Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől lehet, hogy begyújtás...

Mitől lehet, hogy begyújtás után a kazán a szekunder ablakon pöfékel visszafelé?

Figyelt kérdés

2 éve vettünk egy új lemezkazánt és hozzá egy 2000literes puffert.

Eddig nem volt semmi gond. Idén csak fenyővel fűtünk, és a begyújtás utáni töltésekkor a kazán a szekunder ablakon pöfékeli vissza a füstöt. Közben a huzatszabályzó még nyitja az alját vmennyire. Ilyenkor ha kinyitom olyan lánggal csap ki h majdnem arrébbrak.

Renszeresen ki van takarítva, kemény is jó, tegnap égettem el benne egy tisztító hasábot. Huzat megfelelő. Tudnátok segíteni, mi lehet a baj? Annyi, h a szekunder ablakot én mindig zárva tartom.



2016. dec. 16. 13:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha pufferod van, a huzatszabályozóra elvileg nem lenne szükség. A huzatszabályozó csökkenti a hatásfokot, mert oxigén hiányában a termelődő fagáz elégetlenül távozik a kéményen át. Ahogy korábban írtam, próbáld meg vastagabb hasábokkal időben elnyújtani az égést vagy valahogy növelni a hőelvételt (nagyobb keringető-fordulatszám pl.) Ja és felülről lefelé terjedjen a tűz: felül gyújsd be. Ha ez sem segít, rakj rá kevesebbet, többször.


A puffogásnak az a mecanizmusa, hogy beszívja az oxigént, ettől belobban a fagáz, így megfordul az áramlás, megint oxigénhiányos lesz, stb.

2016. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Ati0611 válasza:

"amióta hidegebb van."- A kémény huzatának pont attól kéne javulni ha kint hidegebb van.Minél nagyobb a hőmérséklet különbség a kazán és a kémény teteje között, annál nagyobb huzatnak kell lenni.

Felejtsd el a fenyőt, nem való kazánba csak max. begyújtani.

2016. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!