Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van 1 Buderus kombi turbós 24...

Gerec00 kérdése:

Van 1 Buderus kombi turbós 24 Kw kazánom 130nm a házunk hőszigetelt új nyílászárók vannak. Napi gázfogyasztásom 20M3 sokkalom. Lehet hogy öreg a kazánom? 5 éves kb, Fűtés rendszerem nyitott rendszeren üzemel mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 05:53
 1/4 anonim ***** válasza:
sokallod ez eddig oké,de van 25 fok a házba és órákig zuhanyoztok? vagy van 20 fok és pikk pakk kész a zuhany is??
2016. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem sok! nekem is KB 1 m3/óra ETI-brrr ~20 éves!
2016. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fürdést leszàmítva megy el kb annyi
2016. jan. 27. 05:49
 4/4 anonim válasza:

Fűtés rendszerem nyitott rendszeren üzemel, ez mit jelent?

- a turbós kazán az zár égésterű

- a zárt égésterű kombikazának minimum 2bár az optimális nyomása

- ha tényleg zárt akkor pedig légteleníteni kell

- 70 fokos víz keringetése az optimális

- Nyílászáró fa vagy műanyag?

- ha műanyag hány légkamrás?

- Milyen rendszeresen szellőztettek?

- Milyen vastag szigetelés?

- mennyire vagytok fázósak?

- Mennyit vagytok otthon?


nem tudom mennyi a napi 20M3, én a számlát szoktam figyelni. Egy 5 éves turbós kombi kazánnal, legalább átlagos radiátorokkal, légtelenített rendszerrel, minimum B30 tégla építésű, 8-10 cm-es szigeteléssel, 5 légkamrás ablakokkal, napi 2-3 szellőztetés pár percre, átlagos "fázóssággal", átlagos otthonléttel (vagyis napközbe nincs otthon senki, a termosztátot meg leveszitek ha elmentek) és fürdésnél sem egy medencét töltötök meg akkor a nagyon max. egy átlagos téllel 30 ezer, vagy kevesebb havonta.


Ha minden stimmel, és ennél több a számla, rossz az óra.

2016. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!