Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes napközben 17-18 fokon...

Érdemes napközben 17-18 fokon hagyni a fűtést, ha egész nap dolgozom, vagy levehetem 15-re? Az nem több energia, ha 15-ről kell este felfűtenie 18-20 fokra?

Figyelt kérdés

17 fokra tekerem éjszakára, hűvösnek hangzik, de még nem érzem, hogy fáznék.

Hajnalban elmegyek dolgozni, hagyjam-e 17 fokon, ez használ-e el több energiát, vagy az, ha letekerem 15-re, és amikor 4-5 között hazajövök, felveszem 20 fokra?

Szóval az egész napi 17 fokon tartás, vagy az egyszeri, 15-ről 20 fokra felfűtés kerül többe?

Mert amikor munkából hazajövök, egy kicsit feljebb veszem, fürdéshez, meg olyankor tengek-lengek, de aludni már nem kell a 20 fok.



2016. nov. 3. 18:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat dob rajta hogy mennyire jól szigetelt a ház. Én olyan 17en hagynám, az állandó, ha meg fázol akkor felnyomhatod 19-20 fokra egy rövid időre, hamar felfűti.


Vagy szerzel egy vegyestüzelésű kazánt és azzal csinálsz aprópénzből meleget.

Esetleg egy nagy marhaság még, fogsz két cserepet és építesz egy mécsesfűtést, ami kiegészítheti azt a 2-3 C hőmérsékletet az adott helyiségben ahol alszol, így hagyhatod a termosztátot 17 C fokon.

2016. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Továbbra is várom a számításhoz szükséges adatokat.
2016. nov. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

hát ne várd, ha annyira okos vagy írd meg. Mellesleg túlokosítsátok ezt is. Nem kell diploma egy ház felfűtéséhez, az a baj sok emberrel hogy meg akar magyarázni mindent mert corvinusos, meg Eltés, meg SZTE-s diplomája van és azt hiszi mindenhez ért. Ezt látom az e mbereknél, sokan így csinálják. Józan paraszti ésszel kezeled a fűtést és nem lesz baj. Számolgathatsz, de nincs értelme.

A lényeg hogy kis lakás legyen, jól szigetelt legyen, és a számodra gazdaságos fűtési formát válaszd. Az áram drága, megújulóval esetleg olcsóbban kijössz ha ezermester vagy és vannak kapcsolataid, a gáz és a fa ami még ebben az esetben megfizethető. Én a gázzal foglalkoznék. Tiszta, olcsó és sokoldalú, a fa nagyon kormos és macerás, de nem megoldhatatlan.


Számítás kell? E=M*C2

Építs atomreaktort és ingyen lesz az áram :D

2016. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs szigetelve, és nincs is rá pénzem.

A központi fűtés kiépítésére sem volt pénz, ezért vannak konnektorba dugható elektromos panelek a szobákban.

A bekerülési költsége ennek volt a legolcsóbb.

Lehet, hogy hosszú távon nem a legolcsóbb, de amikor hirtelen csak annyim volt rá, és fűteni kellett, akkor nem tudtam azt nézni, hogy 10 éves távon mi éri meg, hiszen hiába tudja az ember, hogy hosszú távon nem ez a legjobb, akkor sem tud sehonnan leakasztani 1-2 milliót.

2016. nov. 7. 17:07
 15/20 anonim ***** válasza:

Milyen jó, hogy a 14. hozzászólásnál már kiderül, hogy villannyal fűtöd a szigeteletlen épületedet.

Tényleg csak egy ötlet: Nem gondoltál rá hogy magad kitapasztald hogy fogyaszt kevesebbet? Villanyórán a számokat leolvasni biztos nem gond.

2016. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Oly mindegy, hogy mivel fűtöd, nem az elhasznált mennyiségre voltam kíváncsi, hanem hogyan fogy több.

Ha gázzal fűtenék, akkor is egyik módszer többet fogyaszt, a másik meg kevesebbet.


Úgy látom, a trollkodás sem okoz gondot, de az értő olvasás már annál inkább.

Nem ad valós eredményt, ha kipróbálom, mert azóta, hogy ez felmerült, nem volt két hasonló nap.

és ha egyik éjjel fagy, másik éjjel nem, máris más a felhasznált energia mennyisége egy napra vetítve.

De napközben ugyanez, minden nap más hőmérséklet van.

Egy ilyen mérés csak akkor adna értékelhető eredményt, ha mind a két mért napon ugyanannyi fok lenne.

Ha nem is kértem a számítás módját, meg pontos értéket sem, bizonyára van rá egy elfogadott, korrekt válasz, hogy mi használ többet.

Mivel kaptam válaszokat, ilyet is, olyat is, így nem lettem okosabb.

De a többieknek, akik legalább megpróbáltak segíteni, köszönöm.

A semmitmondó, troll válasz meg egy nagy semmi.

2016. nov. 8. 19:26
 17/20 anonim ***** válasza:

Megírtam neked a legjobb módszert amivel megállapithatod a fogyasztásodat.

Köszönet helyett fikázol és trollnak nevezel.

Ez sokat elmond rólad.

Ha tényleg ennyire okosnak hiszed magad akkor mért kérdezel?

Vagy akkor mért laksz olyan helyen ahova hajléktalanok szoktak behuzodni?

Megérdemled te a körülményeidet.

2016. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Te beteg vagy. :)


Butaságokat írsz, osztod az észt, meg a többi válaszolót is, és nagyon okosnak hiszed magad, de nem fogod fel, hogy a csodamódszered nem ad valós eredményt.

Aztán meg elkezdesz személyeskedni, és még én vagyok a szemét? :)

Nem tudsz konkrétumot írni (nem kWh mennyiséget természetesen), de azért támadsz, meg hogy megérdemlem a körülményeimet?


Hú de nagyon jó emberismerő vagy, hogy egy energiafogyasztási kérdés alapján máris a hajléktalanok közé szánsz...


Nos, a válaszaid, meg a stílusod téged minősít.

Esetleg később érdemes lesz leszállni a magas lóról, mert nagyon nagyot fogsz esni.

Nincs valós tudásod, amire így fenn kéne hordani az orrod.

2016. nov. 8. 19:50
 19/20 anonim ***** válasza:
Kertes házban laksz? Mekkora alapterületet kell felfűteni?
2016. nov. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miből van a fal? Tégla? Szilikát? itong?
2016. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!