Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázcirkó fűtésem van. Tapsztal...

Gázcirkó fűtésem van. Tapsztalt-e valaki olyat, hogy nem egyenletesen fűt a gáz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom,hogy délelőtt folyamán,csak langyos a radiátor,szó szerint fázom.Aztán,este 6 óra körül "beindul" a fűtés,szó szerint forró a radiátor.Hajnal öt óra körul,újra langyosodik.Talán a gázművek variál a kalóriával?Ha,igen,akkor ez kész átverés!A kazánommal semmi probléma,jól működik.Hogyan lehetne ellenőrizni,mennyi kalóriával érkezik a gáz?
2017. jan. 2. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltató ilyen mértékben és ilyen gyorsan (naponta többször) nem tud változtatgatni a fűtőértéken; amúgy is bonyolult technológiát igényelne a változtatás.

Nem tudom milyen a kazán és milyen termosztát vezérli. Ha programozható a termosztát, akkor - az egyszerűbbeket is - legalább óránként lehet más-más hőfokra programozni, és kétféle beállítható értékből lehet választani. De sok olyan termosztát van, aminél akár negyedóránkénti programozási lehetőség van, tetszés szerinti hőfok-értékek adhatók meg, és akár az adott hőfokhoz tartozó tól - ig határok is szűkíthetők, bővíthetők.

Ha olyan a kazán, akkor maga is tud szabályozgatni, lehet akár öntanuláson alapuló szabályzása, lehet külső érzékelő figyelembevétele is.

Azt feltételezem, hogy inkább a hőszabályzás okozza ezt, mintsem a gázminőség változása.

2017. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,sajnos termosztátom nincs,így vettem a házat 2 éve.Az a furcsa,hogy tavaly télen,nem volt ilyen problémám.
2017. jan. 2. 11:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs termosztát? akkor mi kapcsolja ki-be a gázkazánt? Csak kíváncsi vagyok.

volt a kazántest tisztítva, akár egyik évről a másikra tönkremehet ha nincs karbantartva, habár az tényleg furcsa hogy reggel langyos, este meleg.

2017. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nincs termosztátod ! A kazán működését a termosztát szabályozza. Keresd meg a termosztátot, lehet, hogy olyan helyen van, ahol nem megfelelő hőmérsékleti jelet kap !!!!!!!
2017. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a termosztát olyan helyiségben van, ahová délelőtt besüt a nap. A napsütés miatt magasabb a hőfok a termosztátos helyiségben, ritkábban indul el a fűtés. Naplemente után már nincs napsütéses segítség, a keletkező hőigényt a kazán elégíti ki.

A gázművek minimális eltéréssel 34 MJ/m3 energia tartalmú gázt szállít, mivel a földgáz 96-97%-a metán. (Esetleg nitrogénnel vagy nemesgázokkal lehetne hígítani, rontani a fűtőértékén, de az értelmetlen lenne, mert ezek a gázok drágábbak a földgáznál.)

[link]


[Akik vízmelegítéskor tapasztalnak eltérést, hogy nyáron hamarabb felforr egy kanna teavíz mint télen, ők is általában a gázt okolják, hogy fűtési szezonban hígítják a gázt. Holott a csapvíz hőmérséklete a ludas. A csapvíz nyáron 20-25 fok körüli, télen viszont lemegy 5-8 C fok környékére a hőmérséklete. Több időt és hőt igényel télen a csapvíz 100 fokra melegítése.]

2017. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon nem értek hozzá,csak azt tudom,sehol nem látok termosztátot.a kazán; Radiant névre hallgat.Magától kapcsol be és ki.tavaly márciusban hívtam gázszerelőt,mert a meleg víz éppen csak csöpögött.Akkor,mindent beállított és kitisztított.Külső falon van a kazán és egy rövid csövön megy ki az elhasznált "levegő".A melegvíz 55fokra a fűtés 60 fokra van beállítva.Van egy gomb,amivel ki és be tudom kapcsolni a fűtést,a másik gombon a melegvíz ki és bekapcsolását végzi.A hőfokokat is a szerelő állította be.

Nem tudom,segítettem-e ezzel a leírással?

2017. jan. 2. 11:55
 7/13 A kérdező kommentje:
** a külső falat úgy értem,hogy a nappali belső falán van a kazán...
2017. jan. 2. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az eladót. Ha nincs egyik falon sem termosztát, lehet hogy vezeték nélküli termosztát van valahol letéve. De két év alatt ezt meg kellett volna találni. A szerelő nem kérte hogy vedd, le illteve fel a fűtést amikor szervízelte, tisztította? Azt a termosztáttal kellett volna megtenni.
2017. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__8298598-ilyen-h..

létezik a jelenség, de mint az első hozzászóló írta, ez a rendszer tehetetlenségéből adódóan csak több napos ciklusokban elképzelhető. Ilyen hidegben különben sem variálnak a fűtőértékkel, jön a bika ruszki gáz, átmeneti időszakban szokták tolni a fost. Ahogy többen is írták, fűtés-szabályozási problémák lehetnek.

2017. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ,korábbi linkeket is elolvastam.Szóval,trükköznek a kalóriákkal.Most pl. kint hidegebb van,mint tegnap volt és láss csodát,délelőtt van és a radiátor forró...!
2017. jan. 3. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!