkor is ki jön valamennyi összeg ugye? Hiszen így is párolog azért a folyadék mert alattam felettem fűtenek és meleg a cső.

És ezt hogyan kell le olvasni?



2015. nov. 9. 15:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
A gond pedig ott, hogy a költségosztó a lakás hőmérséklete szerint párolog, nem az alapján, hogy mennyit fűtök. Ne hidd , hogy a költségosztó körüli levegő annyi fokos marad , ahány fokra nekem szükségem van! (A nyári hőmérsékletekről nem is szólva) Érted már , miért visszaélés az ilyen rendszer alkalmazása ?
2015. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
A lejjebb lakók pedig hiába fizetik becsületesen a rájuk kirótt számlákat , némelyeknél olyan hűvös van , hogy bezárt ablakok mellett hősugárzóval fűtik a lakást, ami-- lássuk be!--szintén nem olcsó játék! Így érted már , hogy--kinek miért, de -- így nincs lehetőség megtakarításra ?
2015. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Le tudod csavarni a fűtést? Igen. Kevesebbet párolog a költségosztó lecsavart fűtésnél? Igen. Akkor tehát költségosztóval kevesebbet fizetsz, mint költségosztó nélkül, csak négyzetméter szerint elosztva fizetnél. Azért meg ne panaszkodjál, hogy nullánál többet kell fizetni, a társasház az ilyen, ha a meleg átjön a szomszédból, akkor jogos, hogy nincs kibújás a fizetés alól sem.
2015. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

#12.

Valamiért nem ment át neked az infó. Nem arról van szó , hogy kevesebbet , vagy többet fizetek ,

hanem hogy többet fizetek, mint amennyit a magam jószántából fogyasztok.

Te annyit értesz , hogy "kevesebbet" párolog a folyadék, kevesebbet fizetek.

Igaz. DE MIHEZ KÉPEST ?

A digitális költségosztóval szemben ez a párologtatós technológia már a kitalálása pillanatában is elavult volt,

a gyártó állításával szemben azzal takarékoskodni lehetetlenség, mert azt is méri, amihez semmi köze.

( pld.: a nyári forróságot. Mint számodra is kitűnhetett (volna) az előző hozzászólásomból: még

20-25 fokok voltak , nem is fűtöttek , mikor már régen olyan fogyasztás volt leolvasható,

mintha egy-másfél hónapja nyomatnák a fűtést. )

Értem én, ha ez téged nem bosszantana.

( Bár téged talán még az se zavarna, ha az esetlegesen nem fizető lakók számláit rád terhelnék

Ilyen is akad a házban. Jelenleg 78 ilyen háztartásról tudok: lehet sacc/kb adatokkal számolni )


Fizetem minden számlámat, nem "bújok ki a fizetés alól" és nem azokon kérem

számon ezen kiadásaimat , akik "miatt" pluszköltségeim adódtak.

(még akkor sem, ha történetesen valamelyik "faltárs" adósságaiból rámosztanak)


Megnyilvánulásodból nem csak az tűnik ki, hogy nem érted az érveimet és az indokokat ,

de az is , hogy nem te vagy a fináncminiszter otthon. Vagy nem kell beosztanod, amid van,

mert más fizeti egyenlőre a sárga csekkeket, vagy annyiból "ga/rá/zdálkodhatsz" ,

hogy nem kell azon filóznod, mennyi nap telik még a következő rokkantnyugdíjig.

Nem azon sírok, hogy annyit fizetek, amennyit.

Ha többet fogyasztanék, többet fizetnék.

De azt fizetném, amit fogyasztok, nem többet.


És ami hab lenne a tortán : nem akarnák a csőbe húzott fogyasztók zsebéből

"minden áron" kimagyarázni, hogy tisztán rajta múlik az is, ha megtakarítást ér el,

és az is , ha nem.


Mint megtapasztaltam, te ezt így még nem érted...a nullánál feljebb is "mínuszban vagy".


De nekem bőven elég, ha a kérdés kiírója érti, amit tapasztalati érvként említettem

a párologtatós költségmegosztó kivédhetetlen hátrányaival kapcsolatban.

Kívánom neked, soha ne kerülj abba a helyzetbe, hogy igényeid, kiadásaid visszafogása

árán se tudj egy-egy számlát kiegyenlíteni... És soha, egyszer se kerülj olyan szituba,

hogy a gyógyszereid kiváltását is meg kelljen gondolnod, holott végig azon voltál ,

hogy ne nyújtózkodj tovább, amíg a takaród és a hősugárzód melege ér !

Milli pusza , üdv mindenkinek , továbbá boldog új évet! :)


Mindenkinek.....

2015. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%

Elnézésedet, 13. válaszadó : #12. én voltam.

