Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Költözzek a rákba innen? 35m2...

Költözzek a rákba innen? 35m2 panel lakás, rezsi múlt hónapban 67 ezer forint volt. Energia takarékos égők, stb. XV. Kerületi lakás, tusolok, heti 1x mosok A+ os géppel. Fűtőtestet be sem kapcsoltam.

Figyelt kérdés
a közös költség 12 ezer ft, fűtés alapdíja 12 ezer t az internet és tv 6 ezer ft, a többi a víz és villany valamint a szemétből jön össze... nem tudom miért van ez, egy személy vagyok erre a pici lakásra, és nem hiszem el hogy ennyibe kerül. Apám a családi házat (70 m2) fizeti havi 30-40 körül TÉLEN kombi cirkóval.... ez a lakás ráadásul hőszigetelt is... panelprogramon átesett.
2017. ápr. 30. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami csak megnyomta a számládat, gondolom villany tűzhely van és főzöl is.
2017. ápr. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva, nálunk panelprogramos 49 m2-es panel rezsije sose volt több egy huszasnál (de akkor már tetű hideg volt télen). Láttad a számlákat, vagy átver a tulaj? Nincs rákötve a szomszédod órája is a tiedre?
2017. ápr. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tévedés. Van még gáz is, azt kifelejtettem. a vízművek küldenek csodálatos számlákat, fogalmam sincs miért... napi 1x fürdök, zuhanyzok. Nagyon ritkán főzök itthon. fogalmam sincs mi ez, azt hittem mindenhol enni, de kiderült nagymamám 68 nm-es lakása kerül fele ennyibe... ami ugyan ebben a kerületben található. egyszerűen a 12 ezer forintos közös költséget sem értem. máshol 51 M2-ben van 4900 ft.
2017. ápr. 30. 03:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez egy saját lakás. Nagymamámtól kaptam. Nemrég kezdtem magam intézni a számlákat. Egy dolog jöhet számításba, hogy anyám ver át, a lakás a nevemen van, de a számlák még nincsenek át íratva és azok anyukám nevén vannak. Gondoltam mi van ha az ő számláit is fizetem? Nem ide jön a számla és csak 3 hónapja kezelem én, vagyis fizetem én. Eladási ára nagyon jó, 14M ért el lehet adni az ingatlanosok szerint. Gondoltam lehet ebből elköltözöm a fenébe innen. Van egy barátom, aki szintén panelban lakik, igaz vidéken, de ott is van távhő. Ő neki 32 ezer ft egy több mint 2x ekkora lakásért a számla, plusz még év végén vissza is kap a fűtés után, mert alig használja.
2017. ápr. 30. 03:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Írasd át a számlákat, hogy azok is a neveden legyenek.
2017. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nemrég költöztél be, akkor még valószínűleg az előző lakónál beállított díjakat fizeted. Mert villany- és vízórát általában fél-/negyedévente olvassák le, és a havidíj az átlagfogyasztásból számolódik ki. Szóval be kell menni mindegyik szolgáltatóhoz, és kérni, hogy állítsák be a havidíjat a te fogyasztásodnak megfelelően. A 12ezer közös költség és fűtési alapdíj meg nonszensz.
2017. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Több mint egy éve lakom itt, csak eddig nem kellett nekem fizetni. tudjátok, suli stb....
2017. ápr. 30. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom Bp-en mennyi egy köbméter víz, de könnyen kitudod számolni. Leolvasod a vízóráidat és kiszámolod a fogyasztásodat. Nem lehet, hogy valahol csöpög a csapod vagy a cső és észre sem veszed és folyik a vized el a nagy büdös semmibe ? Miért nem jársz utána a számláknak ha ennyire irreálisan magasak (?) mi hárman lakunk egy 63 négyzetméteres panel lakásban, a közös költség így 12 ezer és bele van építve a szemétpénz is.
2017. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jah igen, kimaradt hogy a szemetet is külön fizetem..... amúgy a nagyanyám szerint ez itt normális, mivel az egyik szomszéd házban, mit most pakoltak be, 25 ezer a közös költsége az egyik idős néninek. alig bírja... utána fogok járni.
2017. ápr. 30. 16:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Folyik a WC.
2017. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!