Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Radiátoron van egy hőmérő...

Radiátoron van egy hőmérő szerűség amiben van kék folyadék. Milyen fűtés ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Albérletbe költözünk ami nem tudom h pontosan távhő vagy központi fűtéses e. Mert a tulaj 1x ezt 1x azt mondta :D szóval sztem ő sincs tisztában vele.

Az lenne a kérdésem h hogyan számolják itt a fűtést? (szabályozhatós a radiátor)

Ha teljesen letekerem akkor is ki jön valamennyi összeg ugye? Hiszen így is párolog azért a folyadék mert alattam felettem fűtenek és meleg a cső.

És ezt hogyan kell le olvasni?



2015. nov. 9. 15:07
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

:D :D


Ha röviden tömören nem értették akkor talán majd most.... :D

Bár ez túl hosszú lett nem hiszem h elolvassák

2015. nov. 17. 17:57
 22/22 anonim ***** válasza:
50%

milyen jó kis meddő vita alakult már itt ki :)

Szerintem a kérdést már az első válasszal megválaszoltam. Aztán a 4. válaszoló megosztotta a csalódottságát.


# 19-es : "szobánként kellene minden lakónak hőmennyiség mérőt tenni,hogy pontos adatot mérjen."

----A 35 (azaz harmincöt) négyzetméteres lakásban 3 (azaz három) költségosztó van (...)


Nálam meg egy db hőmennyiség mérő van a bekötő vezetékemen a lakás ajtaja mellett a folyosó falban. Még nem jártam nálad,de most már legalább van a kérdezőnek rálátása a fűtési rendszereinkre :) Biztos borzasztóan kíváncsi volt rá.


# 19-es: "Azért abból egy normálisabb 50eFt körül mozog darabonként (30 alatt meg nincs is nagyon)."

Velünk ezeket a sz.rokat úgy 14 éve, 3.600 Ft/darabáron vetették meg Azóta megtudtuk....


A költségmegosztós rendszer nem a lakosok érdekében van erőltetve hanem a szolgáltató érdekében. Sokan panaszkodnak miatta,hogy hidegebb lett,drágább lett,stb. viszont az,hogy előtte lényegesen kevesebbet fizettek mint kellett volna racionálisan az nem volt baj. Ez egy régi rendszer töketlenségéből megmaradt dolog amikor még az adott településé volt a hőszolgáltató. Most meg pár kivételtől eltekintve eladták és ott az új tulajdonos akar kevésbé veszteségesen szolgáltatni. De egyébként azzal teljesen egyetértek,hogy ráb***ás átállni erre a mérős rendszerre.


Utolsó két válaszra ami még nekem szólt:

A lakók többségénél nem jelentkezik anomália. Nekik felesleges pénzkidobás lesz a rendszer lecserélése. De mint előző pontban írtam, itt inkább az történt,hogy az emberektől elvettek egy "kedvezményt" és most már a valós értékét kell fizetniük a szolgáltatásnak. A házba megy egy bejövő cső meg egy kimenő, a kettő hőmérséklet különbségéből lehet leadott hőmennyiséget mérni aztán azt szétdobják valamilyen módszer alapján (pl. ezzel a párologtatós csodával). Mivel semmi sem tökéletes ezért mindenütt lesznek anomáliák. Az meg már a házban lakó közösség dolga,hogy miként kezeli.


"Ez a fajta költségmegasztó a helyiség hőfoka szerint mér, nem a fűtőtestek által leadott hő mennyisége szerint. "

Azok egyenes arányban vannak egymással. De mivel mindenkinél ugyan így mérik,a lakások felfelé/lefelé pont ugyan olyanok így mivel mindenki azonos lapokkal játszhat tök mindegy hogy mit "mér". Bár a költségmegosztó igazából nem mér semmit. Az csak összehasonlításhoz kell hogy az azonos paraméterekkel bíró lakások között hogyan legyen szétdobva a díj.

2015. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!