Milli pusza ... :)

2015. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van utolsó! Nem is értem h miért lettél lepontozva :/

Jogosan érvelsz!

2015. nov. 16. 18:01
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Rá se ránts, kedves kérdező: nem (jó)pontokat gyűjteni járok ide! :)

Köszönöm, ha bármi kicsit is "segíthettem" :)

2015. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Csakhogy a szomszédnak is méri a nyári meleget, úgyhogy egál :) Nem az elpárolgott folyadékot kell kifizetni, hanem a tényleges gázfogyasztás lesz elosztva a költségosztók alapján, és bizony akármilyen korszerűtlen a költségosztó, kevesebbet fogsz fizetni, ha le tudod csavarni a fűtést.


Le van csavarva egész télen a fűtésed, tehát önszántadból nem fűtesz, és önszántadból nem is szeretnél fizetni egy petákot sem, ugye? De a szomszédtól átjövő meleg az jól jön, mert anélkül megfagynál. De azt csak fizesse a szomszéd, mert ő fűti önszántából? Azt lehet az ilyennek javasolni, hogy költözzön az erdő közepére, ott nem kell másokkal közösködni a fűtésen. Majd meglátod, olcsóbban jössz-e ki.


Nem számoltad ki, hogy a tisztán négyzetméter alapú elszámoláshoz képest többet vagy kevesebbet fizetsz, nem is nézem ki belőled. Egyedül abból derülne ki, hogy te a párologtatós méréssel spórolsz vagy nem.


Sértődöttségből össze-vissza írogatsz.

2015. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

A 21:52 -es hozzászólónak teljesen igaza van.

A költségosztót meg nem azért használnak mert kiakarnak baszni az emberekkel, had használja az elavult sz*rt hanem azért, mert esetek nagytöbbségében úgy alakították ki a fűtési rendszert a többemeletes házban,hogy szobánként kellene minden lakónak hőmennyiség mérőt tenni,hogy pontos adatot mérjen. Azért abból egy normálisabb 50eFt körül mozog darabonként (30 alatt meg nincs is nagyon). 3-4 radiátornál már 150-200eFt. És az összes lakót rá kell venni,hogy beépíttesse. És azért a szerelőt is ki kell fizetni. Az is megdobná az árat. Úgyhogy amíg nem áldoznak erre az emberek addig marad a párologtatós módszer.

2015. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Nomégeccő , hátha átmén még valami a zinformációbú ! :)


Leírtam ugyan, a kérdés kiírója szerint felfoghatóan ,

de megint nem olvastál utána. ( Illetve totálisan félreértettél. )


# 19-es : "szobánként kellene minden lakónak hőmennyiség mérőt tenni,hogy pontos adatot mérjen."

----A 35 (azaz harmincöt) négyzetméteres lakásban 3 (azaz három) költségosztó van :

egy-egy a szobákban , egy a fürdőszobában és a konyhában csak azért nincs, mert ott már nincs fűtőtest.

Erről ennyi.


# 19-es: "Azért abból egy normálisabb 50eFt körül mozog darabonként (30 alatt meg nincs is nagyon)."

Velünk ezeket a sz.rokat úgy 14 éve, 3.600 Ft/darabáron vetették meg Azóta megtudtuk, kik zsírozták le ,

hogy tiltakozás ellenére is bevezessék ezt a mérési/elszámolási módot. Sokak ki tudták számolni ,

hogy akkor se kéne ez a technológia, ha a fizetnének nekik érte.

Sokan értették, mi készül itt , a tudatlanabbja később esett pofára.

Amikor az új számláit meglátta. "egál :) " ,... ahogy #18-as mondaná...


# 19-es "És az összes lakót rá kell venni, hogy beépíttesse"

Senkinek nem volt választási lehetősége, akarja-e, vagy sem, esetleg másra tartana-e igényt,

mert akkor a közös képviseletnek sikerült összehozniuk az 50%+1főt.

Onnantól pedig a többi lakó neve : Kuss!


# 19-es:" Úgyhogy amíg nem áldoznak erre az emberek addig marad a párologtatós módszer."

Így igaz! DE! Újra 50%+1 fő kéne ahhoz, hogy a cserék megtörténjenek.

A lakók 90%-a már pont jól érti, hogyan és mennyivel verték át és boldogan áldozna rá, már holnap,

hogy digitális mérőt kapjon. Ám ezek közül is nagyon sokan vannak azok, akik még a jelenlegi számláikat sem

tudják állni , ilyen, vagy olyan ok miatt. Ők akkor sem fognak meggondolatlanul fejest ugrani egy 200 ezres kiadásba,

ha egyébként már réges régen átlátják, mekkora becsapás áldozatai lettek

Amíg ezt a dolgot hol értetlenségből, hol anyagiak miatt ellenzik, addig nem történik előrelépés.

