Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sokkal nagyobb méretű lakást fűtök Beretta 33kw teljesítményű öntvénykazánnal. Keringető van a rendszeren, de mindhárom fokozatban működik vele a fűtés. Lehet, hogy alulméretezett a kazánod.
2016. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 vatafak ***** válasza:
100%
nekem is kicsinek tűnik én 20assal fűtök 56nm-t
2016. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%

No és a bepakolt fűtőanyagra vonatkozó becslésed mit mutat, mekkora teljesítményen megy a kazán?

Mert amit leírtál, abból idáig azt a következtetést is levonhatom, hogy annyi fát raksz bele, hogy 1,5-2 kW-ot nyom... Az meg tényleg nem túl sok.

2016. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
78%

Nem a kazánnal van itt baj,hanem a fűtési rendszer működtetésével . 60 fokon nagyon lassan fordul meg a víz,sőt mire az utolsó radiátorhoz ér ,el is hűl .

Azért van a keringtető hogy menjen .Ehhez kell kikisérletezni a fűtési módot.Hozzá a megfelelő tüzelő anyagot,ami nem ég túl gyorsan le ,ami inkább jó parazsat ad

lassú égésnél .Ez csak száraz fa lehet .

2016. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
70%

Elmondom az én véleményem. Először is a kazán teljesítménye kicsi, ezt az is jól mutatja hogy ha megy a keringtető szivattyú akkor minden radiátor kap a meleg vízből de ez azzal jár hogy lehűl a víz, ezért van az hogy nemtud 45-50 foknál feljebb menni a kazánvíz hőmérséklete. Aztán ha nem megy a keringtető szivattyú akkor a te rendszered úgynevezett lassú rendszer, vastag és hosszú csövek sok víz és ráadásul gravitációs amiről köztudott hogy lassú, ezért nemjut el a megfelelő mennyiségű melegvíz mindenhova ezért nem is hűl le annyira a víz. A kazánhoz közeli radiátorok melegszenek és ezek nem hűtik el a kazánvizet annnyira, (kevesebb meleg radiátor kissebb hőleadás) ez okozza hogy ebben az esetben melegebb a kazánvíz.


Megoldás! gyors rendszert kell építeni keringtető szivattyúval, vékony csövekkel, ebben gyorsan megfordúl a víz és mindenhova egyformán eljut a melegvíz.


A gyors rendszerre viszont mégjobban oda kell figyelni mert ott nagy jelentősége van a cső keresztmetszeteknek és a cső hosszoknak, ezt ajánlatos szakképzet tervezővel megterveztetni és szakemberrel kiviteleztetni, ha ezeket betartod akkor gyors és hatékony fűtésed lesz.


Én magamnak terveztem és magam is csináltam meg a gyors rendszert, ez a rendszer jólműködik. A tűz begyujtásától számított 25.30 perc elteltével már 60-65 fokos a visszatérő víz hőmérséklete ami azt jelenti hogy a radiátorok is ilyen melegek vagy még egy kicsit melegebbek is. Azt gondolom hogy ez így elfogadható, nekem pont megfelel.

2016. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
57%

Szia

Van itt probléma nem kevés.

Menjünk sorba:

1. A rendszer nem lett megtervezve. A kazán nem lett a ház hőigényéhez méretezve. Valami félhülye összedobta, és azóta sem nézte át egy hozzáértő sem.

2. Gravitációs rendszer, aminek bizonyos ágai szivattyúval van megtolva. Gyakorlatilag senki nem tudja, hogy mennyi meleg jut a szivattyú elé, és hova kering vissza. Amikor működik honnan szív, és hogy boritja fel az egész keringést.

3. A kazán és a pincében futó csövek biztosan veszteséget jelentenek. Ahogy a fűtetlen helyiségekben futó csöveket leszigeteled egyre jobb fűtést fogsz kapni.

4. Milyen pillangószelepet zársz félig? Jól sejtem, hogy a kazán kéményét zárod félig? A fűtést tanulni kell és tökéletesíteni. Primer levegő amit legalul a hamuzónál kap, secunder amit az ajtón. Begyújtasz, az alsó nyitva, a secunder zárva, a pillangó szelep teljesen nyitva. Ezzel eléred a cél hőmérsékletet a kazánban 60-80C. Ezután a primer levegőt 70-80-90% ban lezárod, és a secunder levegőt kinyitod. Alul a fa parázslik és a keletkezőfagázok tudnak elégni a secunder levegőtől. Majd a pillangó szelepen tudsz lassítani az egészen. DE!! nem biztos, hogy kell rajta állítani.


Én a következőket tenném a helyedben:

1. Meglátogatnám a biosolar.hu oldalt és ott a fórumon megírnám a szakiknak a problémát, és lerajzolnám nekik. Ott megmondják, hogy mit tudsz kezdeni vele.

