Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire éri meg fűtőpanelt...

Mennyire éri meg fűtőpanelt használni a lakásban?

Figyelt kérdés
Évek óta kandallóval fűtűnk de nem igazán szeretem, mert mindíg van egy kis füst. Arra gondoltam, hogy beruházok egy Termor márkájú falraszerelhető fűtőpanelre. Kérdésem az lenne, hogy mennyire növelné meg a villanyszámlát? Egy 16 négyzetméteres szobát fűtenék de nem egész nap. A munkám miatt csak este vagyok otthon, pár órát használnám de ha jól emlékszem, akkor hőmérsékletérzékelős. Valakinek van tapasztalata? Kérlek adjatok tanácsot, javaslatot...

2016. aug. 26. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A teljesítményétől függ a fogyasztása.

Nekünk minden szobában ilyen van.


Előtte nálunk is egy kis kandalló volt, és hiába mondják, igenis büdös.

A fával fűtés akkor nem büdös, ha központio fűtésnél külön helyiségben van a kazán.

De ahol a szobában van a kandalló, vagy cserépkályha, lehetetlen úgy kinyitni, hogy ne jöjjön ki a füst, a pernye, a korom.

Egy faházban a hegyekben biztos nagyon hangulatos, de családi házba nem való.


Szóval van benne érzékelő, beállítod 20 fokra, és akkor kapcsol be, ha a hőmérséklet 20 fok alá süllyed. Mint egy gázkazán.

De ez nem annyira intenzív fűtés, mint a fával való fűtés, szóval ha télen elmész otthonról, ne kapcsold ki teljesen, mert nem fogja fél óra alatt felfűteni a szobát, ha kihűlnek a falak.

Ekkora szobába kell a 2000 W-os, azaz óránként 2 kWh-t fogyaszt, az napi 48.

Az áram árát meg nézd meg a szolgáltatód honlapján, így már ki tudod számolni, mennyibe fog kerülni.

Külföldön sokkal több helyen fűtenek árammal, mint itthon, mert ott lényegesen olcsóbb az energia.

2016. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre az elektromos áram a legdrágább fűtési mód. A kandallónak valóban van némi szaga. Ezt kár lenne tagadni. Viszont nagyon sokan vagyunk, akiknek ennyit bőven megér a tűz látványa, és a vele való foglalatosság.
2016. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyit azért tegyünk hozzá, hogy nem mindenkinek a legdrágább.

Több tízezer ember van az országban, akik kedvezményesen kapják a villamos energiát, nekik van ilyen fűtésük, és olcsóbb, mint a gáz/fa.


Egy "kis" szagot én is elviselnék.

Hangulatos is, ezt senki nem tagadja.

De általában nem kis szag van, hanem nagyon büdös, és ha füstösen mész be a munkahelyedre, vagy a gyerek az iskolába, az nagyon kellemetlen tud lenni.

Mint ahogy a régi, dohos házban lakó emberek ruháinak is van egy dohos szaguk, és sokan nem szeretnek az ilyen ember közelében lenni. Mint általában a büdös emberek közelében.

2016. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon büdös, füstös, akkor az nem a kandalló hibája. Vagy a kéménnyel van valami bibi (pl egyszerűen szűk a kandalló igényeihez képest, vagy a tüzifával. Sőt a begyújtás szakszerűtlensége is felmerülhet lehetséges okként.
2016. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszadó!

A leginkább veled értek egyet, én is azt szeretném elkerülni, hogy érezzék rajtam a füst szagát. Sajnos én nem kapom kedvezményesen az áramot de ha van valami ötlet hogyan lehet olcsóbban megkapni szívesen meghallgatom! Biztos, hogy szép a pattogó tűz látványa de nekem nem mivel nem látok jól és nem tudok rajta javítani semmivel. Félek én is, hogy a gatyám is rámegy a számlára de állítólag van egy két jó márka a piacon, amivel tényleg lehet spórolni. Ilyanek pl a Termor és a Nobo panelek nekem villanyszerelő mondta.

2016. szept. 7. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:

"ha van valami ötlet hogyan lehet olcsóbban megkapni szívesen meghallgatom"


ilyen nincs, csak ha energia-szolgáltatónál dolgozol.

2016. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiszállították a fűtőpanelt egy Termor Bonjour 2000W-s készüléket. Kíváncsi leszek memnnyit fog fogyasztani...
2016. szept. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!