...Úgyhogy amíg nem áldoznak erre az emberek addig marad a párologtatós módszer.


# 18-as "Csakhogy a szomszédnak is méri a nyári meleget, úgyhogy egál :) "

Nekem nem fáj a szomszéd melege . Ha egyébként a csekkek befizetendő összege és a

tulajdoni lapok bejegyzései szerint nem egy és ugyanazon háztartáshoz tartozunk , akkor sem.

Engem a valóságos "szabályozhatóság" lehetetlensége zavar.


# 18-as Nem gázzal fűtünk, forró vizet cirkuláltatnak a csövekben.

Gáz itt kizárólag a konyhai célokra vezettetett be.


# 18-as "Nem az elpárolgott folyadékot kell kifizetni"

De bizony ám, hogy azt! A kipárolgott folyadék mennyisége mutatja, hogy mennyi meleg fordult meg

egy évben a lakásban! Ahhoz pedig elválaszthatatlanul hozzátartoznak ám azok az egységek is, ami

hőmennyiség annak ellenére volt a lakásban, hogy azt én a magam jószántából igénybe vettem volna

Ez a fajta költségmegasztó a helyiség hőfoka szerint mér, nem a fűtőtestek által leadott hő mennyisége szerint.


A házbéli költségmegosztónk az oldalon a 3. típus : EXEMPER

[link]

Kukk oda, oszt értelmezd, miket írkáltak mellé.

Hogyaszongya..." A behatás hőmérsékletétől és időtartamától függően".

És láss csodát: ama "behatást" , azaz hőmérsékletet érzékel az év 365 napján

Tehát télen-nyáron, fűtési időszakon kívül-és belül , reggel-este, éjjel-nappal.

Ami a lényeg : az igényektől , a lehetőségektől , valós fogyasztástól totál függetlenül is !

Akkor is párologtat, ha a radiátor adja le a hőt, de akkor is, ha olajradiátor, ha a nyári hőség,

vagy ha a parkettából rakott tábortűz biztosítja a lakás hőmérsékletét.


# 9-es írta, hogy a fűtés, amíg a szomszédomtól kapom, azt a mérő nem méri.


Hát ez az, hogy MÉRI !!! AZ ÉV 365 NAPJÁN MÉR, párolog a csőből a folyadék.


A szoba hőmérséklete nem hagyja hidegen a mérőt sem, nem tudom, hogyan képzeled el a működését.

Nem digitális típus, márpedig te úgy látszik, arra gondolsz. Ezt egy módon lehet-úgymond- "kikapcsolni" :

ha a párolgó folyadék kis csövecskéje nincs benne. Az pedig nem vígasztal, hogy a nyári

melegben is párolog, mert az is megfizettetik, méghozzá keményen!

Tehát hol itt a megtakarítás, a szabályozhatóság, az arányosság és effélék???


# 18-as "De a szomszédtól átjövő meleg az jól jön, mert anélkül megfagynál".

Nem fagynék meg , hanem én fűtenék , de aszerint , annyit és akkor , amikor nekem arra szükségem van.

Ilyen egyszerű!

Ha kint laknék télen-nyáron a nekem szánt erdei tisztáson, a "fogyasztásom" a lakásban ugyanannyi !

Attól sem mutatkozik a "fogyasztásmentes időszak", mint pld. a víz , vagy az áram esetében.


Ez nem egy villanykapcsoló, amit, ha lekapcsolsz, kikapcsolod a fogyasztásoddal kapcsolatos

költségeidet is....ha a vezetékben továbbra is kering az áram, akkor is !


Egy hőmérőnek se lehet megparancsolni, "melyik" hőt mérje : hiába mondja el a meteorológia ,

hogy pld. 37C' a levegő hőmérséklete, egy bezárt kocsiban akkor is 50-60 fokokat tapasztalhatsz.


Egy pohár vizet , ha kiraksz egy szobahőmérsékletű lakásban, akkor is csökken a víz szintje,

ha egy cseppet sem iszol abból.


Tudod , egy ilyen 10emeletes betonházikó sokra képes.

Ilyen feltételek mellett EGYEDI igények egyedi mérések megvalósítására semmiképpen.


# 18-as "Sértődöttségből össze-vissza írogatsz."

Körülbelül késsel tudnál megsérteni ...de talán feltűnt már az is ,

hogy eddig sem rád haragudtam. :)

Bocsásd meg (ha megy!) , ha már nem érsz fel az ingerküszöbömig sem

De ne add fel a csüggedést, hiszen 2016. SZÖKŐÉV LESZ, azaz 366 nap !


Milli pusza és nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET! :) Mindenkinek. :)

2015. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!