Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha nincs a közelemben a...

Ha nincs a közelemben a villanyszámla, és nem tudom az azonosítómat, hogy módosíthatok a kiszámlázott kW értéken?

Figyelt kérdés
Ugyanis jelenleg nem lakik senki a lakásban, nincs áramfelhasználás, jó lenne, ha nem számláznának ki előre, ha nem muszáj, mert csak bonyolódik minden a visszaigényléssel. Neten azonosítót kér, de az a számlán van, így nem tudom.
2016. aug. 23. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az kWh lesz.
2016. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, az lesz, köszönöm a pontosítást.

Mondjuk a kérdéssel kapcsolatban a lényegen nem változtat.


Viszont jobban örültem volna egy használható válasznak.

2016. aug. 23. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne neten csináld, hanem telefonon.

Név és cím alapján is ki tudnak keresni. Gondolom, szolgáltatófüggő, hogy ezt így megteszik-e, de gyakorlati akadálya nincs.

2016. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván telefonon is kérik az azonosítót, mert ilyen erővel a szomszéddal is ki lehetne tolni, hogy átíratod a fogyasztását, hisz a nevét és a címét tudod.

Csak úgy bemondásra, hogy tessenek már elhinni, hogy én vagyon én - nem fogják.

2016. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek nélkül szerintem sehogy, maximum személyesen tudom elképzelni, hogy hajlandóak szóba állni veled.

Ahogy említették, éppen azért van az azonosító, hogy ne tudj bárkinek dupla akkora keretet beállítani, vagy akár kiköttetni nála a villanyt. :)

2016. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Telefonon tudnak kérdezni olyan személyes adatokat, amikre a szomszéd nem tud válaszolni. És sokkal nehezebb megszerezni őket, mint egy számlalevelet kilopni a szomszéd postaládájából.


Nem állítom biztosra, hogy pont az áramszolgáltatóval voltam így, de a lényeg, hogy nem volt kéznél az ügyfélszámom (elfelejtettem, hogy ez kell), aztán csak simán megkérdezték minden adatomat, ami náluk fel volt jegyezve, és ennyi, megoldottuk a gondot.

Úgyis rögzítik a beszélgetést, probléma esetén első dolguk lenne visszajátszani az egészet a háborgó kuncsaftnak, ő meg felismerné a hangomat, és nagy felindultságában esetleg átjönne a vasvillával. Vagyis, ezt nem sokan kockáztatják meg. Ismeretlen személy meg nem tudja az adatokat.

2016. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!