Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olcsóbban jövök ki anyagilag...

Olcsóbban jövök ki anyagilag ha vásárlásnál megtervezem előre 1 héttel hogy mit fogok főzni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen kajákat tervezel. Én azt nézem, mi akciós épp a boltokban, és az alapján állítom össze a heti menüt. Meg persze ha a tartós kaja, pl. konzerv stb. akciós, abból sokat veszek.
2017. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem tervezem meg, ugyanis pl. hét elején még nem tudjuk mit ennénk szívesen.

Ha megyünk vásárolni, azt vesszük meg, amiket ùgy gondoljuk, szívesen megeszünk.

Szinte mindennap csinálok valamit, de hogy mit, az hangulatunktól függ.

De próbáld ki, neked lehet bejön.

2017. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen. Mondjuk az ételen többféleképp is lehet spórolni úgy, hogy mellette egészségesen étkezel:

- szezonzöldséges ételeket főzni főleg, kevés húst használni

- heti menüt tervezni (mi 2 napokra főzünk, a menü variálható, mert hetekre vásárolunk be)

- barna rizst, tk tésztát akciósan nagy mennyiségben bevásárolni

- nyáron amikor olcsóak bizonyos zöldségek, aprítva elfagyasztani (télen jó lesz serpenyős ételekbe, krémlevesekbe)

- konzervek helyett száraz lencsét, babot használni - nem csak olcsóbb, de tápanyagokban is gazdagabb

- nem eldobni a látszólag felesleges részeket - pl. a karfiol vastag, zöld leveleivel olívaolajjal-citrommal-sóval-borssal megsütve isteni saláta lesz köretnek, vagy shake-ekbe is jó. - rengeteg ilyen zöldség van még, amit sokszínűen fel lehet használni, nézz utána.


Na és persze figyelni az akciókat :)

Remélem segítettem egy kicsit.

2017. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sosem tudtam így előre megtervezni egy hétre, mit eszünk... Két-három napra előre gondolkozok, de ha meglátok valami szépet a piacon, vagy valami jó akcióst, amit megennék, akkor megveszem. A nagy bevásárlásnak többször nagy kidobás lett a vége, mert egyszerűen hiába volt olcsó meg akció, ha nem kívánjuk...

Azért próbáld meg, nekem nem sikerült.

2017. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Logikusak a válaszok, csak épp sokan nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy kívánunk vagy nem kívánunk egy kaját, hanem helyette számolgatunk, hogy mi fér bele a keretbe. Én pl. sokszor eszem olyan ételt, amit nem annyira szeretek, mert így legalább mindennap kerül valami az asztalra. Ha azt is nézném, mit kívánok és mit nem, akkor csak 2-3 naponta engedhetném meg magamnak, hogy egyáltalán egyek.
2017. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én dettó így vagyok mint a #4-es válaszoló, sajnos sokminden ki lett dobva, sajnos még így is sokmindent kidobunk.

Este megbeszéljük mi esne jól, ha van itthon hozzávaló (legtöbbször szerencsére minden van)akkor azt csinálok.

Honnan kéne tudnom pl. kedden, hogy pénteken mi esne jól páromnak?Majd csütörtökön megbeszéljük.

Van akinek biztos sikerül megtervezni, mi nem is próbáljuk, mert az evés is hangulattól függ.

Sajnálom ha valaki ezt nem teheti meg, de szerintem spórolni ezzel nem lehet.Max. idöt vesz el a tervezgetés.

Akciókat sem figyeljük, mert tuti nem akkor megyünk beväsárolni, busszal meg nem kínlódok, inkább megyünk kocsival amikor párom nem dolgozik.

Különben se hiszem, hogy olyan nagy összegeket lehetne megspórolni.

Emellett páromat rá nem lehetne venni 2-3 különbözö boltban való mászkálásra.

2017. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Aki nálam szegényebb, az csal, de én bizony azt főzöm, amit kívánok, kivéve, ha már nem tartogathatok valami zöldséget (de mivel a kedves zöldségeimet veszem, így is összefér a kettő)... Mondjuk ha valaki nagyon finnyás vagy csak a flancos dolgokat szereti, az más.


Nos, én nem nagyon tervezek és teljesen biztos vagyok benne, hogy semmire nem mennék vele anyagilag. Én is szezonális zöldségeket veszek, illetve ha valami akciós és ott járok és szeretem, akkor abból többet, ahogy mások is írták. De eleve olcsó, jó, számomra egészséges ételeket eszem.

Nem tudok 1 hétre tervezni, az elég durva lenne, viszont a napjaim elég hasonlóak s a héten is vannak ilyen-olyan napok (amik néha borulnak, persze, de az nem baj s jó, hogy van valami keret, hogy gondolkodás nélkül is tudjak főzni). Bár amióta egyszerűen eszem, elvileg ehetnék mindennap ugyanazt, de valami variációt képtelen vagyok elkerülni, túlságosan bennem van. Ez nem drágít, nem is értem, miért tenné.

Felesleges dolgokat nem veszek, a heti nyersanyagfelhasználásunk azért eléggé fix, inkább csak a zöldségfajták változnak benne. Én az a "legyen itthon minden" fajta vagyok (most, hogy kevesebb zöldséget eszünk, kicsit kevésbé), vásárolni néhány hetente szoktunk (pár zöldséget, ezt-azt kivéve), így teljesen mindegy, mi lesz a menü, ez a bevásárlást nem nagyon érintheti.

2017. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi tervezünk, nem egy hétre előre, de 3-4 napra simán. Alap hozzávalók vannak itthon, azt mindig nagyban vesszük, a friss hozzávalókat kell csak megvenni, ott nézzük az akciókat is, sosem lehet pont kiszámolni, mennyi fogy el, a tervezésnél azt is figyelembe vesszük, hogy a maradékokat másnap fel tudjuk használni. Sok gyerek van, nem lehet improvizálni. És igen, a tudatossággal sok felesleges kiadást, étel kidobást el lehet kerülni.
2017. febr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az igazi főzőcske az, amikor abból készítesz finomságokat, ami éppen van, kombinálva azokat.

Az alapanyagokat nagyban szerezzük be, lehetőleg akciós áron.

Zöldségeket és gyümölcsöket egyenesen termelőtől vesszük, alkudozni és válogatni is lehet.

A közeli mészárossal is jóban vagyok, azt- és úgy vág nekem, ahogy kérem. Állandó vevőként gyakran árengedményt is kapok.

Így elegendő 2-3 naponként vásárolni a friss árút, amennyire szükség van.

Nem föltétlenül az olcsóját veszem meg, mert abból van hogy felénél több is eldobódik, már a pucolásnál !


Summa summarum, sikerült elérni hogy az étel mindig finom és változatos legyen, kevés dobódjon el és sokba se kerüljön.

Szerintem csak kis odafigyelés és fantázia kérdése.

2017. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!