Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Éjszakai árammal mivel már...

Éjszakai árammal mivel már gázbojlervan az elektromos helyett, lehet használni fúrottkút szivattyút locsolásra?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Sumákba bármit rá lehet...
2014. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom éjszakai tarifa nincs is már .
2014. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már nem éjszakainak hívják, hanem kedvezményes tarifájúnak, mert van amikor nappal is kiadják egy órára. Általában 8 órát kell összesen biztosítaniuk.
2014. máj. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Senki nem figyeli mire használod. Nyugodtan kösd rá a szivattyúd.
2014. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Ne kösd rá.

Csak fixen bekötött hőtárolós kályha vagy villanybojler(vízmelegítő) köthető rá, amit a szolgáltató kapcsolgat (vezérelt villany, az éjszakai megnevezés csak ragadvány a szocreálból).

Amennyiben rákötöd, és kapsz egy ellenőrzést, amit simán megcsinál a a szolgáltató, megbüntet, és fizethetsz. (villanyóra amperenként 5000 Ft az induló ár)

De ha ez nem zavar, akkor praktikussági szempontból nézve összesen napi 8 órát adnak villanyt vezérelten, hálózat terheltség függvényében. Akár 8x1 órát, nem lehet hozzá igazodni. Egy szivattyú meg nem eszik annyit, hogy ne legyen érdemes a normál villanyról üzemeltetni ennyi negatívum mellett.

2014. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam, hogy valakit megbüntettek volna, mert

másra használja a kedvezményes tarifájú áramot. Egy a lényeg nekik, hogy ne legyen megbuherálva a vezérlő+ óra. Vill.szer.

2014. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltató cuccához nem nyúlsz, nem buherálsz, akkor a bojlernek szánt kanócról, biztonságos kötéssel, dugaljról nyugodtan szivattyúzhatsz..persze amikor rákapcsolják a delejt..


azért én(bár ezt nem kérdezted) egy FI relét közbeiktatnék.. a 30 mA-es elég érzékeny, biztos nem lesz probléma.

ha neked ez jó, csináld,csak fizesd a számlát. ennyi.

2014. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Dugaljt szintén nem köthetsz a vezérelt villanyra, nyugodtan meg lehet kérdezni bármelyik szolgáltatót.

Láttam már olyat, hogy büntettek ilyennel kapcsolatban, tudom miről beszélek.

Egyébként a sóherság és a "megoldjuk okosba" című történetek mindig visszaütnek.

Megsúgom, jószándékból beszélek ellenetek, hogy más ne csesszen rá.

5. voltam, és erősáramú elektrotechnikus.

2014. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hanter válasza:
100%
A szolgáltatónak sem oka, sem joga az óra utáni hálózatot ellenőrizni, nekik a mérőig tart a kompetenciájuk, magyarul be sem léphetnek a lakásba, ha a mérő künn figyel. Annyit tehetnek, hogy leoldják a kismegszakítókat, aztán rátesznek egy lakatfogót a külső vezetékre, ha ezek után is folyik át áram, akkor az lopás. Ha van kiépített vezeték a mérő után, a kedvezményezett áramot anyósodra is rákötheted, ha bírja.
2014. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek pipa és kössz!

Ez nem arról szól, hogy én sóher lennék! Hanem ha még ott panng a nappali áramos mellett a kedvezményes, ismertebb nevén:éjszakai. Akkor miért is ne használjam ki? A fúrott kút után is azon gondolkodnak évek óta, hogy hogyan szedjenek adót a lakosságtól! A mélyfúrottkúti nagyfogyasztóktól (cégek) már szednek is ugye!

Szóval én nem érzem, hogy ezzel megkárosítanám a szolgátatót ha kevesebbet fizetnék wattonként mert ők kötötték be az órát és mégcsak nemis ingyen! Ahol lehet spórolni kell és inkább a családra költeni a különbözetet! :)

2014. máj. 16. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!