Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki mennyire elégedett a Főgáz...

Ki mennyire elégedett a Főgáz elszámoló számlával?

Figyelt kérdés

Most bontottam ki, 78.000 Ft.-ot kell ráfizetni, de ahogy néztem, az elszámolási időszak 2016.10.01-2016.12.28.

120 nm ház, gázkazán, műanyag nyílászárók vannak.

Reális, ugye?


2017. jan. 20. 16:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm #9-es. :)

Ez a legelső amit a Főgáz küld, csak így az átalányt újra be kell állítatnunk, mert a papíron most azt szerepel hogy becsült mennyiség: 138 köbméter.

Igaz, ha fűtés nincs, gázfogyasztás is csak a főzésre megy el.

2017. jan. 20. 17:47
 12/15 anonim ***** válasza:
Ami a számlán a mennyiség, 891m3 az kb 100ezer forintba kerül talán 110. Ha ti az elmúlt 3 hónapban csak kb 20-30ezer körül fizettetek átalányként mert alacsonyra volt beállítva akkor reális az elszámolószámla.
2017. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Elszámolt mennyiség: 891 köbméter

Elszámolási időszak: 2016.10.01.-2016.12.28.

Induló mérőóraállás: 8 867

Záró mérőóraállás: 9 748 "


Ez csak 881 m3, nem 891.

2017. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azt én is lattam, de ez van a számlára írva.


Igen, havi 20.000 átalányt fizettünk.

De nyáron tényleg minimalis a fogyasztas, iletve amikor nincs fűtés.

Különben többre szamítottam, valahol több is, hisz ezelőtt még volt kettő átalanyunk, igaz 32.000Ft.-ot visszautalt a Tigáz.

Mindegy, úgyis annyi amennyi, ezt fölösleges számolgatnom.Az a baj, azért nem vagyok képben ezzel, mert soha nem nézzük sem a mérőórát, a szamlát meg pláne nem.Csak kissé paráztam ettől, nehogy túl sok legyen az elszámolás.


Amit sokallok, az az Émász, 13-at kell ráfizetni, pedig havi 4-5 körül fizetünk, kedvezményes a villanyunk.

2017. jan. 20. 18:21
 15/15 anonim válasza:
0%

A Főgáz már 160 éve létezik. :) 2015-ben kezdtek el beolvadni a szolgáltatói tevékenységet végző Zrt-be a más szolgáltató (Telekom, E.ON, Tigáz stb. ügyfelei.).

A te esetedben éves leolvasás történt, azért október 1-től kezdődik az elszámolási időszak, mert akkortól a Főgáz a szolgáltatód, előtte a Tigáz volt. Utóbbival a számlázásod szeptember 30-án lezárult, tartozásaidat az új szolgáltató nem vette át, a túlfizetéseid pedig visszafizetésre kerültek, ahogy jelezted is.

Ahogy a szavaidból kivettem, te részszámlás (köznyelven átalánydíjas) ügyfél vagy. Ennek az a lényege, hogy az éves gázfelhasználásod díját egyenletesen egyenlíted ki (minden hónapban ugyanannyit fizetsz).

A felhasználók tájékoztatva lettek, hogy mivel a részszámlázási időszak megbomlott a szolgáltatóváltással, ami ráadásul fűtési szezon kezdetére esett, a visszakapott pénzt félre kell rakni, hogy a megemelkedett részszámlákat abból tud fizetni, vagy az esetleges ráfizetést, ami éves leolvasáskor keletkezik. A részletekben jelzett 900 m3 körüli gázfogyasztás egy ekkora háznál, ilyen hideg tél esetén teljesen normális. :) Most majd újrakalkulálja a rendszer a részszámlákban elszámolandó gázmennyiség díját, amin természetesen módosíthatsz, ha tudod, attól eltérőek a gázfogyasztási szokásaid.

Amiatt lehet a ténylegesen kiszámlázott m3 mennyiség magasabb a záró és az induló mérőállásod különbözeténél, mivel a törvényeknek megfelelően a szolgáltatódnak vissza kell számolnia a fogyasztásodat a gáztechnikai normálállapotra (ez a gázmérő által mért gázmennyiség és a korrekciós tényező szorzata) mivel a gázpiacon is ebben a soktényezős állapotban történik az elszámolás.

Üdv,

egy Főgáznál dolgozó ügyfélszolgálati kolléga ;)

2017. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!