2. Szigetelném a fűtetlen helyen menő csöveket. Feleslges veszteség, ha vastag csövek, akkor még nagyobb felület, még nagyobb veszteség.

3. A kazánház legyen szigetelt, viszont a friss levegő ellátás folyamatos legyen, különben nem lesz normális égésed.

4. Nagyobb teljesítményű kazán kompenzálhatja a rossz rendszert, de nagyobb kazán, több fa, több veszteség!!!

A korábbi hozzászólókról a véleményem:

1,2 nem releváns, vagy butaság

3. Rendben van.

4. Fenntartásokkal fogadnám.

5. A Megoldás szóval kezdő mondatig éppen elfogadható. Amit utána ír, az felejtős.

2016. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
57%

Ha készítesz egy rendszer rajzot, megpróbálhatom értelmezni.

Rajzolj egy kazánt és szépen a csöveket, hogy merre mennek, hol ágaznak le, hol a szivattyú onnan a csövek hova mennek.

Valami ilyesmit: [link]

[link]


Az is tökéletes ha négyzetrácsos füzetre lerajzolod, lefényképezed, és feltöltöd a kepfeltoltes.hu ra majd belinkeled.

2016. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
95%
Kezdjük ott, hogy nem bírom az olyan fellengzős hülyegyerekeket, mint a hatos! Senki nem okoska-féle kiosztást kért, hanem hasznos, értelmes tanácsot! Legalább azt néznéd meg, amit te magad is leírtál, mielőtt a többiek hozzászólásáról kinyilatkoztatsz bármit. Magad írod egyes pontként: "A kazán nem lett a ház hőigényéhez méretezve." Majd az egyes és kettes válaszra: "1,2 nem releváns, vagy butaság" A "lehet, hogy alulméretezett a kazán", és a "kicsinek tűnik", az szerinted mi a bánatos fxxxt jelent??? Az ötös válasz pedig szerintem rendben van, és nem tartalmaz semmilyen felejtős dolgot. Ha tényleg értenél a fűtéshez, te is tudnád, hogy a kérdező által leírt rendszer legnagyobb hibája, hogy egy vastag csöves, rengeteg vizet tartalmazó rendszerre lett rákötve egy 24KW-os török öntvény. A kazán vízteréhez képest aránytalanul nagy víztömeget kell felmelegítenie, amivel egyszerűen nem bír! Kérdező, én azt tudom javasolni, ha szeretnéd meghagyni ezt a kazánt, komolyan el kell gondolkozni egy vékonycsöves rendszeren, normális ember által megtervezve és kivitelezve. A kazánházra, és a fűtetlen helyiségben vitt csövekre vonatkozó szigetelés pedig minden esetben evidencia!
2016. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
43%

Kit érdekel, hogy te mit bírsz, vagy mit nem? Menj a lelkisegély kérdéskörhöz és sírd el magad :)


Valóban nem lett a ház hőigényéhez méretezve, hanem találomra megvették, ettől még elég lehet a teljesítménye. Segítsek az értő olvasásban is?


"Ha tényleg értenél a fűtéshez, te is tudnád, hogy a kérdező által leírt rendszer legnagyobb hibája, hogy egy vastag csöves, rengeteg vizet tartalmazó rendszerre lett rákötve egy 24KW-os török öntvény. A kazán vízteréhez képest aránytalanul nagy víztömeget kell felmelegítenie, amivel egyszerűen nem bír!"


Buta vagy! :) A rendszer legnagyobb hibája, hogy nem lett megtervezve. Nem tudjuk a ház hőigényét. A kérdező nem tud fűteni. Nem tudunk semmit a fűtőanyagról (fa fajta, szárazság, mennyisége)

Nem tudjuk a radiátorok mekkora előremenő hőmérsékletre lettek méretezve. Lettek méretezve?

Nem tudjuk, hogy mi merre kering szivattyú előtt, és szivattyú kapcsolás után.

A rendszer nincs felszabályozva, hogy egyszerre melegedjen és egyszerre hűljön, és itt lesz a legnagyobb probléma, hogy nincs felszabályozva.


Mindenféle csövezést ajánlasz anélkül hogy tudnád a ház hőigényét, a helyiségek funkcióját, és kijelented, hogy a vastag cső a probléma. Gratulálok ebből a sok észből még osztogatni is próbálsz...

2016. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
26%

A legerősebb gyanúm az lesz, hogy a szivattyú amikor bekapcsol, felborítja a keringést. Korábbi radiátorban fordul meg a víz a kazán helyett.

Összevissza kering az egész szabályozatlanul.

2016. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!