Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi a tűzifa ára?

Okrwdw kérdése:

Mennyi a tűzifa ára?

Figyelt kérdés

Budapesten egy kandallós albérletbe költöztünk. Nincs gáz, csak fafűtés. 55 nm az épület, ebből durván 30nmt kell fűteni.


Most szeretnék tűzifát rendelni. Kandallóba bükk és tölgyet olvastam, hogy jó lenne, sajnos én nem értek hozzá.


A legközelebbi tüzép ömlesztve, méretre vágva bükk-tölgy vegyesen 19 ezer / normál köbméter (1-1-1) adja illetve ugyanez kalodában 23 ezer. Az erdei köbméter 38 ezer forint körül van.

2000 forint kiszállítás mindenért.


Mit gondoltok, ez normális ár, vagy keresgéljek olcsóbbat? Illetve ekkora épületet befűteni egy vadiúj jó kandallóval mennyi fát visz el? Nem vagyunk fagyosak, de azért egy ilyen 20 fokot jó lenne tartani a házban. 1 köbméter / hó elég?


Köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 4. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Kandallóba bármilyen fát berakhatsz, kivéve a fenyőt (nagyon gyantás fajta, elkormolja még a szomszéd kéményét is). A tölgy, bükk, akác, cser, éger, gyertyán, rózsa, dió mind keményfa, ezek kifejezetten jók kandallóba, a nyír, nyár már puhafa, ezek nagy lánggal égnek, de csak nagyon kevés parázs marad utánuk, szóval éjszakára nem jó ilyet rátenni.


19K ömleszve 1 m3? Az nem túl jó ár (bár nem is olyan vészes), akkor már inkább a kalodás, de nézd meg, hogy a kalodának a közepe is ki legyen rakva. Gyakorta szeretik bejátszani azt a húzást, hogy a kaloda a külső peremén szépen rakva van, a közepébe meg csak behajigálják a kuglikat (ömlesztik). Így nagyobb helyet foglal adott mennyiségű fa, vagyis ugyanazon teret kevesebb fával lehet kitölteni, ami ugye neked nem jó. Ha rakva van a belseje is, akkor már nem olyan rossz ár a 23K egy kalodáért.


Szerintem rendelj tőlük egy köböst, ennél jobb árat tényleg csak ismeretség vagy (esetleg hosszas) utánamászkálás után tudsz majd találni. De addig is lesz tartalékod, ha meg máshol nem találnál, akkor innen tudsz rendelni később is. Nem olyan egetverően rossz ez az ár, szóval sokat nem buksz vele, főleg Pest környékén.


Hogy egy m3 mennyi ideig elég, az sokmindennek a függvénye. A négy fő dolog:

- milyen a szigetelés a kecón,

- mennyit tartózkodtok otthon (a nap mekkora részében fűtötök),

- milyen meleget szerettek, és

- mennyire van hideg kint.


Átlagban úgy kb. 1-1,5 m3 megy el egy hónapban, ha a szigetelés jó, a kandalló nem pocsékol (vagyis jó a hatásfoka), és nem akartok 20-22 foknál többet napközben. Ez az adat mondjuk kb. 100 fűtendő m2-re vonatkozik, tehát nektek a 30 m2-re elvileg akár két hónapot is kihúzhat 1 m3 fa.


Tüzelni tudsz kandallóban, van már benne gyakorlatod? Mert konkrétan az is majdnem egy külön tudomány :) Sok tüzelőt meg bosszúságot meg lehet spórolni, ha már kiismerted a kandallódat.

2016. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Baranka ***** válasza:
Vidéken lakom, cserépkályhával fűtök, akácot szoktam venni. Kugli mázsája 3200, hasitott akácé 3500. Ahonnan szoktam venni a fát (tüzép) 5 mázsa alatt nem szállitanak ki. De 5 mázsa felett ingyenesen kihozzák. Más tüzépen 5 mázsa felett 2-3000 a szállitás és 10 mázsa felett hozzák ki ingyen. Én 90 m2 házat fűtők fel havi 5 mázsa akáccal, de csak estére gyújtok be, mert napközben nem vagyunk itthon. Amikor itthon voltak gyerekek is napközben akkor 10 mázsa/hó fogyott, úgy hogy egész nap ment a kályha.
2016. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!